Results 1 to 5 of 5

Thread: Въпрос за работна температура

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default Въпрос за работна температура

    Алфата държи според мен висока температура при градско каране - стрелката се движи от 90 до следващата черта може би 105 градуса не знам.
    Работят всички видове релета/две на брой който вкл. перките на вентилатора/ но те пускат вентилатора при по висока температура и изкл.преди да охлади до 90 градуса.
    Преди време съм сменял температурния датчик за уреда в купето но нямах ядове.
    Лятото когато тръгнеше да вдига температура пусках климатроника и охлаждаше но сега не иска.
    Въпросът ми е някой знае ли дали перката на климатика се вкл. автоматично като го включиш,
    И КАКВИ СА ТОЧНИТЕ НАДПИСИ ПО ДАТЧИКА/ОРИГИНАЛНИЯ/ ЗА ТЕМПЕРАТУРАТА
    вече взех да мисля да не са сложили друг датчик тези идиоти от сервиза.
    Притеснявам се да си карам колата така а така и не намерих читав термометър да премеря реалната температура на двигателя.
    А още термостата и радиатора са нови/на не повече от година/ така че едва ли е причината в тях.
    Ако някой е имал подобен проблем или знае къде могат да помогнат нека каже
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ами на мен лично колата и в най-адските задръствания в София не ми вдига повече от 90 градуса...Стрелката си седи като закована там...Виж като карам извън града без да я юркам много седи на около 82-85 градуса....Колата е Туин Спарк 1,6
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Ами на мен лично колата и в най-адските задръствания в София не ми вдига повече от 90 градуса...Стрелката си седи като закована там...Виж като карам извън града без да я юркам много седи на около 82-85 градуса....Колата е Туин Спарк 1,6
    Да бе колега на моята 147-ца същата работа като заковани тея 90 градуса и нито цент повече или по малко независимо в задръстване ли си, на Пампорово при -20 или си на драг на митницата

    За сравнение на служебния ми партнер стрелката постоянно играе...

    Колега най-добре за да не фърляме боб тука земи отиди на свестна диагностика

    Успех
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Varna
    Posts
    26

    Default

    156,1.6. На мен ми държи 80 гр. и не мърда от там.Рядко в голямо задръстване-90,а извън града пада до 70.

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •