Results 1 to 6 of 6

Thread: Слушай и Чете Внимателно

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default Слушай и Чете Внимателно

    Здравейте на всички ,
    Имам една алфа 156 1,8,ТС и т.н.
    Направо вече ми писна. Верно е че не съм слизал от тая кола откакто я купих ама вече се налага и нещо да поремонтирам по нея.
    Писнами от майстори.
    Направо по въпроса на същата кола ,може ли да се сменят втулки на носачи предни горни долни.
    На задния мост пак така на надлъжната щанга какво се сменя и на напречните.
    Абе ужас ви казвам, едним майстор вика не се мсенят друг абд как да не се сменят ще ги сменим, третия вика няма смисъл да сменяш щото цената на втулката и труда е почти като за нов носач а няма дълго да изкарат- а сега

    А и преден лагер стръже -ама един вика не е лагер накладки било и т.н.

    Гледах в форума мнения ама не знам и МОЛЯ дайте тел. на вече проверен сервиз в СОФИЯ ,МОЛЯ.

    Сори за "новата тема " ако искат да я изтрият.
    Last edited by ivl; 31-10-2008 at 14:49.

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Ето ти един майстор от който много хора са доволни. http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EB%E8%F1%E0%ED
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    Здравейте на всички ,
    Имам една алфа 156 1,8,ТС и т.н.
    Направо вече ми писна. Верно е че не съм слизал от тая кола откакто я купих ама вече се налага и нещо да поремонтирам по нея.
    Писнами от майстори.
    Направо по въпроса на същата кола ,може ли да се сменят втулки на носачи предни горни долни.
    На задния мост пак така на надлъжната щанга какво се сменя и на напречните.
    Абе ужас ви казвам, едним майстор вика не се мсенят друг абд как да не се сменят ще ги сменим, третия вика няма смисъл да сменяш щото цената на втулката и труда е почти като за нов носач а няма дълго да изкарат- а сега

    А и преден лагер стръже -ама един вика не е лагер накладки било и т.н.

    Гледах в форума мнения ама не знам и МОЛЯ дайте тел. на вече проверен сервиз в СОФИЯ ,МОЛЯ.

    Сори за "новата тема " ако искат да я изтрият.
    На задните щанги аз съм си стъргал втулки и съм ги набивал във старите тампони и става много здраво. Но ако ще ти ги стърже друг, наиситна ще ти излезе същото като цена да си купиш нови щанги. За носачите немога да ти кажа нищо. И аз съм пред дилемата да ги резиклирам ли или да купувам нови.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by ivl View Post
    Здравейте на всички ,
    Имам една алфа 156 1,8,ТС и т.н.
    Направо вече ми писна. Верно е че не съм слизал от тая кола откакто я купих ама вече се налага и нещо да поремонтирам по нея.
    Писнами от майстори.
    Направо по въпроса на същата кола ,може ли да се сменят втулки на носачи предни горни долни.
    На задния мост пак така на надлъжната щанга какво се сменя и на напречните.
    Абе ужас ви казвам, едним майстор вика не се мсенят друг абд как да не се сменят ще ги сменим, третия вика няма смисъл да сменяш щото цената на втулката и труда е почти като за нов носач а няма дълго да изкарат- а сега

    А и преден лагер стръже -ама един вика не е лагер накладки било и т.н.

    Гледах в форума мнения ама не знам и МОЛЯ дайте тел. на вече проверен сервиз в СОФИЯ ,МОЛЯ.

    Сори за "новата тема " ако искат да я изтрият.
    Така по въпроса с носачите мога да ти споделя моя опит заначи първо пробвах само с тампони на горните носачи ефект 3000км без скърцане после се разскърцаха а по късно започнаха да потропват. на долните сложих нопви носачи там работата беще значително по добре около 20к км изкараха без да имат проблем но нещо ми се стори че вземат и те да потропват така че минах на полиуретан със стабилизиращата щамга беше същата работа сложих Бърт и за няма и 5 к км бяха се смяли и отново полиуретан.
    Съвета ми е да си купиш цели нови носачи и то от по скъпите за да нямаш дълговреме проблеми. А з лагера ако е лагер трябва на едих от завоите да се увеличава шума наляво или на дясно на която посока шума се усилва значи от нея страна лагера е заминал, ако шума е от спирачките трябва при натискане на спирачка да се променя звука да се усилва. Ако пак не се установи от къде е ще ти пиша друг по сигурен начин да пробваш лагера на колелото но трябва да си с набит слух за да го чуеш.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    71

    Default

    МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ

  6. #6
    Старши алфист zimin's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Cape Verde
    Posts
    556

    Default

    също препоръчвам новото!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •