Results 1 to 11 of 11

Thread: Имам няколко проблема с алфа 164

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Имам няколко проблема с алфа 164

    Здравейте колеги наскоро се сдобих с въпросната алфа 164 и имам няколко проблема за които искам вашето комптентно мнение.Първо искам да отбележа,че имам проблем с airbega на таблото не престава да мига, другия проблем е ,че искам да сложа газова обаче ми казаха газов инжекцион 1200 лв.Искам само да отбележа ,че баща ми има обикноенна газова та разбрах ,че можело да се монтира на алфта ,но въпроса е къде мога да я закарам да ми я монтират,защото се притеснявам,че в повечето сервизи няма да искат с моя газова.

  2. #2

    Default

    колега моето мнение е че или нямаш аербек или грешка в компютара ама по вероятно първото а за газовото незнам как да ти помогна

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    За газта- попитай колегата robygas. Може да се разберете нещо. За еърбега- отиваш на компютър някъде да я закачат, за да се изясни проблема.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Здравей колега Lazarincho и добре дошъл .
    За еърбег-а колегите изчерпаха с няколко думи каквото има да се каже . За газта аз да споделя моето мнение . Алфата ми е на газ с обикновенно газово - с изпарител (през 2002 нямаше ГИ ) и нямам никакви проблеми . Газифицирането на нашите параходи няма нищо общо с общо известните проблеми на останалите 16V Алфи и си понасят и конвенционално газово . Разликите между газив инжекцион и конвенционално освен в цената са че с газовия инжекцион почти няма разлика дали караш на газ или на бензин в разхода и вървенето . На мене във Варна ми дава разход от порядъка на 12-13/100
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  5. #5
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Мерси много за бързите отговори колеги иначе междругото малко се наплаших щом на колега му дава 12-13/100 във Варна значи на мен сигурно ще ми дава по-голям разход в София ама явно просто няма как да бъде по-малко при тези коне и литри.

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Мерси много за бързите отговори колеги иначе междругото малко се наплаших щом на колега му дава 12-13/100 във Варна значи на мен сигурно ще ми дава по-голям разход в София ама явно просто няма как да бъде по-малко при тези коне и литри.
    Няма да е повече повярвай ми . Май скоро не си бил във Варненско задръстване ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Здравейте колеги,

    Аз съм на гас и в софийските задръствания, вече отдавна ме ми пука 18 или 22/100 км гас ми гори миличката (газов инжекжион за 1400лв!!! (исках да сложа обикновенна но с пластмасови колектори и нестана) иначе извън градско си похарчва 12-14 на 100км без да я юркам изобщо ...


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    ...
    Last edited by Sunny; 05-11-2008 at 23:18. Reason: грешка
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Поне при мен разликата беше огромна от преди с изпарител и сега с ГИ. Гърмеше си шлепа дори след смяната на кабели и свещи и палене на бензин задължително. А знаете кво следва след няколко гръмвания в смукателният колектор...
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Трябва да призная, че гръм не се е чул...и слава богу


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    258

    Default

    Проблемът ми се оказа термостат. Смених го и веднага драстично падна разхода!


    С Alfa Romeo НА КРАЙ СВЕТА

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •