Results 1 to 8 of 8

Thread: датчик температура въздух

  1. #1
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default датчик температура въздух

    Има ли такъв датчик при туин спарк моторите и ако има къде се намира, че ме гложди ако ми прави номера нещо да го сменям да съм сигурен че е ОК. И още нещо свързано с температурата на въздуха-винаги ли постъпващия въздух идва от едно и също място или съществува някав клапан който разпределя примерно зимата да смуче по топъл а лятото по хладен Може да ви се сторят малко тапички тези въпроси но ми е интересно да знам как работи колата ми Поздрави
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Има ли такъв датчик при туин спарк моторите и ако има къде се намира, че ме гложди ако ми прави номера нещо да го сменям да съм сигурен че е ОК. И още нещо свързано с температурата на въздуха-винаги ли постъпващия въздух идва от едно и също място или съществува някав клапан който разпределя примерно зимата да смуче по топъл а лятото по хладен Може да ви се сторят малко тапички тези въпроси но ми е интересно да знам как работи колата ми Поздрави
    Датчика за температурата на входящия въздух се намира в дебитомера ти. И въздуха минава винаги през едно и също място.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    благодаря колега
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  4. #4

    Default

    Да не се отплеснеш да слагаш някакъв резистор за да заблуждаваш екуто че въздуха е по студен, че чух лоши отзиви от подобни волтопроменящи изцепки....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Да не се отплеснеш да слагаш някакъв резистор за да заблуждаваш екуто че въздуха е по студен, че чух лоши отзиви от подобни волтопроменящи изцепки....
    Що бе? Ще буха повечко гориво... ще понавървява
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Що бе? Ще буха повечко гориво... ще понавървява
    Остъй ти тая работа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    не далеч съм от тази мисъл, просто ми беше любопитно
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Да не се отплеснеш да слагаш някакъв резистор за да заблуждаваш екуто че въздуха е по студен, че чух лоши отзиви от подобни волтопроменящи изцепки....
    Аз това съм си го мислил но за датчика на температурата на водата защото той би тярбвало ако двигателя е студен сместа да е по богата от колкото само ако въздуха е по студен. И си го мисля дали не може де се сложи още един датчик някъде на студено в коша на мотора и да се превключва с ключе или нещо подобно. Обаче изникват няколко въпроса първо тярбва да се вземе и замести стойноста за компа на колата а тази на таблото да си остане от датчика на двигателя.Второ е дели двигателя не се спува софтуерно когато температурата му е ниски и как да стане превключването че да не се записва грешка защото след превключване за момент компа на колата няма даима връзка с датчика и ще запише грешка.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •