Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69

Thread: Възстановяването на една 155-ца

  1. #1
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default Възстановяването на една 155-ца

    Здравейте колеги. Както повечето от вас сигурно са прочели, купих 155-ца в много лошо състояние. Онези, които ме познават от преди, знаят за Алфета-та, която постегнах и продадох. С тази мисля да стигна много по далече.

    Малко инфо за желязото :
    155 1.8 TS, ел. пакет, който работи наполовина, серво - помпата не е в цветущо здраве, АБС - по чудо работи, халогени, климатроник, салон полукожа (доволно захабен), лети джанти 14" оригинални на Алфа Ромео и ... май друго не се сещам. Мотора е в отлично здраве. Много чисто и равномерно работи, колата върви чудесно, няма липса на мощност и при съвсем леко докосване на педала регира. По ходовата част няма хлоп троп и така нататък. Единственото, което чуха по нея е дясно каре, но скоро ще бъде монтирано друго.

    Почвам с това, което НЕ РАБОТИ!

    Климатроника - не работи само вентилатора, пуснати са му кабели за принудително с ЦК ключ на максимална степен. Клапите се движат.
    Скоростомер + километраж, датчика за нивото на горивото в резервоара показва каквото си поиска.

    Плафоните ха бачкат, ха не. Аларма... свирка 5 минути след като съм я подкарал. Нито прекъсва палене нито нищо. Ха, има имобилайзер бе. Не пали без да го ръчна...

    Халогените не бакаха... вече работят - маса нямаха. Десен къс нямаше - същата работа с масата. Поне предните ел. стъкла вече работят - копчетата ги разглобих и почистих и тръгнаха. Дясното върви трудно - ще отварям уикенда. Задните мисля, че е същото.
    Лявото ел огледало не се движи нагоре - надолу. Само навътре - навън. Дясното работи след като отворих копчето и пуснах плюс към него, че беше скъсан кабела.

    Нещата утре, които ще и причиня : Смяна на задни накладки, ще махна цялото табло, ще открия проблемите в управлението на климатика, ще премахна всички "побългарявания", че косата ми щръкна като видях какво е правено по тая кола.

    Рапорт даден до тук. След 2-3 минути ще кача снимки на желязото.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  2. #2
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Ето я каляската. Мръсна, както съм я докарал снощи по тъмно от софийско. Предстои миене, пране, почистване изцяло, претапициране на задните колонки и всичко каквото е съсипано.

    Абе има нещо симпатично в нея


    Леко поударена. Това е едно от местата за ремонт де.


    Демонстрираме стойка. Като манекенка е... претърпяла тежко птп манекенка де, ама се надявам след пълната промяна да стане красива


    Ще ги полирам задължително! Ама първо ще я преобуя де.


    Счупена дръжка. Нищо ново под слънцето.



    No comment...Всичко това през уикенда ще излети от желязото.


    Ето така ми се пуска парното. Допират се синия и черния кабел. Хвала на великата инженерна българска мисъл, направила тая глупост!!!

    Не правете това по колите си!


    РАПИДКА РУЛЗ!!! Ей така келеша, който незнае как се сваля панела оправя простотията си след като е счупил щипките!!!


    Панела - леко стопен от невнимателен пушач.

    Общо взето бая работа имам. Почвам я, че за пролетта искам да е поне наполовина готова.

    Бих искал да помоля администраторите да оставят темата тук, защото ще я въстановявам, а не тунинговам. Предварително благодаря.
    Last edited by Iltcho; 28-10-2008 at 16:14.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  3. #3
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Връщам си думите,щом ще я възстановяваш ,това вече е друга бира.мислех си ,че си си я купил просто така.Регистрирай се в гаража на 155. Даон скоро да оправиш магариите и да си я караш с пълен кеф.

    Ще приложа една снимка да те надъхва./част от колите на хората от този раздел 155 /.Не ,че нашите са супер здрави или лъскави,но ние пак си ги обичаме .

    Поздрави и похвали за ентусиазма и желанието.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0110.jpg   Img-7-10-73.jpg   o633582472790436250.jpg  
    Last edited by MUROMAN; 28-10-2008 at 17:08.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Успех в начинанието!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5

    Default

    Не изглежда толкова зле външно като изключим че е леко чукната,но много забележки бре Успех ти си маниак и съм сигурен,че ще я направиш кукла
    ex: | Fiat Tipo DOHC,Lancia Dedra 2.0 LS,ALFA 155 1.7TS,Lancia Dedra 1.9td SW,ALFA 164 2.0TS,Lancia Delta 1.6i | Fiat Coupe 1.8 16V VFD | Fiat Bravo 2.0 20V HGT |
    BMW e39 facelift

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Оф успех с мисията. Това с вратата е много куцо за оправяне да знаеш. За климатроника мога да помагам с идеи щото поктай моя бая му навлязох в магариите. Така като слушам най-вероятно е сдало багажа управлението дето е на кожуха на вентилатора. Идея си нямам какво са търсили келешите в таблото за управление че там нещо скапе ли се единствената управия е смяна.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    Радвам се на хора като теб колега ЕВАЛА.Пожелавам ти успех,но наистина много време ще ти трябва.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  8. #8
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Еййй тя много арна бе танасе.
    Честито!
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #9
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Връщам си думите,щом ще я възстановяваш ,това вече е друга бира.мислех си ,че си си я купил просто така.Регистрирай се в гаража на 155. Даон скоро да оправиш магариите и да си я караш с пълен кеф.

    Ще приложа една снимка да те надъхва./част от колите на хората от този раздел 155 /.Не ,че нашите са супер здрави или лъскави,но ние пак си ги обичаме .

    Поздрави и похвали за ентусиазма и желанието.
    Абе моята защо я няма на купчината??
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #10
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Първо благодаря за подкрепата. Спешно ми трябва менюъл за електриките по възможност на английски или на руски. `талянския не го меля.

    Иначе - ша я бъде бе! Показва зъби. Днес я качих за малко на компютър. Позачистих грешките по еку-то от мързелива сонда - на 3-та не си иска колелата. Странно ми е защо обаче тръгва да пързаля на една страна.

    п.п. Последното - мишка е правила "котене" под таблото. Колко смрадове изхвърлих не е истина. Има много преядени кабели, та за това ми трябва менюъла.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  11. #11

    Default

    Iltcho
    Днес я видях точно там където си я снимал и си помислих, че тази 155 освен твоя на друг неможе да е. Пожелавам ти успех в начинанието нека те радва и слуша дълго дълго ................
    В неделя ще правим среща ако имаш време заповядай да видим новата придобивка по отблизо и да за нейно здраве.
    Last edited by VAN; 28-10-2008 at 20:38.
    Alfa Romeo 145 1.6 TS '99 facelift
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd '05 facelift
    Камион 2,4 jtdm Q4

  12. #12
    Старши алфист J_I_V_K_O's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София/Враца
    Age
    36
    Posts
    629

    Default

    мали мали ти дали си луднал в мн окаяно състояние е тос навес ам кат те знам очаквам да стане най лачената 155 във форума УСПЕХ
    Lexus Is200
    Honda CBR 600 F4i


  13. #13
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Еха... Направо ме върна в първите дни, когато взех моята. Същата мърльовщина и безхаберие от страна на предишния собственик като при теб . Съвсем малки разлики:
    - Моята нямаше грам външна забележка (в последствие се оказа, че е добре замаскирана) - най-вероятната причина за тая любов от пръв поглед;

    Почвам с това, което НЕ РАБОТИ!

    Климатроника - не работи само вентилатора, пуснати са му кабели за принудително с ЦК ключ на максимална степен. Клапите се движат.
    Скоростомер + километраж, датчика за нивото на горивото в резервоара показва каквото си поиска.
    - клима нямам и всеки път като идва зимата се радвам, че е без;
    - малкият километраж не проработи, докато не си смених таблото, за сметка на това, при опит да го оправям си разбъзиках стрелката на скоростомера;
    - поведението на горивомера си е такова - тоя модел коли са така ;

    Плафоните ха бачкат, ха не....
    ...Халогените не бакаха... вече работят - маса нямаха. Десен къс нямаше - същата работа с масата...
    - Вложих 20-25 лв за всякакви крушки и крушчици - от тези по таблото, през тези на плафоните, до тези, които са свързани с всичкото светене над задната броня - и настана светлина ;
    - Халогени нямах, само дупки в бронята - най-вероятно за по-добро охлаждане на пода на колата - подов климатик, може би ;

    Поне предните ел. стъкла вече работят - копчетата ги разглобих и почистих и тръгнаха. Дясното върви трудно - ще отварям уикенда. Задните мисля, че е същото.
    - Предно дясно не ебаваше - тук се разминах без разглобяване - обилно оливане с WD 40 на 2-те копчета и оживя . Откакто съм я взел - малко над 3 год. стъклата ми се движат флегматично, а от 2-3 дни знам, че напролет ще купувам лява машинка - и с "помощ от приятел" (ръката ми) му е трудно да шава;

    Лявото ел огледало не се движи нагоре - надолу...
    - Ел. огледала нямам ;

    No comment...Всичко това през уикенда ще излети от желязото.
    - Копие на купчините безразборно разхвърляни кабели, които открих при първото сваляне на кората на същото място - основно постигнато, в следствие на местен (български) алармаджия пълен професионалист - отне ми ден само да ги разуча повърхностно и да им придам по-спретнат вид. Иначе и до ден днешен откривам по някое висящо в нищото кабелче-сираче отпред в коша ;

    Също като при теб, и моята я приютих с тракащо външно дясно каре + още много "екстри изненади". И така започна голямото наиграване (синоним на изваждане) - справка -> темата за ремонтите.......
    Ама е симпатята и искрено ти желая един ден да завършиш успешно приключението, което си започнал и да и се кефиш на макс .
    Last edited by TRENDi; 28-10-2008 at 20:51.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #14
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Бравос, добре си се заформил вече с толкова алфи

    Свиркай, ше помагам по електрониката.
    А за менюъла - имам, ама как да ти го пратя

    Мое пробваш от тоя линк дали става за нещо, гледам има и за 155
    http://193.219.82.238/~manual/Workshop%20manual%27s/
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  15. #15
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by beili View Post
    Радвам се на хора като теб колега ЕВАЛА.Пожелавам ти успех,но наистина много време ще ти трябва.
    споделям мнението и се радвам че има ентусиазъм, но така е... алфа вируса не прощава!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •