Results 1 to 8 of 8

Thread: Нещо като аеро тест.....

  1. #1

    Default Нещо като аеро тест.....

    Неска с кумеца направих интересен ескперимент за който искам да ви шепна.....
    Значи точим се по Тракията в посока СТЗГ, или по точно в новата и отсечка след Пловдив....Той с един опелски локомотив Зафира.....звъня му аз и го инструктирам да закове педала някъде към 150 кмч и да не мърда оттам......движението беше вяло и това ме накара да изпадна в експерименти......движи се той с константна скорост в средното платно, аз уеднаквявам скороста си с неговата като съм на 5-6 коли разстояние зад него, но в лявото платно......жипиеската отчиташе точно 149 кмч при мене - задържам константна скорост, пътя е градък и прав като конец......минавам нежно и внимателно зад него.....след около 3-4 секунди вдигам с километър по висока скорост, след още 4-5 още един, и по мое мнение три четири метра преди да дойде момента в който можех да го подпра отзад, бях на 153 кмч......това нещо го пробвах още един път с абсолютно същия резултат, и на третия опит кумето панически ми звънна и каза да ода да се прегледам.....а аз тъкмо мислех да го карам като ме види в огледалото на 5-6 метра зад себе си да съм приближил и да ускори също леко, защото ми беше интересно до кога ще ускорявам при положение че от 149 кмч и чиста струя пред мен, като мина зад друга кола и тя ми прави нещо като тунел.....
    Не знам дали сте си вадили цялата ръка през джама при 120 да речем, за да видите какво съпротивление е, и с какво съпротивление се бори двигателя.....бях чел че на кола която и "изгладят" пода и след това макс скороста скачала с 10 кмч и времето за достигането и пак падало с някакви стойности.....пак за 156 говоря.....нещо съм се навил да си позапълня празнините около ауспуха и зад задните гуми, доколкото са ми познанията по автомобилни дифузьори и така наречения "граунд ефект", там се събират доста вихри и съпротивление, колкото и странно да звучи за неинтересуващия се потребител......верно че няма да ми падне с литър разхода, нито ускорението до 100 със секунда, но малко оттук, малко оттам.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 08-11-2008 at 23:50.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Да това е познат ефект и повечето пилоти го използват по време на състезание. Ако си забелязвал как преди изпреварване се набират зад колата която ще изпреварват и в последния момент се изстрелват острани на нея, вече с по-висока скорост, която мотора може да задържи и да е успешно изпреварването. Този ефект също води и до спадане на разхода - ако караш на неголямо разстояние зад кола горе долу с твоите габарити по магистралата - твоята кола ще среща по-малко въздушно съпротивление и реално ще е необходимо по-малък ход на педала на газта, за да поддържаш тази скорост, в сравнение с положението когато пред колата ти няма нищо което да прати този тип тунел.
    Колкото до равния под и на мен нежеднъж ми е минавала мисълта - даже кората която е към задната ми броня (задния дифузьор ) не е цяла и това със сигурност води до някакви загуби!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Да това е познат ефект и повечето пилоти го използват по време на състезание. Ако си забелязвал как преди изпреварване се набират зад колата която ще изпреварват и в последния момент се изстрелват острани на нея, вече с по-висока скорост, която мотора може да задържи и да е успешно изпреварването.
    Това от 3-4 години насам не е така както беше преди 8-10 да речем - тогава разните барджове и спомагателни крила по болидите не създаваха толкова вихри зад болида, и слипстриима зад него не беше толкова турбулентен както сега.....гледах едни скици на Джорджо Пиола как сега на 20-30 метра зад болида турболенцията е много голяма, и тя рязко намаля на 8-10 метра зад предния, и тогава задния има далавера.....иначе си е направо вредно да се наемаш зад него, особенно пък ако си в завой......
    Иначе преди с Мареата редовно си харесвах някой тир или автобус по магистралата като не ми се налага да бързам, и си се клатих хаджипешовата зад него, ся не мога да твърдя с абсолютна сигурност че ми е бил по малко разхода, но все пак си е нещо.....ама ся как да се завлача зад някой такъв, като е кощунство да го карам да се препъва горкото Алфе с 100 на магистралата, като то само напира да рипа по нависоко......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Правих си експеримент с една С3-ка дизел....
    Зад тир по магистралата моментния разход на борд компютъра падаше с 0.3-4л....от 3 на 2.5-6
    ...което в проценти си е живо 20....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5

    Default

    това за гладкия под от Формула 1 ми звучи като по-голяма сила на притискане, респективно по-бърз в завойте, мисля си, че 80-те или по-рано го откриват и е революция, иначе има логика в другите разсъждения

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    За ефекта на тунела не говорим само за формула 1, доста серии автомобили има състезателни, които са като нормалнвата версия на колата отвън... е почти нормална де, но ефекта за изпреварване на права си го има още...


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7

    Default

    най-много се използва в наскар, там почти няма друг начин за изпреварване освен да набират скорост в тунела на тези пред тях

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    най-много се използва в наскар, там почти няма друг начин за изпреварване освен да набират скорост в тунела на тези пред тях
    точно!

    отделно днес гледах серията на топ гиър по бтв и там мацката с буса форд на нюрборинг искаше да слезе под 10 минути за обиколка. Направиха му малко отслабване на килограмите на буса и за по-добра скорост пред него в обиколката пуснаха един додж вайпър да му прави тунел!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •