Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: 33 и 155 -пълен абсурд (за Алфа Юзер)

  1. #1
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default 33 и 155 -пълен абсурд (за Алфа Юзер)

    Без да го приемаш лично ,но темета ти е предизвика в мен малко смях,а и негодувание в същото време .Винаги ме е изпушвало на смях ,когато видя как някои хора сравняват абсолютно несравними неща.Както в случая 155 с 33,това е пълен абсурд.Те нямат никаква база за сравнение.И по принцип за всяко нещо в живота с е сравняват близки неща ,както например политическо положение на една страна с политическо на друга.Икономическо положение на дадена страна с икономическо на друга.Тоест трябва да има сходна база.,Не може да се сравнява културен живот на една страна със съдебна система на друга например,немислимо е .Това е недопустимо и говори за сериозна некомпетентност по отношение на Алфите,което не ти прави чест.
    Освен това незнам кви 33 ки сте виждали и чували,но аз от това към което съм се докосвала(от скромния ми опит с 33-ки)не съм заблязала нищо подобно.,Гният немските кошници....

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  2. #2
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Опа ,защо не ми каза ,че си махнал темата ,та се излагам и аз туука да пиша отговори на несъществуващи въпроси)

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  3. #3
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Идеята на затритата тема беше да разбера струва ли си да се пънкам да заменя моята 155-ца за една 33-ка 1.7 4x4. Сравнението беше именно за това - а не да изтъкваме коя от двете (сами по себе си невероятни) коли е по-добрата. Пределно ясно е, че двата автомобила са много различни - те бележат края на една епоха и началото на друга в развитието на компанията. Съжалявам, ако някой ме е разбрал погрешно - трябваше ми чисто и просто мнение дали да се захващам изобщо с тая процедура по замяната или не.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  4. #4
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    абе кво ви става бе !!!!

    Алекс съвсем нормално питаше за мнение от хора с опит в експлоатацията на 33ки и 155ци, каква е разликата ...
    кво толкова лошо ?!?

    33ката е много по стара концепция от 155цата , това е ЯСНО
    но който си мисли, че това води до по евтина и безпроблемна поддръжка просто зверски се е заблудил !!!

    но съвсем друго е да ти го кажат хора които са имали/имат двата модела, да ги сравнят ....

    @милена, 33ките до 88ма ГНИЯТ и то зверски .... тука освен костадин няма друг почти, който да има такава в движение, и то щото баща му е спец с ламарините (ако не се лъжа)

    на Весето 33ката, която аз лично съм виждал и карал, 91ва година, последното купе - без да гние и ръждясва много ... наблюдения:
    от таблото работеше само оборотомера, останалите уреди си правеха квото си искат. опити за оправия са правени няколко - без ефект
    волана е някакъв голям и с много обороти от крайно ляво до крайно дясно , което за свикналите с по-спортните 2.1 оборота на по-новите алфи си е като връщане в първи клас
    таблото си е като на автомобил от началото на 80те, за тогава е било супер сигурно, за 90те си е демоде

    скоростите са некви супер "странни" в най добрия случай, като тая дето аз съм я карал дори имаше хубави скорости, което за 33 не е "стандартно" - ако се зачетете ше видите че тия скоростни кутии и в 145/146 боксер не са оправени - а при редовте двигатели няма тия проблеми
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  5. #5
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Опа,Вальо,нека се уточнимНикой не говори з а33-ки преди 92 -ра година.Тези ,за които говориш може и да гният ,незнам.Хората ,които имат опит с тях вероятно са се произнесли.Аз имам предвид единствено и само 33-ки след август,септември 92-ра.Не съм чула до сега някоя от тях да гние или да има проблеми със таблото.Аз лично не бих си взела 33-ка преид 93 -таТака ,че да си дойдем на думата.А Алекс не го агитирам аз да прави трампа между 155 и 33,просто той си има супер голям мерак да кара и една Алфаджииска Алфа.Няма лошо

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr
    Опа,Вальо,нека се уточнимНикой не говори з а33-ки преди 92 -ра година.Тези ,за които говориш може и да гният ,незнам.Хората ,които имат опит с тях вероятно са се произнесли.Аз имам предвид единствено и само 33-ки след август,септември 92-ра.Не съм чула до сега някоя от тях да гние или да има проблеми със таблото.Аз лично не бих си взела 33-ка преид 93 -таТака ,че да си дойдем на думата.А Алекс не го агитирам аз да прави трампа между 155 и 33,просто той си има супер голям мерак да кара и една Алфаджииска Алфа.Няма лошо
    ок, аз го знам защо пита и кво пита, затова не мисля че темата трябва да се трие, или да се избива на реброто "алфаджийска-фиатаджийска"

    според доста правоверни алфисти, "истинските алфи" са правени в милано и са със задно задвижване

    а тия Суд-ове са срам за марката
    да нe говорим, че заради провала на модела "трента-тре" алфа фалира и е купена от ФИАТ

    та , Алекс си мисли че 33ката дава повече кеф , за КОЕТО Е ПРАВ
    и е по евтина за поддръжка, за КОЕТО НЕ Е ПРАВ
    те това е
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Сега ето и моите впечатления от "трента тре"/имах такава, но за съжаление не съм имал 155/:
    1. Купето не гние /но моята беше 93 година/
    2. Уредите на таблото не работят много коректно - честичко оборотомера ми показваше каквото си иска, понякога даже абсурдни резултати
    3. Цените по подръжката не са чак толкова високи:
    - Съединител /комплект/ Valeo - 130лв.
    - Лагери+семеринг на задната главина - 14 лв. /японски/
    - Тремостат /не знам каква марка/ - 38 лв.
    - Нкладки Permafuse - предни -38 лв.
    - 2 бр. ремъци DAYKO - 54лв.
    - 2 бр. обтяжни ролки IMA Cuscinetti /дано да съм го написал правилно/ - 60 лв.
    - Въздушен филтър Filtron - 10 лв.
    - Маслени филтри Shampion - 8 лв. парчето
    Забележка - някои цени са от преди 2-3 години/. Всичко е сменяно в "Аутодетелина" - гр. Плевен
    Това за 2 години каране или към 45 хиляди километра.
    За комфорта и возията въобще не може да става дума за сравнение нежду 155 и 33, просто всичко е в полза на 155-цата. Аз лично не бих сменил 155-ца за 33-ка, макар че този 1.7 boxer /ако е 16V/, дава страшно ускорение, а и добре че се сетих спирачките на 33 са направо ужасни /може и мойта да е била нещо не наред/, никак не съм доволен от тях. Често съм изтръпвал при рязко спиране.
    Дано да съм помогнал на колегата със скоромното си мнение!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  8. #8
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    @милена, 33ките до 88ма ГНИЯТ и то зверски .... тука освен костадин няма друг почти, който да има такава в движение, и то щото баща му е спец с ламарините (ако не се лъжа)
    така 33-ката която имам е 88г. и няма грам ръжда абсолтно никъде, който неверва да запавяда на оглед, таблото и пластмасите почти нетропат за разлика от тези на 155-цата ми все пак 33-ката ми е междинен модел старото купе със новия интериор......иначе като мои лични наблюдения относно двете коли мога да кажа, че почти всичко е в полза на 155, по-лесно се кара по-устоичива е по-голяма, по-широка, но както каза и Милена все пак това са коли от съвсем различни класове така, че сравнението им не е лека задача

    п.с.Валка за баща ми се лъжеш за това с ламарините, човека се занимава с транспорт
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  9. #9
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Бе имал съм 33-ка със старото купе, ама тука съм по-съгласен с Valjo, гниеше мама му стара, вярно че беше 1985 година, тъпото е че ръждата избиваше на невероятни места. На пример в средата на предния капак или на задния капак до стъклото, а в подкалниците нямаще и точка ръждица . Честното ми мнение е че от Sprint-а бях много по-доволен, макар че таблото на старата 33-ка/1985/ ми създаваше усещането че пилотирам fighter plane /ма тербе да е била здрава кола щото ми издържа 3 години зверско каране - разбираемо тогава бях още тийнеджър/
    Ехххх - носталгия!
    Съжалявам за отклонението!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  10. #10
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    бе честно казано конкретно това 33 си е зверче. може да няма ергономията и екстрите на 155 или да не му работят половината неща (то това си е проява на характер))) обаче би дало повече емоции и на пътя и в гаража/пред блока... така че зависи какво търси. иначе на алекс ако му се кара истинска алфа мога да му предложа една хем хардкоре алфа хем от класа на 155
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  11. #11
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by valjo
    абе кво ви става бе !!!!

    Алекс съвсем нормално питаше за мнение от хора с опит в експлоатацията на 33ки и 155ци, каква е разликата ...
    кво толкова лошо ?!?

    33ката е много по стара концепция от 155цата , това е ЯСНО
    но който си мисли, че това води до по евтина и безпроблемна поддръжка просто зверски се е заблудил !!!

    но съвсем друго е да ти го кажат хора които са имали/имат двата модела, да ги сравнят ....

    @милена, 33ките до 88ма ГНИЯТ и то зверски .... тука освен костадин няма друг почти, който да има такава в движение, и то щото баща му е спец с ламарините (ако не се лъжа)

    на Весето 33ката, която аз лично съм виждал и карал, 91ва година, последното купе - без да гние и ръждясва много ... наблюдения:
    от таблото работеше само оборотомера, останалите уреди си правеха квото си искат. опити за оправия са правени няколко - без ефект
    волана е някакъв голям и с много обороти от крайно ляво до крайно дясно , което за свикналите с по-спортните 2.1 оборота на по-новите алфи си е като връщане в първи клас
    таблото си е като на автомобил от началото на 80те, за тогава е било супер сигурно, за 90те си е демоде

    скоростите са некви супер "странни" в най добрия случай, като тая дето аз съм я карал дори имаше хубави скорости, което за 33 не е "стандартно" - ако се зачетете ше видите че тия скоростни кутии и в 145/146 боксер не са оправени - а при редовте двигатели няма тия проблеми
    шо,шо, 33-ките гният? -Вал'о,33 имат на4енки на ръжда около капа4ките за резервоара и в дъното на багажника,което е много относително,първо,а второ-една пти4ка пролет не прави-видели сте една две,които са в безобразно състояние и нищо не работи по тях и край-33-ките имали проблем с инсталацията!Аре уа!!!!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #12
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Quote Originally Posted by alf
    иначе на алекс ако му се кара истинска алфа мога да му предложа една хем хардкоре алфа хем от класа на 155
    Ква ще да е таз Алфа специале Алф,мога ли да знам?Любопитно ми е?)Искам и аз такава

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Алфета , ква друга, с истински звук от карбуратори

  14. #14
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Алфета , ква друга, с истински звук от карбуратори
    неговата е дизелак бре
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    E, добре де , без добър звук

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •