Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 71

Thread: Що ми харчи 10 нафта???

  1. #16
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177 View Post
    В София се случват големи задръствания 8 км да се минат за 1 час, че и повече, това е само стри-тръгни, нареденив колони, отпред грее друга кола... Тогава стигам до 95-100 гр. Иначе, за 7-8 км. студена кола много рядко стигам до 85-88... На дълъг път съм някъде около 75 гр....
    Еми казах ти как се движат цените на термостатчетата...
    А като стигнеш 95-100 успява ли лесно да се върне температурата? Това само лятото ли го прави, или и в по-хладни периоди?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #17
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    данни за термостатите си може да намерите в тази таблица
    нормално както се вижда от нея термостата започва да отваря към 78-80 градуса, така че ако температурата е между 70 и 90 мисля че е нормално

    http://turtey.alfaromeo-bg.com/docs/termos.pdf

  3. #18
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе не е нормално това да мърда температурата в широки граници. Мисля, че трябва като вдигне нормалната работна температура от 90* да се колебае само в границите между 85-100 в зависимост дали се движиш или седиш на едно място по софийските задръствания, дали е лято или зима и т.м. Моята също я гледам от няколко дена, че като тръгна извънградско, неможе повече от 75* да вдигне, а в задръстванията стои на 90-95 и като излезна от задръстването и тръгна на прав път и за има няма няколко минути пак я свалям на 75*. Та затова утре и аз ще сменям термостата.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    Вярно,и термостат не е лошо да смениш. Има и по-евтини от 100-120лв. Не е необходимо да се робува на известна скъпарска фирма.
    След около 3-4 месеца сподели колко стана цената на твоята Алфа след като смениш носачи , биелети , амортисьори и т.н. . Нали помниш , че я беше взел само за 5800лв и се чудеше защо продавам моята по-скъпо .
    Нищо лично,не се засягай,тази тема за пореден път ще обясни на доста хора защо е такава цената на колите от форума.Скъпички ,но са вложени доста средства за да бъдат в доста по-добро състояние от тези в автокъщите.
    Извинявам се ,разводних темата.
    дори и 8300 да ми излене поне ще знам кво съм сменил и кога. предпочитам да си го напраа аз от колкото някой да ми тварди че го е напрайл. освен тва аз съм си напрайл сметката че ще има ремонти. се пак никой не си продава колата щото му е перфекна

  5. #20
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by raffaello View Post
    ...както се вижда от нея термостата започва да отваря към 78-80 градуса, така че ако температурата е между 70 и 90 мисля че е нормално
    Ако се замислиш какъв е принципът на действие на термостата, ще разбереш, че си в известна заблуда
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Ако се замислиш какъв е принципът на действие на термостата, ще разбереш, че си в известна заблуда
    Наистина, какво значи термостатът да "отваря"?

    Ако позагрея до 95-100 гр., после много бързо охлаждам, само да се разреди малко колоната, да мина на 2-ра скорост и за секунди температурата пада под 90...

    Пак казвам, аз карам студена кола за около 7-8 км... Дето се вика - няма време да загрява... Но разгодът ми градско е 9,5-10/100... Извънградско - 6,8-7,4/100...
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  7. #22
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Този извънградски разход е прекалено висок, освен ако не я караш с 180 през цялото време. Определено имаш проблем
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    ОК, по-конкретно: На студена кола за колко време и каква 'нормална' температура трябва да стигне? Ако нормалната температура е 85-88 градуса, за колко време/ разстояние трябва да се достигне? Има ли значение режимът на каране - градко по булеварди (50-70-80 км/ч) или градско "спри-тръгни"...

    Но че ми се вижда разходът висок, това спор няма... Печка да дава 10/100, макар че е на 8 години и 127 хил. км... Всочко е поддържано...
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  9. #24
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    "Нормалната температура' си е малко под 90 градуса.
    Това, кога ще се достигне, зависи най-вече от натоварването на двигателя - ако мачкаш яко педала, ще ти загрее доста по бързо, отколкото да я държиш запалена на място или караш и сменяш предавки на 1500 оборота. За колко време ще загрее не може да се определи в километри пробег или период, през което е работил двигателят. Да не говорим, че има и голямо значение температурата на окръжаващия въздух. Отделно, има жтд-та, които си имат подгревни свещи на охлаждащата течност, които загряват доста по-бързо от неподгряваните.
    След всичко, казано до момента, мисля, че трябва да ти е станало ясно, че термостатът ти е заминал.
    Моят другарски съвет е да го смениш, да засечеш разхода и да си кажеш впечатленията пак
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Здравейте, колеги. Аз съм нов във форума, имам предвид че за първи пвт пиша тук. Иначе доста съм се ровил из него и доста полезна информация съм открил тук, за което съм много благодарен на всички които са споделили ценна информация.
    Та нека да направя едно питане по темата. Става въпрос за уреда който показва каква е температурата на алфа 156. Като изключим стойностите 50-90-130, как определяте стойностите 70-80-100 за които виждам че, доста се споменава. И как при положение че, трмостата на JTD започва да отваря на 78-82 и навън тмпературата на околната среда е 10-15 градуса, каквато е тези дни нпример, каква е логиката стрелката да показва 90, като по тблицата максималното отваряне на термостата е 86-90.

    Поздрави на всички още веднъж за добре подреденият форум и за яката търсачка.

  11. #26
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Опа,да се похваля след обслужване + термостат и дебитомер и леко каране 7.2л на 100км градско. Извънградско при газене 160-200км/ч 7л
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    дори и 8300 да ми излене поне ще знам кво съм сменил и кога. предпочитам да си го напраа аз от колкото някой да ми тварди че го е напрайл. освен тва аз съм си напрайл сметката че ще има ремонти. се пак никой не си продава колата щото му е перфекна

    А може би защото хората имат възможност да си позволят нещо по-добро от това което имат?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    ако може да си позволи по добро от тва дет има да си го купи и после да си продава старата кола. освен тва спаднах разхода. колата вече не пуши черно и напомпах гумите. едната задната беше на 1 атмосфера пък не си личеше. ся немога да засичам разхода ама след време ще го засеча. като цяло по бавно пада стрелката на резервоара

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default Сменен термостат

    Да се "похваля", че днес смених термостата и температурата закова на 85-88 градуса (по околовръстното на София, без задръствания). Преди температурата седеше на 55... Майсторите казаха, че е "отварял" на 45-50 градуса...

    Надявам се с това разходът ми на гориво чувствително да падне... Дебитомерът ми е оригинален на 20 хил. км...
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  15. #30
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    ...И как при положение че, трмостата на JTD започва да отваря на 78-82 и навън тмпературата на околната среда е 10-15 градуса, каквато е тези дни нпример, каква е логиката стрелката да показва 90, като по тблицата максималното отваряне на термостата е 86-90...
    А какво общо имат това на колко градуса отваря макс термостатът с ниските температури на околната среда
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •