Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Смяна на Гумичките за клапаните-разход на масло

  1. #1
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default Смяна на Гумичките за клапаните-разход на масло

    Колата ми гори доста масло на 8200км. вече съм налял 5.5л. и сега колата ми е на минимум.От ауспуха няма никакви признаци,че гори от там масло нито пуши нито има нагар.Казаха ми че може и да остава в катализатора,но по вероятно ме се струва,че е от гумичките на клапаните.Въпроса ми е колко сложна процедура е смяната и горе-долу каква им е цената.Относно майстор ще се опитам да ида при Румбата,който ми я обслужи и съм много доволен от него.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Колата ми гори доста масло на 8200км. вече съм налял 5.5л. и сега колата ми е на минимум.От ауспуха няма никакви признаци,че гори от там масло нито пуши нито има нагар.Казаха ми че може и да остава в катализатора,но по вероятно ме се струва,че е от гумичките на клапаните.Въпроса ми е колко сложна процедура е смяната и горе-долу каква им е цената.Относно майстор ще се опитам да ида при Румбата,който ми я обслужи и съм много доволен от него.
    Хубаво е било да ги смениш при обслужването.
    Принципно не са скъпи. Кажи дали е имало ефект след ремонта.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Колата ми гори доста масло на 8200км. вече съм налял 5.5л. и сега колата ми е на минимум.От ауспуха няма никакви признаци,че гори от там масло нито пуши нито има нагар.Казаха ми че може и да остава в катализатора,но по вероятно ме се струва,че е от гумичките на клапаните.Въпроса ми е колко сложна процедура е смяната и горе-долу каква им е цената.Относно майстор ще се опитам да ида при Румбата,който ми я обслужи и съм много доволен от него.
    Може би имаш същия проблем: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24220
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Мен ако питаш с този разход на масло еда ли ще се разминеш само с гумички. Ако колата се кара постоянно над 4-5 к оборота може и да не е толкова голям разхода на масло но това си е разход и то сериозен. Няколко пъти съм описвал как да се разбере дали са гумички или сегменти а от сепаратора не може да е такъв голям разхода. Значи когато се пали колата на студено застани отзад на аспуха и виж дали ще пропучи синьо ако пропуши и после се изчисти занчи са гумички а ако не пуши най вероятно не е от тях. Може да направиш и друг експеримент форсирай няколко пъти един след друг колата до 6-7к оборота на третия четвъртия пъ ако е за сегменти ще ипуши кораво, Друг прост начин за тест е на трета с много газ 5-6 к оборота връщаш газта за 3-5 сек унди и после пак до край няколко пъти нормално е леко да припуши при тази операциа но ако си за сегменти ще го видиш на огледалото синия облак зад теб
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Мен ако питаш с този разход на масло еда ли ще се разминеш само с гумички. Ако колата се кара постоянно над 4-5 к оборота може и да не е толкова голям разхода на масло но това си е разход и то сериозен. Няколко пъти съм описвал как да се разбере дали са гумички или сегменти а от сепаратора не може да е такъв голям разхода. Значи когато се пали колата на студено застани отзад на аспуха и виж дали ще пропучи синьо ако пропуши и после се изчисти занчи са гумички а ако не пуши най вероятно не е от тях. Може да направиш и друг експеримент форсирай няколко пъти един след друг колата до 6-7к оборота на третия четвъртия пъ ако е за сегменти ще ипуши кораво, Друг прост начин за тест е на трета с много газ 5-6 к оборота връщаш газта за 3-5 сек унди и после пак до край няколко пъти нормално е леко да припуши при тази операциа но ако си за сегменти ще го видиш на огледалото синия облак зад теб
    А какви са симптомите, ако е задръстен маслен сепаратор?
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Мен ако питаш с този разход на масло еда ли ще се разминеш само с гумички. Ако колата се кара постоянно над 4-5 к оборота може и да не е толкова голям разхода на масло но това си е разход и то сериозен. Няколко пъти съм описвал как да се разбере дали са гумички или сегменти а от сепаратора не може да е такъв голям разхода. ...
    Колега позволете ми да не се съглася с Вас... именно от задръстен маслен сепаратор прави такива фрапиращи разходи на масло!
    Говоря от личен опит!
    Коксували маслообирателни сегменти също не могат да направят такива разходи според мен!
    Виждам тук още един колега който беше с подобен проблем... огромен разход на масло!
    Колега bokota масленният сепаратор се проверява и почиства сравнително лесно и вероятноста да се обърка нещо и да се навреди на двигателя е много по-малка, докато гумичките на клапаните са една друга бира! Лично аз, първо бих проверил това и чак след това, бих мислил за отваряне на двигателя.
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #7
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Колата често си я вкарвам в 6000 оборота и дим никога не съм забелязвал да излиза,нито син нито какъвто и да е друг.Нямам абсолютно никакви течове,а за износени сигменти изобщо не ми се мисли дано да не е това.Бях чел някъде из форум да нацапам пръста с нагар от ауспуха и ако се трие лесно нема проблем => пробвах нагара е само като прах нема никакво масло и се трие без проблем.Като вървене не знам дали трябва да се забележи нещо,но при мен нема никакъв проблем дори в понеделник ми даде 8.2 разход с 4 човека при скорост около 130км/ч.Ако някой може да даде препратка към некоя тема за почистване на сепраратора да дава,че с търсачката нищо не откривам.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by fade View Post
    Колега позволете ми да не се съглася с Вас... именно от задръстен маслен сепаратор прави такива фрапиращи разходи на масло!
    Говоря от личен опит!
    Коксували маслообирателни сегменти също не могат да направят такива разходи според мен!
    Виждам тук още един колега който беше с подобен проблем... огромен разход на масло!
    Колега bokota масленният сепаратор се проверява и почиства сравнително лесно и вероятноста да се обърка нещо и да се навреди на двигателя е много по-малка, докато гумичките на клапаните са една друга бира! Лично аз, първо бих проверил това и чак след това, бих мислил за отваряне на двигателя.
    Успех!
    Сега първо сепаратора не се задръства а се замърсява няма какво да му се задръсти появават се люспи от масло по пластмасата на сепаратора и твърху тези люспи почва да кондензира масло което влиза в двигателя но симптомите на запучен сепаратор за периодично изпушване.
    От запекани сегменти разхода ма масло може да е подобен или дори по голям. За тестването ти няма как да видиш дали пропушва ако не караш зад коалта а това за теста с третата си е сугурно пробвай го.На един колега беше по подобен начин с висок разход на масло и не пущеща на една от сбирките я форсирах няколко пъти и да ти кажа облака отзат е доста видим което си е сегменти.
    Колега нищо не пречи да си почистиш сепаратора аз моя съм го чистил като съм го разглобявал. Сваля се капака на клапаните и започва да се промива с короселин тази част от капака която се пада вътрешна от км всмукателния колектор пълни се с през отворите и се разклаща така около 30мин-1 час или докато спрът5 да излизат боклуци. Най добре се чисти като се разглоби но разглобяването е доста трудно и има опастност дасе счупи пластмасовия капак ккойто затваря сепаратора. След смяната трябва нова гарнитура за капака или поне добро намазване със силикон иначе ще тече.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Сега първо сепаратора не се задръства а се замърсява няма какво да му се задръсти появават се люспи от масло по пластмасата на сепаратора и твърху тези люспи почва да кондензира масло
    Сега, първо, сепараторът се задръства и не с "люспи от масло" а си е бая ''маджунеста история'', и не става въпрос за никакъв конденз, а направо си е периодично изливане на маслото в дросела, но това е друга тема. Колега bokota, опитай първо евтиния вариант със сепаратора, защото историята познава случаи, когато хора се пържат с маса пари за безсмислено отваряне на мотора и смяна на сегменти. То е все едно понеже ти е изгоряла крушката, да издъниш цялата инсталация, за да търсиш проблема.
    Успех
    Last edited by Pepo; 05-11-2008 at 14:15.
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  10. #10
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Ще си почистя сепаратора и ще сменя гумичките на клапаните и ако това не даде нужният ефект колата заминава за мобиле,колкото и да ми харесва ще се наложи да я сменя.И без това в Германия и Австрия има доста добър избор за 147,но 2000 кубика.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Сега първо сепаратора не се задръства а се замърсява няма какво да му се задръсти появават се люспи от масло по пластмасата на сепаратора и твърху тези люспи почва да кондензира масло което влиза в двигателя но симптомите на запучен сепаратор за периодично изпушване.
    От запекани сегменти разхода ма масло може да е подобен или дори по голям....
    Колега това сериозно ли го казвате!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #12
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    Quote Originally Posted by bokota View Post
    Ще си почистя сепаратора и ще сменя гумичките на клапаните и ако това не даде нужният ефект колата заминава за мобиле,колкото и да ми харесва ще се наложи да я сменя.И без това в Германия и Австрия има доста добър избор за 147,но 2000 кубика.
    Както писаха колегите по-горе първо си изчисти сепаратора. Виж първо резултата и тогава чак мисли за гумички и...
    И аз ти го казвам от личен опит 1.5 литра масло за 300 км ми изгори. След като го почистих въпросния сепаратор и с новото масло след 13 000 км не беше стигнало минимума на щеката.
    Така, че не бързай с ремонтите /каквото и да ти говорят майсторите по сервизите/. Всички майстори с които говорих тогава ми разправяха, че 100% са сегменти за смяна.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  13. #13
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Аз само едно не разбрах - долял си 5,5л. масло или общо 5,5л. си налял?
    Ако е второто,което значи че си долял около 1л. масло за 8200км. по-добре не пипай нищо.
    Този разход зависи и от стила на каране.Аз лично не съм имал кола,не само Алфа дето"не пипа маслото".Като претендирам,че не карам предимно "трошки".
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  14. #14
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Аз само едно не разбрах - долял си 5,5л. масло или общо 5,5л. си налял?
    Ако е второто,което значи че си долял около 1л. масло за 8200км. по-добре не пипай нищо.
    Този разход зависи и от стила на каране.Аз лично не съм имал кола,не само Алфа дето"не пипа маслото".Като претендирам,че не карам предимно "трошки".
    Общо съм нялял точно 6литра вече и колата в момента е на средата.При наляти 5.5л след 8200км беше на минимум при условие че доста пъти колата е била в прекъсвач от което съм мноооого доволен даже подмина и 200км/ч,но ако е така аз ще трябва да доливам по 2 литра на смяна.Ако се стигне до смяна на сигменти със сигорност нема да я опрявям имам малко събрани парици или 2000кубика ще бъде или 1.9мджет пък ако бащата събере още пари догодина ще се роди едно 3,2 ГТА във форума(ееееххх мечти)
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  15. #15
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Каквато и да е колата,ако я държиш близко до "червения" сектор на оборотомера ще доливаш масло.
    Последно на 155-ца 2.0 16в. в книжката гледах до 300мл.масло/1000км. го даваха нормално.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •