Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 70

Thread: Антифриз за 156

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default Антифриз за 156

    Днес долях 0,5л български антифриз на Верила. Има ли някакви изисквания за определен тип или да карам така ? Моторът е 1,9JTD
    147 1.6 TS

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    На Верила съм ползвам само спирачна течност на в Брембото на кросака и не съм се пребил, мисля че им стават продуктите, по-читави са от тия по някои бензиностанции и хипермаркети. За справка Вальо да каже как мирише течността ми за чистачки от Билла. Аз лично другата седмица отивам във Ванто да ми промият радиатора и сменям целия антифриз, с тия доливания не може да си сигурен в крайна сметка до каква температура си

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    На верила не е лош антифриза аз дедрата си я карам с такъв и за 1 год съм долял 100гр. На алфата също като теб долях 100тина грама

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    Благодаря Питах, т.к. във VW клуба сега се води спор например могат ли да се смесват G11 и G12, които се препоръчват за различните модели VW-та. Рено също имат изискване за Елф някакъв - старото Клио на гаджето ми беше пълно с ръжда от български антифриз, с Елф-а се оправи.
    147 1.6 TS

  5. #5
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default антифриз

    във форума на фау-ве(фолксваген-was ist das?) има много да обсъждат по темата.При тях главите са от много калпава алуминиева сплав,която от по-смотан антифриз след употрела изглежса като швейц.сирене.Може да сложиш лукойлската опаковка на нефтохимския антифриз
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #6
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Да не пускам нова тема:
    Мисля да сменям антифриза изцяло, и доколкото разбрах трябва да сложа от червения ???
    Но в момента съм с някаква светло зелена течност в казанчето!Въпросът ми е КАКЪВ АНТИФРИЗ ДА СЛОЖА на 156 2.4 JTD ???

    Знам че не се смесват различни видове!

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Не се шашкай,всичкиа е един и същ,само цвета им е различен.Доливай,мери градусите до /-/ колко е,пали след като ти подгреят свещите ,газ и умната на пътя!
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  8. #8
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    ...и аз мисля,че не е кой знае колко фатално къв точно антифриз ще се сложи, и дали ще се смесват....резните маркови такива,имат съставни модификатори за възпрепятстване на ръжда, леко смазващи свойства, също и противоизпарителни, и бог знае още кво....но като гледам що народ произвежда и продава антифриз, а и от опит досега не съм страдал от смесвания и доливания...един приятел химик от варна даже преди време ми забърка 200 литра такава течност с която си заредих системата на локалното парно, и вече няколко години нямам проблеми. Тук се сещам,че в тази насока един от най- уязвимите елементи би бил термостатът...щото той има една полирана пишка-плунжер, по която уплътнител уплътнява вътрешното му пространство, и основното дефектиране на термостата е когато тази пишка ръждяса, или я фанат повърхностни явления от рода питинг....та по такава повърхност се нарушава уплътнението....доколкото знам,вътре в термостата работният флуид е някакъв фреон/условно назовано/ който реагира на температурата,та чрез тази пишка движи самият клапан...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  9. #9
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    ОК за различните марки би трябвало да не е проблем, но съм чувал че различните типове не се мешат.

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  10. #10
    Запален алфист mll's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    312

    Default

    не мога да не призная ,че и аз така съм чувал, и едва ли това е нещо маловажно....колега, естественно в никакъв случай не гледам да те наддумам, нито да поставя под съмнение казусът ти...бих се радвал да науча поне донякъде защо това със смесването е така...
    156-2.4-JTD-99;
    156-2.4-JTD-SW-01;

  11. #11
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Аз ползвам Paraflu. Проблемът е че е в тенекиена кутия и след отваряне или го сипваш всичкия или си доливаш и търсиш нещо да си съхраняваш останалото. Между другото леко зеленее
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  12. #12
    любител IVO_GWM's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Age
    53
    Posts
    307

    Default

    Quote Originally Posted by mll
    не мога да не призная ,че и аз така съм чувал, и едва ли това е нещо маловажно....колега, естественно в никакъв случай не гледам да те наддумам, нито да поставя под съмнение казусът ти...бих се радвал да науча поне донякъде защо това със смесването е така...
    Ако си добре с руския
    http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=vw_faq03#3.1.4
    сетих се че преди съм го чел във VW форума, все пак съм си екс ГОЛФАДЖИЯ

    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Mazda CX-5

  13. #13
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    А, колко литра е обемът на цялата система? Става дума за колата от подписа ми.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    А, колко литра е обемът на цялата система? Става дума за колата от подписа ми.
    6.1l
    Клик
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    Благодаря.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •