Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Golf 4 vs. Alfa 147

  1. #1

    Default Golf 4 vs. Alfa 147

    здравейте колеги, от 3 месеца уселено си търся голф 4 1,6 98-99г.... и все изтърбушени коли сега ми съм си харесал един голф запазен нов внос от Швейцария цената му е около 8500лв. но сега ми изпадна оферта за алфа 147 1,6 twinspark 2004г. за 9000лв регистрирана на 75000км (нещо от някакъв бартер му е изпаднала на човека, а той си кара мерцедеса и иска да продаде по набързо) и сега съм изправен пред дилема да избера желания от много време голф или по новата алфа за горе доло една цена дайте ми нещо съвет... за голфа знам почти всичко... алфата как е от към здравина, подръжка, разход на гориво...
    (тук отговора сигорно ще е пристрастен, но все пак)

  2. #2

    Default

    Ени модераторс хере?????
    Докторс уил бе уелкомед ас вел......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    нищо пристрастно
    за тия пари си земи гоуфито
    147 е тотален кенеф
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #4
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by rocky View Post
    здравейте колеги, от 3 месеца уселено си търся голф 4 1,6 98-99г.... и все изтърбушени коли сега ми съм си харесал един голф запазен нов внос от Швейцария цената му е около 8500лв. но сега ми изпадна оферта за алфа 147 1,6 twinspark 2004г. за 9000лв регистрирана на 75000км (нещо от някакъв бартер му е изпаднала на човека, а той си кара мерцедеса и иска да продаде по набързо) и сега съм изправен пред дилема да избера желания от много време голф или по новата алфа за горе доло една цена дайте ми нещо съвет... за голфа знам почти всичко... алфата как е от към здравина, подръжка, разход на гориво...
    (тук отговора сигорно ще е пристрастен, но все пак)
    Бате, земи АЛФАТА! АЛФАТА е АВТОМОБИЛ, гоУфа е несполучлив компромис! Сам ще се убедиш в думите ми!!! Но съм длъжен да те предупредя, че качиш ли се на АЛФА се пристрастяваш! Като дрога е!!!

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    и колко се даде за тая 2004 за 9000 за да стане кола?
    още 9 хиляди някъде ли?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    и колко се даде за тая 2004 за 9000 за да стане кола?
    още 9 хиляди някъде ли?
    здрава е алфичката вътре още мирише на ново

  7. #7
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Без да преувеличавам, Алфа 145 е по-кефеща от Голф 5. Впечатленията за Голф-а са ми от 3000 км. каране главно на извънгр. в Германия. Колата се държи зле над 160 км./ч. Залита наляво-надясно, все едно я духа вятъра. Спирачките й нямат нищо общо с който и да е модел на Алфа. Поддръжката на Голф 4 сигурно е по-изгодна от на 147, ма няма много общо между двете коли. За дизайна пък да не говорим. Айде петицата са я докарали донякъде, ама 4-ката е грозна.
    Относно 147-цата 2004г. (са ако кажеш и че е фейслифт...) за 9000 лева, пък и на 75к. км. имам чувството, че се вкарваш в некви филми. Бегай далече от такива оферти.
    Last edited by nikolaaaay; 07-11-2008 at 23:10.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    Без да преувеличавам, Алфа 145 е по-кефеща от Голф 5. Впечатленията за Голф-а са ми от 3000 км. каране главно на извънгр. в Германия. Колата се държи зле над 160 км./ч. Залита наляво-надясно, все едно я духа вятъра. Спирачките й нямат нищо общо с който и да е модел на Алфа. Поддръжката на Голф 4 сигурно е по-изгодна от на 147, ма няма много общо между двете коли. За дизайна пък да не говорим. Айде петицата са я докарали донякъде, ама 4-ката е грозна.
    Относно 147-цата 2004г. (са ако кажеш и че е фейслилфт...) за 9000 лева, пък и на 75к. км. имам чувството, че се вкарваш в некви филми. Бегай далече от такива оферти.
    не знам какво е фейслилфт... но ако някакво ниво на обурудване ще кажа, че има ел. стъкла, климатик, касетофон (оригиналния), 4 врати, 16-ки лети джанти

  9. #9
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Везните клонят към алфата http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1728999
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  10. #10
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    такаа
    147 е по хубава от гоуф 4
    безспорен факт
    читава 147 2004 година за 9000 няма
    също безспорен факт
    а ти колега си земи което ти е на сърце
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  11. #11
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by rocky View Post
    не знам какво е фейслилфт... но ако някакво ниво на обурудване ще кажа, че има ел. стъкла, климатик, касетофон (оригиналния), 4 врати, 16-ки лети джанти
    Ми те Алфите всички имат клима и ел.стъкла. Това е стандарт просто. При Голфовете с ръчки ли се вдигат прозорците?!
    Тая кола нема как да е читава за 9000лв., но то си има сервизи за тая работа. Закарай я във Вантотрейд, Бобо или Лисан и ще ти кажат какво й е. Може и да си заслужава. Във всеки случай да я продават за няма и 30% от цената й е повече от съмнително.

  12. #12

    Default

    Ако зададеш същия въпрос във VW форума ще чуеш напълно обратното. Трябва някое безпристрастно мнение.

    Иначе Алфата е по-добре, спор няма.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  13. #13
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    48
    Posts
    2,267

    Default

    И джантите й вървят около 600лв. така че тя стана 8400. Бахти и далаверата

  14. #14

    Default

    нали?

  15. #15

    Default

    Аз такъв дет се колебае между гоуф и Алфа не го ща в сектата

    Баце, за да стигнеш до Алфа требе да си купиш Фиат преди тва. А ти от 1-ви направо в 8-ми клас скачаш. Не стаа ... беги зимай ключовете за гоуфа (тоя дизастър и с главна буква не заслужава да го пиша).
    Last edited by wwweb; 08-11-2008 at 01:39.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •