Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 71

Thread: Що ми харчи 10 нафта???

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default Що ми харчи 10 нафта???

    alfa 156 1.9JTD. 10 ми харчи в града. нормално ли е. не е бузя кат ненормален. нормално като за градско

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    alfa 156 1.9JTD. 10 ми харчи в града. нормално ли е. не е бузя кат ненормален. нормално като за градско
    Е,като за 5800лв колко искаш да ти харчи?!
    Майтап!
    Наистина е прекалено много!
    Сега сериозно-зависи от много неща:
    с каква нафта караш,
    смени ли са филтри/особено въздушен и горивен/,
    има ли мощност/евентуално заминал дебитомер/
    има и много по-лоши причини,но не ги мисли тях

    Най-добре на диагностика при някой ,който ЗНАЕ и МОЖЕ .

    Успех!!!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    А термостатът как ти е? като вдигне 90 градуса заковава ли или понякога 'хладнее'? На мен с термостат, който държеше лееко под нормалната температура ми е давала около и над 9/100, а зимата и до почти 10/100 стигаше. След смяната определено падна осезателно, но отдавна спрях да засичам. Съдя по това как пада стрелката на нивомера в резервоара.
    А разликата с/без натискане по отношение на разход е минимална по мои скромни наблюдения. Реално 8/100 би трябвало да е приемливо висок разход за каране в силно натоварени условия.
    Last edited by trustworthy; 30-10-2008 at 21:43.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    хм верно. нит горивен нит въздушен. освен тва постоянно е на 70 градуса колата. само в софия е била на 90

  5. #5
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    хм верно. нит горивен нит въздушен. освен тва постоянно е на 70 градуса колата. само в софия е била на 90
    Като прибавиш и адските задръствания.........

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    задръствания в асеновград няма

  7. #7
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Ми никъде не си го отбелязал това, забравих си боба и нямаше как да хвърля за да разбера
    Моята 156-ца харчеше много, когато и беше заминал термостата.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by k1lcone View Post
    хм верно. нит горивен нит въздушен. освен тва постоянно е на 70 градуса колата. само в софия е била на 90
    Според мен в най-голяма степен причината е термостатът, но си е грехота да не смениш и филтърчетата. Горивиният се сменяше на 30 хил км, ако не се лъжа. Въздушният - колкото се може по-често Все пак струват левчета - 25-30 лв горивен и 10-15 лв въздушен, пак ако не ме лъже паметта
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    И аз съм 10/100 в София градско... Бях повдигал същата тема тук... За термостата какво? При мен рядко температурата стига 70-75 (между 50 и 90)...

    90 стига и минава при яки задръствания "спри-тръгни"...

    Да сменям термостат? Кви пари е?
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177 View Post
    И аз съм 10/100 в София градско... Бях повдигал същата тема тук... За термостата какво? При мен рядко температурата стига 70-75 (между 50 и 90)...

    90 стига и минава при яки задръствания "спри-тръгни"...

    Да сменям термостат? Кви пари е?
    Сменяй! Без пари са направо - 100-120 лв Щото върви с алуминиевото тяло и датчика комплект.
    Но определено ще ти падне разходът, а и не е добре за двигателя да работи при неоптимални температури
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    ROSSONERA vikoalfa's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    589

    Default

    Еее да ми излезе късмета и на мене.Трябва да отидете задължително на лекар за колата ааа майстор,моята с заминал дебитомер и термостат харчи 7.5-8 само градско и то е 2.4 матора.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Lisan Remap
    Alfa Romeo 33

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Вярно,и термостат не е лошо да смениш. Има и по-евтини от 100-120лв. Не е необходимо да се робува на известна скъпарска фирма.
    След около 3-4 месеца сподели колко стана цената на твоята Алфа след като смениш носачи , биелети , амортисьори и т.н. . Нали помниш , че я беше взел само за 5800лв и се чудеше защо продавам моята по-скъпо .
    Нищо лично,не се засягай,тази тема за пореден път ще обясни на доста хора защо е такава цената на колите от форума.Скъпички ,но са вложени доста средства за да бъдат в доста по-добро състояние от тези в автокъщите.
    Извинявам се ,разводних темата.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Хубаво де, кое се счита за нормална температура на двигателя? Аз карам около 7-8 км сутрин и вечер и рядко темп. стига до 60-75 гр. Ако съм в задръстване - стига 90-100, ама рядко. на извън градско темп. е около 75 градуса (между 50 и 90)... Кое да смятам за нормална температура на двигателя...?
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Като гледам, с като моя мотор си, което значи, че трябва да замръзне на малко под 90 градуса като загрее и да не мърда оттам - градско, извънградско...там седи и не мърда. А до 100 градуса на мен не ми е стигала никога, без значение как я натискам. Откакто е в мен, само 2 пъти ми е тръгвала над 90 да ходи стрелката, но е на един от най-стръмните баири по пътя Варна-Бургас, натоварена яко, с климатик, в големите жеги. Понеже имам навика да си гледам температурата, просто я угасих на малко над 90 (95 примерно да са били градусите) и не чаках да качва още, че да видя дали ще ми сработи вентилаторът.
    Съдейки по моята, нормални са тези градуси, дето ти ги казах, които се достигат за различно време и пробег, в зависимост от сезона и други фактори, но веднъж стигне ли 86-88, не би трябвало да има колебания, освен ако не се спускаш без газ по някой голям баир

    П.С. Освен термостати по 100-120 лв, има и оригинални за по 180 лв
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    В София се случват големи задръствания 8 км да се минат за 1 час, че и повече, това е само стри-тръгни, нареденив колони, отпред грее друга кола... Тогава стигам до 95-100 гр. Иначе, за 7-8 км. студена кола много рядко стигам до 85-88... На дълъг път съм някъде около 75 гр....
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •