Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: 33 и 155 -пълен абсурд (за Алфа Юзер)

  1. #16
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    aaa вади звук бе - кат на камион
    другия италфест мисля да съм с нея
    иначе за тенекиите на 33 - в началото и средата ня 80-те алфа имат сериозни финансови затруднения благодарение на Сюд и АРНА от които дори велики модели като алфетта и жулиета не могат да ги извадят и се налага да внасят ефтнка ламарина от братушките - затова първите серии на трентатре имат ядове с корозията. обаче в случая не става дума за тях
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  2. #17
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    затова първите серии на трентатре имат ядове с корозията. обаче в случая не става дума за тях
    Е ,тва е дойдохме си на думата ),далеч не става дума за тях))

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  3. #18
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default ОФФ

    ...ДОБРЕ ОСРАНА ТЕМА СЕ ПОЛУЧИ!!!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Такааа и аз като бивш собственик на 2 броя 33-ки да кажа:

    1. Това ми е любимата кола говоря за 33 Q4 - за който незнае това е 1.7 16V 4x4 Permanent S - колата с най-много екстри и глезотии слагани в 33 - за такава говори и Алекс

    2. За гниенето 33-ките гният колкото и да ви е неприятно това е факт! Първото място откъдето почват видимо е капачката на резервоара защото там има една пластмаса която задържа вода - личен съвет направете дупка в пластмасата Ако тук има такива които още не са изгнили да знаете че на нашия климат в най скоро време ще почнат, просто са внесени от италия а там колите изгниват по-трудно отколкото тези в германия примерно

    3. 33 си има детска болест в скоростите тва го знаят и голфаджийте

    4. 33 е кола за кеф и нищо друго! Поддръжката и е яка и не се заблуждавайте че е по добре за всекидневна кола от която и да е немска бангия - просто многото мощност и доброто поведение на пътя си взимат своите жертви откъм скорости, комфорт, шум в купето и други глупости.

    5. Ако някой ви каже че 33-ката е със слабо окачване начи досега е карал само скутер най-якото нещо в 33 след двигателя е окачването

    6. Лошото е че освен нещата по точка 5 като + няма много друго освен динамика и поведение на пътя.

    7. След всичко изброено ако ми попадне свестен екземпляр на добри пари пак бих си купил 33 16V но това си е ALFAVIRUS м/у другото този вирус се появи точно с 33-ката
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Е не мога да се сдържа и да не си кажа мнението и аз по отношение на гниенето на 33-ките(което толкова много го спрягате).Абе хора не знам на кви 33-ки сте попадали и от каде сте се сдобивали с тия шедьоври,но аз лично не мога по никакъв начин да се съглася с вас,при положение че мойта 33-ка(за която повечето от вас знаят каква нелепа съдба имаше по отношение на"майсторско "шофиране от страна на някои хора)и въпреки това до момента няма дори и минимални наченки,зачатаци на гниене и според мен близките N години няма и да има,който не вярва може да провери ид а се убеди -давам ви и телефон за справки където се намира самата 33-ка 0887/393755.Възможно е и да сте прави,но аз лично до сега всички 33-ки на които съм попадала,а те опредлено не са представители на"издънката на Алфа"от типа на Суд и Арна(за тях се разбрахме ,че въобще не иде реч)са били в иделано състояние -нито за гниене съм чула,нито за кои знае какви проблеми със скорости,тоци ,моци и т.н.Не говоря на изуст,имала съм възможността да се сблъскам с такива предстравители,з-то все пак това ми е любимия модел и съм малко пристрастна и ако въобще съществуват проблеми относно скорости ,тоци тем подобни,то те са абсолютно в рамките на нормалното за всякакъв вид автомобили (не става дума дори и за Алфи).Съжалявам,ако сте попадали на някви трошки,които да са ви дали повод да плюете и да освирквате едно цяло поколение на Алфа,и да сте така комплексно разочаровани ,но не мисля че имате пълно основание.Все пак имала сам и възможността да сам очи в очи с 33-ки ,която не са от неизвестен произход 2-ра и 3-та ръка,та все пак знам за какво става въпрос.Иначе най лесното нещо е да оплюеш и отречеш нещо ,но все пак и затова си е нужно основание ..... .

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Ми да ти кажа основанието ми е основано на двете 33-ки които лично аз съм имал и освен това на няколкото 33-ки които бяха в София през далечната 98-ма година бяхме приятели и с някой от тях основахме този клуб А относно впечатленията ми да знаеш че не са само от 33-ки на територията на БГ а и такива в UK, Германия, Швейцария така че споко съвсем не съм голословен в тоя ред на мисли да знаеш че и мойте 33-ки никога не са били изгнили едната беше пребоядисвана цялостно около 8 пъти и няма как да я види някой с дупка по боята камоли с ръжда ма аз си знам Айде със здраве и да се вслушваш в патилите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Хубава дискусия се получи, макар в началото малко да не се разбра за какво точно иде реч. Както Бобо каза, става дума точно за най-манияшката 33-ка - 1.7 16v permanent 4x4. И за да хвърля съвсем яснота по въпроса - пуснах темата, защото моята 155-ца ми се струва доста ... ммм ... спокойна кола - искам нещо, на което конете под капака не просто да потропват, а направо да цвилят от желание за галоп. Не че съм некъв манияк на зверското каране, но се изкушавам от мисълта тук-там да набръчкам асфалта
    Благодаря на всички, които взеха темата присърце, и изказаха своите мнения и наблюдения.
    Лошото е, че не мога да си позволя да имам и двете коли, и затова пуснах темата - за да разбера има ли смисъл да направя замяна. Така че ако някой има някакви идеи и предложения - готов съм да слушам (и чета). Айде живи и здрави!!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #23
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    По отношението на ръждата и гниенето аз мога да кажа, че моделите започващи със 907 в номера на шасито са с доста по добра защита от другите
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  9. #24
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User
    става дума точно за най-манияшката 33-ка - 1.7 16v permanent 4x4.
    е те точно тия, когато са в приемливо състояние, си струват парите до последната стотинка !!!
    ама те не са на сметка и са по-скъпи от 155 1.8 .....

    същото важи и за останалите истински маниашки алфи
    примерно 75 3.0 V6 America

    та така. ..
    едно е алфа за ежедневна употреба, друго е класиката с най-якия мотор
    и мен ме блазни да имам 33 16в QV, ама за втора алфа ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  10. #25
    Запален алфист рали's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    софия
    Age
    56
    Posts
    178

    Default

    ако искаш мога да ти дам моята да направиш едно кръгче :P

  11. #26
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Eeeee, колега, жив ли си
    Ти ако ми дадеш твоята за едно кръгче, аз няма да слезна от нея ...
    А не може ли да се договорим за по-продължителен тест ... с цел тотално мозъчно умопомрачение и косоизправяне - ще чакам да драснеш някой ред с евентуални подробности.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #27
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Малко оф топик . Продава се 1- 33ка 87или 88г. 1,5 л.тъмно синя е на цвят. На 1 автомонт. е
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •