Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 289

Thread: разход на 1.9 jtdm

  1. #46

    Default

    докато и сменят бронята, бащата я кара 2 седмици, разхода средния по компютър е паднал на 7.5 ..... но може би защото е карана предимно в бургас, и там не е като тука по 20 мин на един светофар да се виси... явно в мен е проблема

  2. #47
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    докато и сменят бронята, бащата я кара 2 седмици, разхода средния по компютър е паднал на 7.5 ..... но може би защото е карана предимно в бургас, и там не е като тука по 20 мин на един светофар да се виси... явно в мен е проблема
    по-скоро щото баща ти я е карал.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #48
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Smile

    Въпрос към колегите в БГ, пък и не само - наблюдавали ли сте такова явление - самоочистка на сажевият филтър?
    Аз в БГ и Европата минах общо към 4000 км и нито веднъж не ми се случи.
    Тук на всеки 500 км настъпва процес самоочистки, сам процес изглежда много "страшно" - първият път - след това пак не се свиква, особенно като видиш физиономиите в другите коли около тебе.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  4. #49
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    това съм го чел някъде за Мазда с дизеловия мотор с филтър за твърди частици и зависи от качеството на горивото та четох че през определен период трябва дас се кара извънградско за да се самоочисти филтъра ако не се прави той се "самоскапва" и струва някак си маса кинти ..
    Tormentvm In Dvm Demens

  5. #50
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    В мануала на 159-та е написано, че тзи филтър не се сменя въобще(някакво ново решение). Аз сега карам повече градско, и той сам си се чисти. Процеса е интересен, обърнах внимание че първо турбото се вдига "само" на едно деление, наже на празен ход, и след няколко минути отзад почва така да дими, ужас, първият път направо се изплаших. Процеса продължава около 5 мин. Дето се вка "% минути позора и ......"
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  6. #51
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    колега, ами много е интересно това, че не се сменя, знам за БМВ 5 на което се сменя на 200 000 или нещо такова относително но тука не знам.. иначе симптомите за очистване звучат логично, предвид че този филтър просто се задръства ... чел съм че трябва да се редуват режимите градско-извънградско заради здравето на този филтър но все пак има колеги, които разбират повече и нека те се изкажат
    Tormentvm In Dvm Demens

  7. #52
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не е ли посочено в книжката за колата или от дилъра кога трябва да става това самопичистване?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #53
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    За жалост в Санкт-Петербург единственният дизел по стандарта ЕВРО 4 са оказа на Лукойл - дизел евро 4 и Екто (на базата на евро4 и с тяхни добавки), съдържание на сярата около 0,000005. Преди да узная това си зареждах На Шелл и ми беше много странно когато разбрах че дизела е евро 3.
    Интересно ми е този процес постоянно ли ще бъде или когато се зарежда само "правилен" дизел ще се прекрати?
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  9. #54
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    няма как да е зависи от качеството на нафтата и ако нафтовоза се кара предимно градско той си определя кога да се самопочиства ако обаче тва не се направи очистването става в сервиз и струва някакви пари, които не е фън да се дават
    Tormentvm In Dvm Demens

  10. #55
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Не е ли посочено в книжката за колата или от дилъра кога трябва да става това самопичистване?
    Не, не е написано, за жалост. И незнам къде да прочета за това.
    А около колата си мириши на сяра .(по време на самоочистката и даже след това) Моята красавица сигурно си показва, че има и скрити возможности.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  11. #56
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by OgyG View Post
    За жалост в Санкт-Петербург единственният дизел по стандарта ЕВРО 4 са оказа на Лукойл - дизел евро 4 и Екто (на базата на евро4 и с тяхни добавки), съдържание на сярата около 0,000005. Преди да узная това си зареждах На Шелл и ми беше много странно когато разбрах че дизела е евро 3.
    Интересно ми е този процес постоянно ли ще бъде или когато се зарежда само "правилен" дизел ще се прекрати?
    според мен това може да каже само прозиводителя колега, с "правилния" дизел може би ще е по-добре но мисля, че все пак зависи от режимите на каране на колата... моля пробвай и пиши тук, тъй като за много от нас следващата кола е като твоята и колкото повече информация има - толкова по-полезно ще е
    Tormentvm In Dvm Demens

  12. #57
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    няма как да е зависи от качеството на нафтата и ако нафтовоза се кара предимно градско той си определя кога да се самопочиства ако обаче тва не се направи очистването става в сервиз и струва някакви пари, които не е фън да се дават
    Сигурно затова докато си карах по Европата само извънградско - не се наблюдаваше самоочистка.

    А иначе тука сега е -8, -10 градуса, сняг и лед - пали си и си върви супер. Миналата седмица, малко настинах и 4 дена не бях карал (колата е на открит паркинг) - никакви проблеми, запали си веднага - аз всъщност не съм очаквал друго. Това си е АЛФА. (гордо казано и с горда физиономия)
    Last edited by OgyG; 19-12-2008 at 22:52.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

  13. #58
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Не знам в града доколко ще успее да се самопочисти. При някои автомобили не е възможно, а само на дълъг път (за да може филтъра да се загрее до определена температура). Мисълта ми беше дилърите не са ли споменали нещо в този смисъл? А иначе в сервиз могат да предизвикат това с компютъра, но е свързано и със смяна на маслото после.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #59
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Не знам в града доколко ще успее да се самопочисти. При някои автомобили не е възможно, а само на дълъг път (за да може филтъра да се загрее до определена температура). Мисълта ми беше дилърите не са ли споменали нещо в този смисъл? А иначе в сервиз могат да предизвикат това с компютъра, но е свързано и със смяна на маслото после.

    значи градско не може да се почисти няма логика и не мисля че дилърите биха споменали каквото и да е ама искам да питам наистина ли е свързано със смяна на маслото
    Tormentvm In Dvm Demens

  15. #60
    Запален алфист OgyG's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    в момента в Санкт-Петербург, Русия
    Age
    58
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    според мен това може да каже само прозиводителя колега, с "правилния" дизел може би ще е по-добре но мисля, че все пак зависи от режимите на каране на колата... моля пробвай и пиши тук, тъй като за много от нас следващата кола е като твоята и колкото повече информация има - толкова по-полезно ще е
    Няма проблем ще пиша наблюденията си - моят режим на каране е обикновенно - 600 км само градско, после около 150 -300 извънградско с скорост 120 до 150 (много полицаи и вече даже им става неудобно да ме глобяват за превишение и понякога ме пускат без пари, затова и не рискувам по бързо да карам, скъпичко ми излиза), после пак градско.

    Лукойл за дизела с марка Екто пишат, че присадката им чисти дюзите и пада разхода, но ефекта се наблюдава след два, три резервуара. Ще видим. Но разхода падна още сега, на първите 500 км с тяхният дизел с около 2,5 л. От 13-13,5 л градско, на 10-11,3 л на 100. Може и да не е лажа.
    Alfa Romeo 159 JTDm 16V Q-tronic

Page 4 of 20 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •