Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Някой да удари едно рамо...

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Някой да удари едно рамо...

    Чудя се дали някой колега от София може да удари едно рамо при зачистване на дебитомера ми...Не знам въобще кое как и защо...и ми се ще някой който го е правил да ми помогне...Не искам да пипам без да разбирам, за да не Ус**а нещата...Задължително ще почерпя
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Чудя се дали някой колега от София може да удари едно рамо при зачистване на дебитомера ми...Не знам въобще кое как и защо...и ми се ще някой който го е правил да ми помогне...Не искам да пипам без да разбирам, за да не Ус**а нещата...Задължително ще почерпя
    Не е толкова сложно,можеш и сам .
    Първо откачи кабела с буксата,която влиза в дебитомера. Свали дебитомера чрез разхлабване на металните скоби.
    Предполагам знаеш че дебитомера представлява част от тръба, в отвора на която стърчи един пишляк-това е самия сензор. СЕНЗОРА НЕ СЕ ПИПА С РЪЦЕ,ПАРЦАЛ и др. подобни.,а САМО СЕ ПРЪСКА СЪС СПЕЦИАЛЕН БЪРЗОСЪХНЕЩ И ОБЕЗМАСЛЯВАЩ ШПРЕЙ . Има пусната тема от Novachev ,в която той е сложил и снимки,но е разглобил/свалил сензора. Не съм съгласен с това сваляне ,но кой ли ми иска мнението. Аз съм свалял,пръскал и от двете страни без демонтаж на сензора.Ефектът от почистването е временен.
    Що не си вземеш нов,те значително поевтиняха? ТОВА Е НАЙ ДОБРИЯ ВАРИАНТ !
    Успех !
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    мерси колега. Ами принципно не се оплаквам от разход и забиване на муцуната...Просто имам едно зачудване като натисна педала на газта и тя не се стрелва веднага, а може би има някакъв лаг от 1-2секунди и тогава тръгва да набира. И викам да почистя дебитомера, ако има подобрение ще сменя дебитомера като събера някой лев ако не ще сменям кабели итн...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  4. #4
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    нещо което няма да ти навреди и ще ти е от полза, какъв бензин и слагаш, ако е 95, то си сложи някои по-високо октанов, ЕКО 100 или Шел V POWER, карай с хубаво гориво и виж дали е същото положението
    а за дебитомера, то цените им вече са по-народни

  5. #5
    Запален алфист Violator's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    44
    Posts
    293

    Default

    Направо нов дебитомер и 100 октана, цените паднаха доста и сега е към 135 лв.
    156 1.8 TS

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    За 147 май е друг....не е 135... мисля че завършва на 309 и бил с еднакъв сензор като 019....По цените в ахм-ауто.ком видях, че са по 237лв..
    Last edited by digitalundgrd; 08-11-2008 at 19:55.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    Имам отверка за болчетата на сензора, купи си почистващ спрей дето се изпарява без остатък, и в неделяот 5 следобед, до към 5 следобед в понеделник ще съм в СФ, звънни на 0888135063 и ще направим каквото можем....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #8
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    ОК, само да попитам евентуално след махането и почистването на ДЕБИЛОМЕРА има ли вариант колата да върви по-зле, от преди..Щото в противен случай мога само да спечеля с почистването
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  9. #9
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ОК, само да попитам евентуално след махането и почистването на ДЕБИЛОМЕРА има ли вариант колата да върви по-зле, от преди..Щото в противен случай мога само да спечеля с почистването
    Не
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    За 147 май е друг....не е 135... мисля че завършва на 309 и бил с еднакъв сензор като 019....По цените в ахм-ауто.ком видях, че са по 237лв..
    Има една тема " Дебитомери " на spe4elist и там ще видиш че сензорите /а то това е важната част / на ...309 и ...019 са еднакви и цената е 131 лв. Прочети ВСИЧКО внимателно и ще видиш че най-добре е НОВ !
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    ОК, само да попитам евентуално след махането и почистването на ДЕБИЛОМЕРА има ли вариант колата да върви по-зле, от преди..Щото в противен случай мога само да спечеля с почистването
    Ми кагото правех първите си опити с чистене на дебитомер, го мацнах с някакъв спрей дето уж ми се чинеше че беше обезмасляващ, а той се оказа контактен за клеми и оставаше остатък.....иначе доколкото съм чел с тия дето се изпаряват без остатък няма ядове...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Спирта също върши чидесна работа!
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Спирта също върши чидесна работа!
    А СПИРТ под формата на СПРЕЙ ...??? Или ще ни караш да търкаме с парцал....
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  14. #14
    Младши алфист ChinaLord's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Спирта също върши чидесна работа!
    ...да разбирам ли, че трябва да топна дебитомера в спирта???
    ...I ain't talkin' bout Playboy
    'Cause silicone parts are made for toys...


    Alfa 156 1.6 TS

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Купи си спрей, спрея пръска струята под налягане и почистването е по добро. Не е добра идея да чистиш дебитомера с разни клечки за уши парцалчета и такива защото може да го повредиш. Спрея не струва повече от 10 лв. Аз сум чистил дебитомер няколко пъти но това което мога да ти споделя че най добре е с НОВ.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •