Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Често изгарящи крушки - "авария светлини"

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default Често изгарящи крушки - "авария светлини"

    Здравейте,

    Не знам дали си внушавам, но не съм предполагал, че толкова често може да изгарят крушки на една кола. След подмяна, минават ден-два и отново светва "авария светлини". Верно, че държа колата на открито, обаче... това може ли да е някакъв проблем в ел. инсталацията - я кабелче, я букса. Знам, че имам малък проблем с буксата за релетата (климатик), но май няма пряка връзка...

    Какво мислите?
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Кои горят най- често?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177 View Post
    Здравейте,

    Не знам дали си внушавам, но не съм предполагал, че толкова често може да изгарят крушки на една кола. След подмяна, минават ден-два и отново светва "авария светлини". Верно, че държа колата на открито, обаче... това може ли да е някакъв проблем в ел. инсталацията - я кабелче, я букса. Знам, че имам малък проблем с буксата за релетата (климатик), но май няма пряка връзка...

    Какво мислите?
    На едно и също място ли ти горят често крушките?

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    По-скоро - не на едно и също място, но - най-често габарит, заден стоп и спирачка... Поне това съм успял да забележа досега...
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    212

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177 View Post
    По-скоро - не на едно и също място, но - най-често габарит, заден стоп и спирачка... Поне това съм успял да забележа досега...
    и моите стопове изгоряха последователно в два дни.
    но след подмяната на крушките не съм имал проблеми

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177 View Post
    По-скоро - не на едно и също място, но - най-често габарит, заден стоп и спирачка... Поне това съм успял да забележа досега...
    При мен едното стъкло на лявото тяло се беше отлепило от горната страна на пластмасовото легло с рефлекторите и се беше пълнило с вода, дори се бяха образували "водорасли" вътре. Също така цялата контктна система на крушките там втре беше се покрила с цинков окис . Моля ви се контактната система е подцинкована!
    Да не би и при вас да е подобен проблема? Огледайте тялото внимателно за следи от пълнене с вода, да не би това да създава проблемите.
    Аз лично реших проблема като свалих цялото тяло напълних го с вода и миещ препарат (течен сапун) и на няколко пъти го промих. След това затпечатах разлепеното тялото отгоре с прозрачен силикон. Снадката остава в нишата на капака на багажника и не се вижда. Лошото е, че е повредена блестящата метализация която служи за отражател вътре и стопа външно изглежда малко по-тъмен от другия, но си мисля, че това не е болка за умиране. Вече не съм виждал да влиза вода там, а също така и сигнализация за изгорели крушки. Всъщност едната не беше изгоряла, а само не правеше контат в следствие окисите по нея и контактите. Забравих да спомена, че почистих хубаво контактите на гнездата и самите крушки с парче велпапе. В целулозата на велпапето има каолин като пълнител и според мен е най-подхдящото средство за почистване на нагар по контакти без да се поврежда много тънкото контактно покритие било то никел, било цинк, както това обикновенно станава ако се почиства с шкурка например! След това една ръжда ... не ти е работа. Разбира се смазах с контактно смазващ спрей на PHILIPS. Засега не съм имал проблеми.
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  7. #7
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Явно им е навик - за 10 месеца два пъти сменях крушка на късите на левия фар и на заден десен габарит
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #8
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Купувайте си СКЪПИ, МАРКОВИ, (некитайски) крушки!

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    'ОСРАМ'. Явна реклама.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Купувайте си СКЪПИ, МАРКОВИ, (некитайски) крушки!
    Точно. И на мен ми изгоряха две къси и един габарит, след което сложих на късите и на габаритите Филипс блу вижън и засега проблеми няма. Дано да не горят и те толкова често, че не са от най-евтините.
    А отзад ми прекъсваше понякога левия стоп и след почистване на клемите всичко е ОК.
    Last edited by nblagoev; 30-10-2008 at 19:14.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  11. #11
    Сладоледаджията
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Поморие
    Age
    48
    Posts
    237

    Default

    Явно е от некачествени крушки, евтините китайски еднодневки. И аз съм с Филипс от една година и не ми се е налагало подмяна заради изгоряло.

  12. #12
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    На мен ми изгоря едната крушка на габарита. Смених я (от ТиН Кар, некви немски от 8лв), но лампата не изгасна, оказа се, че почти едновременно е изгорял и другия габарит. Смених го веднага и него и контролната лампа пак не угасна. Оказа се крушка на задния номер. Другата крушка на задния номер я бях сменил няколко седмици по-рано. Късите също ми изгоряха почти едновременно и двете.

  13. #13
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Егати касмето имаш колега! И моя преден габарит ми изгоря, но все пак крушките не са вечни нали! Ако я смениш с качествена и пак изгори тогава си мисля, че имаш некъв проооблем!

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  14. #14
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Да ви кажа,че няма такъв ел.проблем,който да кара точно оперделени лампи да изгарят.Ако все пак някъде има проблем,той е механичен.
    Ако всички крушки изгарят често,тогава вече може да се търси проблем в динамото(по-точно в релето)или хлабаваи клеми на акумолатора.Вследствие на което,се вдига напрежението в цялата ел.инсталация.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  15. #15
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    ...Ако всички крушки изгарят често,тогава вече може да се търси проблем в динамото(по-точно в релето)или хлабаваи клеми на акумолатора.Вследствие на което,се вдига напрежението в цялата ел.инсталация.


    И как по-точно става това???

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •