Results 1 to 11 of 11

Thread: 5-та скорост влиза странно

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default 5-та скорост влиза странно

    абе на сички 156-ци ли 5-та скорост тряя са даде лоста леко със сила в дясно и после напред за да влезне. мен не ми пречи както и не ми пречи че спирачките коват само при пипане на педала ама който седне да кара нито може да спре нормално с мойта кола нито може да сложи 5-та скорост

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    абе на сички 156-ци ли 5-та скорост тряя са даде лоста леко със сила в дясно и после напред за да влезне. мен не ми пречи както и не ми пречи че спирачките коват само при пипане на педала ама който седне да кара нито може да спре нормално с мойта кола нито може да сложи 5-та скорост
    Само на твоята е така
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  3. #3
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    абе на сички 156-ци ли 5-та скорост тряя са даде лоста леко със сила в дясно и после напред за да влезне. мен не ми пречи както и не ми пречи че спирачките коват само при пипане на педала ама който седне да кара нито може да спре нормално с мойта кола нито може да сложи 5-та скорост

    За спирачките и при мен е така.Дадох на един приятел да я кара и доде му кажа леко със спирачките и задния по средата дойде м/у нас,аз добре че бях с колан.А за 5 скорост при мен си влиза леко.


    П.С.Като я купувах и аз щях да изкарам продавача през прозореца.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  4. #4
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Спирачките са си спирачки , но 5-та си влиза като у тях
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    аз пък от първото спиране още си ги обикнах тия спирачки. винаги натискам спирачките на колите с върха на обувчицата. е само на запорожеца се налагаше да скачам върху педала на газта че и даже да се клата

  6. #6

    Default

    ...да не би пък при тебе да е тръгнал да заминава ябълката на лоста. Другите нормално ли си влизат, или имаш проблем и при първа...
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  7. #7
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    абе може и да си заминава. ши видим. аз лично нямам проблеми с скоростите щото съм и свикнал ама кат гледам приятели как е карат се едно ши кажиш че колата е счупена

  8. #8
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    И аз наблюдавам напоследък подобно явление и започвам да се тревожа...при мен се получи след удара ... при него беше прищипано нещо и имах само до 3-та скорост.След като изправихме роговете се върнаха всички скорости на мястото си,но пета влиза трудничко...че понякога и първа.
    Ако някой добър човек ми обясни какво означава това ще го обичам до края на живота си....
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    явно са износват по някаф начин. първа не ми е прайла проблем. абе въобще ако ще лайна да има като им свикнеш спират да ти праат впечатление така че знам ли дали е развалено или си е нормално

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Положението,при което се включват предавките се регулира.Намери грамотен майстор да го направи.
    А за спирачките - провери дебелината на дисковете и накладките,защото вярно че по принцип са добри,но ако буталата на цилиндрите са много навън,хода на педала драстично намалява и спирането е рязко само от докосване на педала.Същевременно си в много рисково положение.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    закрийте темата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •