Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 69

Thread: Възстановяването на една 155-ца

  1. #31
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    аз мисля да не започвам да изброявам ам аще споделя с вас колеги пък може и да има полза от това което ще кажа
    значи и аз минах през каретата, барабар със фланците (само че моята се оказа някаква междинна серия дето нищо не и е като хората, спортно купе я водят с 2.0 мотор, оригинална спортна ауспухова генерация/визирам колекторите щото не съм сигурен гърнетата дали не са барани/ ) имаше някоч и друга забележка по външния вид като липсващ капак на лявото огледалокоето и не работеше (ел) дясното някои добър шофьор го беш еотнесъл и беше хванато с ......... тел и тиксо ама поне бачкаше, дясно ел стъкло не работеше ама след кат ооткрих обратната връзка в огледалото и то си тръгна а с него и лявото огледало, също като при тебе колега трудно върви на горе и на долу и ще сменям машинката, пръснат воден радиатор ама него го смених, разтракан вариатор( все още не съм го оправял, нямам време да му се невиди) а за кабелите от пред изобщо няма да коментирам колко побългарена беше ситуацията половината бъшони бяха заменени с кабелчета ( късмет че не е гръмнала инсталацията) жабката се отваря когато тя си поиска в движение от няи малката дупка и става ел криви джанти ламаринки, счупено лостче на чистачките, запушени дюзи, 5 неработещи свещи ама пък чисто нови кабели липсват халогените парното не работеше до яприл месец тази година, понеже кранчето пукнато и те направо откачили лостчето (цяла зима си беше брррррррр) индикатор за горивото не бачкаше ама вече е 6+,
    с две думи остан ами вариатора отново две огледала и кранчето на парното да сменя другите работи бяха по належащи
    ако мога да помогна с нещо колега свиркаи
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #32
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    pr_00f, здрасти пича. Ами ... набутах се. Първата беше, която гледах. Да не ти кажа, че сутринта продадох опела, а в 12.30 пътувах към София да я взема. Тъпа постъпка от моя страна. СУПЕР ТЪПА. Ама поне спасих едно желязо от "Надин" деа...

    Напредвам инак бавно, но славно. Ще доразпарчетосвам за да я постегна полекинко поне да избута зимата. Пролетта ще я оголя тотално и се почва от ламарините, през мотор (ревизия), кутия, механизми, тапицерии, болтове, гайки и всякакви глупости.

    ДА се похваля с новата придобивка от един супер точен колега - панела на климатроника. Надявам се да оправя бакиите около ел. инсталацията, за да не купувам нова.
    Надявам се колегата да не се сърди, че ползвам неговата снимка.

    п.п. Отворих таблото заради осветление - Е НЕМА ТОЛКО ИЗГОРЕЛИ ЛАМбИ, КОЛКОТ ПО МОЙТА КОЛА!

    Rider_alfa155 остави телефон и скайп или ай си кю на лична да си плачем на раменете от нашите дупки за пари...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 129.jpg  
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  3. #33
    Запален алфист Yureti's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Покрайнини софийски
    Posts
    411

    Default

    Quote Originally Posted by Iltcho View Post
    pr_00f, здрасти пича. Ами ... набутах се. Първата беше, която гледах. Да не ти кажа, че сутринта продадох опела, а в 12.30 пътувах към София да я взема. Тъпа постъпка от моя страна. СУПЕР ТЪПА. Ама поне спасих едно желязо от "Надин" деа...

    Rider_alfa155 остави телефон и скайп или ай си кю на лична да си плачем на раменете от нашите дупки за пари...
    тва чевеното все едно аз съм го писал... (аз смених и разпределителните валове и повдигачите.. непоправимо ме преби град.. и .. в ремонтите съм поописал патилата.. )
    Добре дошъл...
    Ако ще ревете, бройте ме и мен...
    Ако не си прережа вените предсрочно... (вчера ходих да я преобуя за зимата, и видях, че отпред на дясното колело, от гумения маншон е избило някво масло.. ?
    Тя мойта и без тва си е за планов оглед отдолу.. ама тва моеше и да го няма..)
    Успех и дерзай...
    AR 155 2.0 16V Never Forget You
    AR 166 2.4 JTD

  4. #34
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Всеки луд с номера си - аз с цяла програма. Първо - да благодаря на всички, които ме подкрепят. Това ми дава стимул да продължавам напред. Честно няколко пъти ми мина през главата да я метна на скрап... ама нали лесно уж не се предавам. Та пооправих сгъвката на багажника - имам си вече габарити за мъгла и осветление на номера

    Утре ще снимам какъв резил беше там. "Поправяна" е веднъж - рязана и така оставена. Облепих я с БИШОП, след което с малко скоч и сега ще и трудничко да се скъса.
    Другото, което ме дразнеше до побъркване - таблото. Нищо не работеше като хората. Първо се заех с уредите - почистих контактите и... о чудо - заработи. След което се заех с фасунки, лампички и тям подобни. За мое огромно щастие - нямаше прекъснати писти. Повечето крушки не светеха, щот бяха изгорели. Да, ама не беше само това. Разхлабили се бяха и пластините, които контактуват с крушките. Решението - разглобяване на всяка фасунка, почистване от окис, стягане и сглобяване.
    Ето го табълцето - разглобено на холната маса върху стара мушама :

    Ето ги пластинките на фасунките :

    И крушка по крушка...

    Една бърза ревизия на буксите + микроконтакторен спрей, зачистване на масичките към табълцето, и о СВЕТЛИНА!!!




    Останаха още 4-5 за смяна, но в 21.00 не работи нито един магазин. Като ходя за още материали ще купя още ламби и ще ги досменя. Утре чакам гофрирани кабелни маркучи за да я спра за известно време и да разкостя всичко.

    НОВОТО
    Сдобих се със спирачни апарати (комплект предни и задни) + почти нови дискове от Тема Турбо. Та напролет ще е кокетка.

    ВЪПРОСИТЕ
    - Да скалъпвам вежди от някаква ламарина или да търся читави задни калници от катастрофирала кола?
    - Лоста за скорости има ОГРОМЕН ХОД - къде да търся проблема и имате ли идея как да го поправя?
    - Препоръчайте марка носачи, накрайници и тампони за предница и задница?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  5. #35
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    По въпрос 1 - аз бих предпочел калници направо;
    По въпрос 2 - Щангите, "пеперудата" и втулката под нея - там търсиш проблемът - може да са всичките на куп. Как да го оправиш - с нови. Как се сменяват - не си е работа - явно докато не ми се откачи някоя щанга аз няма да си ги оправя моите, които са на същото дередже;
    По въпрос 3 - за носачи ми аз карам с Моог, колегите хвалят и Асметал, Технород - не знам. За тампони - не знам.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  6. #36
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Днес нова драма. Водна помпа и антифриз на 4 дни...
    Съвет от къде и каква ??? В наше село няма. Канекс дори я нямат в каталога си. Косер - само с поръчка 2 седмици. Няма такъв късметлия...

    Ако някой може да даде и схема за смяна, или поне последователно кое е първо, кое второ - цена няма да имате.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  7. #37
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #38
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако някой може да даде и схема за смяна...
    Ухааа. Приготви си комплекта с дългите и тънки пръсти ... Слабо си спомням, защото моята я сменявах преди 3 години, а на комшията преди 1 и 1/2...
    П.С. Принципно:
    Махаш казанчето за антифриза (много се пречка); разхлабваш, да не напиша сваляш ремъка на хидравликата (и той ще ти пречи, ако само го разхлабиш) - 17(по спомен) на хидравличната помпа (един през капака и един под колата); маркуча от помпата и казанчето го покривяваш към щеката за маслото, ако много се пречка сваляш го и него - отдолу към тръбата под радиатора, да не ти къса и той нервите; с хидравличното казанче следваш горния съвет с покривяването (бтв не си спомням нервираше ли ме и то); 7-8 10-ки на помпата и е долу гадта - вътрешните към купето са особено приятни за сваляне и слагане - малка тресчотка може би ще те улесни, но не много... Нещо такова.
    БТВ На моята като новобранка, на времето, ремъка нито го разхлабвах, нито го свалях - с много псувни свалих 3-те (май бяха) болчета на шайбата . Е, за слагането си го свалих, че на място установих, че граничи с невъзможно, пак така да процедирам .
    Last edited by TRENDi; 13-11-2008 at 21:28.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  9. #39
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    И една картинка, да си я представиш. Само дето не е толкова "слаб трафика", както на картинката, около нея .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails wp.jpg  
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #40
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    едно от нещата които ми харесват на 155 е че задните калници са с болтове и се свалят така че колега препоръчвам ти да си ги смениш с втора употреба в добро състояние,вместо да се занимаваш с вежди тем подобни ламарини
    Last edited by dimo; 14-11-2008 at 15:27.
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #41
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    едно от нещата които ми харесват на 155 е че задните калници са с болтове и се свалят така че колега препоръчвам ти да си ги смениш с втора употреба в добро състояние,вместо да се занимаваш с вежди тем подобни ламарини

    Ами май ще те послушам. Имаш лично в отговор за помпицата...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #42
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    такава ли ти е помпата
    Last edited by dimo; 24-03-2009 at 13:55.
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #43
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Колега малко със закъснение,но едно голямо честито от мен! Да те радва много колицата и само безаварийни километри!


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  14. #44
    Запален алфист ShAMaR4eTO's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    v kolata
    Age
    35
    Posts
    140

    Default

    Евала колега надъхал си се да си я стегнеш колицата!!! Аз също ти пожелавам успех аз моята я взех стегната и вече не ми издържат нервите а пък за теб незнам с какви нерви я стягаш
    Alfa Romeo 155 1.9TD

  15. #45
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Така, отказа ме идеята да я продавам. Намерих читав заваркаджия и сигурно скоро ще я закарам да я почва.
    Трябва само да си постегна другата ежедневка.

    Новото около нея е, че една кака ми отнесе задната броня, свалих лявата кора и видях и отдолу селски изпълнения.

    Много яд ма хвана на това тенеке, за туй само карам.

    Чува се някакво странно съскане като загрее от таблото, но пък антифриз не тече. Някакви идеи? И то само на обороти го има???

    Маркуч може ли да е спукан или за радиаторче да се готвя?
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •