Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем със спирачките

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default Проблем със спирачките

    Вчера като слагах зимните гуми, реших да проверя накладките. Оказа се, че на предната дясна гума, външната накладка е 2 пъти по-износена от всички останали! На какво може да се дължи това? Блокирало цилиндърче?
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  2. #2
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    ако е блокирало цилиндърче и накладката е по-износена от останалите значи би трябвало да ти влече колата - демек задържа спирачката. ако не е от това значи е недобросъвестна смяна предния път - или не са я сменили или са сложили някаква друга накладка - дали по стара или с по-меко феродо. има евентуално и някакъв трети вариант да ти се е паднала дефектна накладка в комплекта
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Ами не съм забелязал да ми дърпа колата на някоя страна, не съм забелязал да има задържане, но то ако е леко......Смяната си я направих аз и всичко си беше ОК. На старите накладки май пак тази беше по-износена, но не чак толкова фрапиращо. Тогава не обърнах голямо внимание, защото не знаех кой, как и какво е слагал, но сега...Та ако все пак е блокирало цилиндърчето, как се оправя това?! И не би ли следвало и двете накладки да са еднакво (много) износени? Всъщност само на движението ли се разчита, за да се върне цилиндърчето, или и на още нещо?
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  4. #4
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    ммм незнам тогава ако има някакво задържане все трябва да тегли. абе сваляш челюстта махаш накладките и пръскаш с ВД докато започне на ръка да се връща. а като натискаш спирачка да тресе нещо... казваш и предишните накладки така да не е от диска нещо
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  5. #5
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    накладките винаги се износват различно
    ако колата не носи при спиране начи няма проблем
    все пак ако се притеснавяш иди да ти замерат спирачното усилие дали е в нормите
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Провери да не са клеясали водачите обикновенно при тях е проблема. А това че се износват различно е верно не с не чак такава фрапираща разлика

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    С новите накладки сложих и нови дискове. С WD40 дали ще стане? При слагането на новите накладки, водачите ги свалях, почистих и слжих грес. Спирачното усилие го мериха на ГТП-то, казаха, че всичко е в норми (беше нещо от сорта 17ХХ). Проблем има, защото 1.ако наистина едната накладка трие нон-стоп, тя загрява и колата не спира добре; 2.трябва на 10-15 хил. км. да сменям накладки . Дали е възможно водачите да са криви (въпреки, че като ги свалях, не се забелязваше нещо необикновено), или нещо от сорта и да задържат...???
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  8. #8
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    а колата да е удряна нещо???
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Ами не - поне аз не знам . Защо?
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Стара Загора
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by SIS
    С новите накладки сложих и нови дискове. С WD40 дали ще стане? При слагането на новите накладки, водачите ги свалях, почистих и слжих грес. Спирачното усилие го мериха на ГТП-то, казаха, че всичко е в норми (беше нещо от сорта 17ХХ). Проблем има, защото 1.ако наистина едната накладка трие нон-стоп, тя загрява и колата не спира добре; 2.трябва на 10-15 хил. км. да сменям накладки . Дали е възможно водачите да са криви (въпреки, че като ги свалях, не се забелязваше нещо необикновено), или нещо от сорта и да задържат...???
    Сложил си грес .... а няма ли да се лепи по греста прахи да се трупа там по водачите и от това да задържа?Мисля че е по-лошо с греста
    Alfa Romeo 145 1.4i T.S. 16V 97god.

  11. #11
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Свали целия апарат и почисти всичко внимателно да няма по цилиндарчето разни буклуци които се наслояват с течение на времето, мини водачите с финна шкурка да ги почистиш и тях и ако са прави не би следвало да имаш проблем, а провери и дали нямаш запушен спирачен маркуч и да остава налягането в апарата, при мен го имаше този проблем. Това е всичко за което се сещам
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  12. #12
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Най добре вдигни колата и виж дали апарата задържа ако е така Алфаманяка е описал какво може да е ако е запушен спирачен маркуч докато апарата не е отпуснал развии леко пробката за обезвъздушаване и като потече течност ако апарата отпусне значи е маркуч. Иначе виж пак водачите

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    292

    Default

    Благодаря за съветите. За запушен спирачен маркуч, чичо ми ми го каза доста убедено, но аз не повярвах. Ще пробвам това, което gigi предложи и ще пиша какви са резултатите.
    @Милен - на водачите си има маншони (здрави) и не би трябвало да се лепи прах.

    П.П. Ако се окаже запушен маркуч, трябва ли да го сменям. Обезвъздушаването след това като на Москвичите ли е, или си има някакви особености?!
    Alfa Romeo 145, 1.6i boxer - продадена
    Alfa Romeo 164 Super, 2.0 TSPARK
    Lancia Kappa 2.4 5.20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •