Results 1 to 3 of 3

Thread: Още един в отбора, първи проблеми и благодарности

  1. #1

    Default Още един в отбора, първи проблеми и благодарности

    1. Здравейте колеги. От 2 седмици притежавам Алфа 156 Спортвагон 1.9 жтд 105 кс 2000 г и все още усмивката не слиза от лицето ми . Рядко съм се включвал във форума, но го следя активно отдавна. Искам да благодаря на всички колеги, които задочно с постовете си помогнаха да науча много неща за автомобила.

    2. Въпреки многото предупреждения да внимавам със сервизите, излязох пълен глупак и първоначалното обслужване направих в сервиз, дето си оставиха ръцете - хлабав, недобре зацепен ангренажен ремък и куп още поразии. Благодарение на ред случайности сега не съм със скъсан ремък. Добре, че имаше термостат за смяна, та попитах колегата Kamen666 (благодаря колега) за читав сервиз и той ме насочи към Бончо, където видяха поразиите и ги поправиха. Момчетата работиха много професионално и им благодаря за добре свършената работа.

    3. Имам проблем с еърбеците (4 на брой - водач, пътник + 2 странични на предните седалки). Непрекъснато свети червения индикатор на чек панела за грешка в еърбега, а при даване на контакт за около 10тина секунди примигва бързо жълтия индикатор за еърбега на пътника до водача (който е на скоростомера), след което изгасва. На диагностика (при Галин) грешката не можа да бъде изчистена и изписа, че трябва да се смени централата на еърбега (не съм сигурен, че така се казва, ама става въпрос за джаджата, която се намира зад централната конзола). Спомням си, че колегата oem имаше един пост за смяна на изгорял стабилизатор на централата, ама сега не мога да го открия с търсачката. Някой може ли да даде съвет? Предварително благодаря.

    Поздрави на всички.
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Варна
    Posts
    863

    Default

    При малко късмет ще се намери нова централа.
    На мен ми беше попаднала такава за 4 еърбега,
    преди около година, тогава намерих и за един и за два и 4 възглавници, потърси по моргите, за около 50 лв
    ще я спазариш.
    Вземаш - отиваш при Галин пробваш, ако сработи добре, ако не обратно в моргата да я връщаш Успех.
    AR 159 1750 TBi '09
    AR 156 SW 1.9 Mjet '04
    ex AR 156 1.8 TS '98

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Tinoto View Post
    При малко късмет ще се намери нова централа.
    На мен ми беше попаднала такава за 4 еърбега,
    преди около година, тогава намерих и за един и за два и 4 възглавници, потърси по моргите, за около 50 лв
    ще я спазариш.
    Вземаш - отиваш при Галин пробваш, ако сработи добре, ако не обратно в моргата да я връщаш Успех.
    Благодаря. Изглежда така и ще направя
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •