Results 1 to 2 of 2

Thread: Ремонт на рейката

  1. #1
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default Ремонт на рейката

    От няколко седмици усещах все по силно тропане от пред...викам си я носач, я тампон, дори минахме на вариант накрайник на рейката...
    След като ходих насам натам да се допитам до майстори се останови, че имам луфт на рейката и трябва да я рециклирам...
    Отивам при момчетата в МЕИ, и след няколко часа ми се съобщава, че рейката ми е била със скъсано "ухо" и се държала на един болт за магарето..Обясниха ми, че преди да купя колата някой "майстор" явно се е опитал да я сваля рейката, но не е успял и при натягането на болта прецаква ухото и парче метал се отчупва...Не знам как тая рейка не се е разкачила до сега(карал съм със 190 по магистралата) . И добре, че се е държала иначе сега можехте да ми правите помен...
    Както се вика бил съм си пътник....
    Не стига друго ами въпросният "майстор" бил залепил болта, така че да се замаже положението...(не знам как спи такъв човек спокойно) Тоя направо е подписал смъртната присъда на собственика на колата( в последствие за малко и моята)....
    Кофтито е, че тази повреда ме може да се диагностицира, освен ако не се разглоби цялата предница (както в моя случай)...Абе много коварно..В крайна сметка последва заварка, смяна на тампони на стаб. щанга и на горните носачи, заварка и рециклаж на рейката..
    Сега просто карам друга кола...
    Така, че колеги не подценявайте тропкането по предницата...И не спестявайте пари за отремонтиране, защото 300 400лв не струва един или недай си боже повече човешки животи..Утре ще ходя да пална свещичка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Thumbs up

    Колега,разбирам тревогата ти.И аз се сблъсквам ежедневно с най различни простотии,сътворени от псевдо колеги.Има преправяния,които може и такива,които са не само вредни,а и опасни.Такива от,които се умира!Аз спокойно заменям различни марки генератори,бобини,релета и тн,но винаги от един и същи тип и то само тогава,когато няма какво друго да се направи.Темата е интересна,Самият аз съм пуснал подобна за най-тъпите аварии.Предлагам ти да и смениш заглавието и нека всеки сподели подобни преживелици и подобни ремонти и кой ги е направил,за да се знае от останалите,къде да не ходят.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •