Results 1 to 13 of 13

Thread: проблем при Алфа 147 светва лампичката по таблото

  1. #1
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default проблем при Алфа 147 светва лампичката по таблото

    Тъкмо си закупих 147 1.6 106 коня, Лампичката в таблото която показва за проблем в двигателя попнякога се вкл когато запаля двигателя и ми излизасъобщение че има проблем в двигателя, бившия собственик каза че поради това че е махнал катализатора понякога се показва това. и наистина понякога сепоказва само Имам резервна ламбда сонда ако я сменя дали ще спре?! и втория проблем, е червената светлина на таблото показваща възд. възглавници, казаха ми че сместа за тях въздухат се разреждал със времето и трябва да се погледне, вярно ли е това и проблем ли е като цяло ?
    Благодаря, предварително

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Имам резервна ламбда сонда ако я сменя дали ще спре?!
    я спре я не
    зависи от какво е
    но ванга я нема и диагнози по нета нема кой да сложи

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    казаха ми че сместа за тях въздухат се разреждал със времето и трябва да се погледне
    тфа кой точно гений ти го каза?
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Печения-Петър ? Честито за покупката!Проблема с една диагностика ще се разбере,а как ще се реши това е друга "работа".Питай колегите от Бургас да ти кажат къде там можеш да я провериш.След диагностика кажи дали е заради катализатора да знам дали аз да си го махам.
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  4. #4
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    да , няма проблем , първия възможен ден щя я закача а комп да видя какви проблеми ще покаже, а иначе е внос от Швейцария, надявам се да излезе стока

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Аз съм със махнат катализаторр и не ми е излизало нищо такова...карам я вече 5 месеца така...Разхода ми падна и малко се отпуши колата при ниски обороти...Махайте смело
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Бях днес в сервиз на Фият , закачиха ми Алфата, и се оказа че наистина поради липсата на катализатор, на този двигател има Ламбда преди и след катализатора, след катализатора сондата има работем обем ,когато няма такав, отчитаната работа е извън този работен обем и го обявава като грешка , а Проблема с въздушните възглавници се оказа че под дясната седалка, кабелите свързващи се за възглавниците не се свързват с жакове ами са споени и за това давало грешка, от което ми олекна че всичко е наред за сега по новата ми кола

  7. #7
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Проблема с въздушните възглавници се оказа че под дясната седалка, кабелите свързващи се за възглавниците не се свързват с жакове ами са споени и за това давало грешка,
    леле
    верно ли е от това
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  8. #8

    Default ..

    Аз имам 147 1.6 120 к.с. Скоро ми светна чека , отидох на диагностика викат ламбда сонда , купих на бош смених я обаче след няколко дена пак светна , и сега се чудя дали ще е катализатора и кои от 3те , дали може да се махне наистина

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by scrocsa View Post
    Аз имам 147 1.6 120 к.с. Скоро ми светна чека , отидох на диагностика викат ламбда сонда , купих на бош смених я обаче след няколко дена пак светна , и сега се чудя дали ще е катализатора и кои от 3те , дали може да се махне наистина
    На бензин ли ти светва чека ? Питам защото при мен на газ ми светва от време на време. И като я покарам на бензин изчезва.

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    леле
    верно ли е от това
    Добре са го намамили
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by scrocsa View Post
    Аз имам 147 1.6 120 к.с. Скоро ми светна чека , отидох на диагностика викат ламбда сонда , купих на бош смених я обаче след няколко дена пак светна , и сега се чудя дали ще е катализатора и кои от 3те , дали може да се махне наистина
    Може да се махнат всичките катализатори (и 3-те), но после се налага хардуерна (слага се изпуск. колектор от ЦФ2 мотор) и софтуерна намеса (за да не ти светка чека)
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    леле
    верно ли е от това
    Добре де,що не му кажеш на човека,никой не се е родил научен.

    Колега,заминала ти е централата на еърбеците най-вероятно,не е нито от спойките,нито от разреден въздух/това е ебати простотията/
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  13. #13
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Алоу тая тема е от преди две години.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •