Results 1 to 4 of 4

Thread: Що е ремап??

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default Що е ремап??

    Здравейте,

    Чета форума от известно време, чакайки и моята 166-ца да пристигне. Интересува ме какво означава процедурата РЕМАП??? От всички теми разнрах само че е нещо като настройка на компютъра или чип???

    Пишете в помощ на невежия

  2. #2
    Запален алфист Gh0stRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    Здравейте,

    Чета форума от известно време, чакайки и моята 166-ца да пристигне. Интересува ме какво означава процедурата РЕМАП??? От всички теми разнрах само че е нещо като настройка на компютъра или чип???

    Пишете в помощ на невежия
    чип = ремап
    147 2.0 Selespeed 51%Sofia Driving
    Stilo 1.6 - ex 75%Sofia Driving
    156 2.4 JTD - ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    cool!

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Чип е когато се смяня чипа на компютъра самия е-пром (мисля че така се казва) с друг на който има записана друга програма за управляние на двигателя. Тази програма всъщност е една триизмерна карта от която компа на колата чете стойности и сподер отчитанията на датчиците на двигателя и положението на картата в което се намига двигателя се управлява горивоподаване аванс и разни други.
    По новите модели автомобили имат възщожност да се смени картата на управление без да се сваля самия е-пром прави се през диагностичния куплунг, т.н. директно програмиране като се записва новата ката върху е-прома който има възможност да се трие и записва многократно.
    Има варианти да се свали компа на колата да се закача към външни устройства и така да се чете и записва върху твърдия чип но това е за по старички модели автомобили.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •