Results 1 to 9 of 9

Thread: Имобилайзер?

  1. #1

    Default Имобилайзер?

    Здравейте, искам да ви попитам, батерията, която се намира в ключа служи ли за друго освен за централното заключване?

    Нужна ли е на имобилайзера, защото при мен и без нея пали.

    Как функцинира имобилайзера при вас? При мен на таблото светва лампичката с ключе и надпис "CODE", загасва, а дори и през това време мога да паля.

    Възможно ли е имобилайзера да е спескочен по някакъв начин от предишния собственик и да не функционира както трябва?
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Здравейте, искам да ви попитам, батерията, която се намира в ключа служи ли за друго освен за централното заключване?

    Нужна ли е на имобилайзера, защото при мен и без нея пали.

    Как функцинира имобилайзера при вас? При мен на таблото светва лампичката с ключе и надпис "CODE", загасва, а дори и през това време мога да паля.

    Възможно ли е имобилайзера да е спескочен по някакъв начин от предишния собственик и да не функционира както трябва?
    Батерията не е нужна на имобилайзера.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Около патрона имаш един графитено сив пръстен. Този пръстен е четец и преди палене на колата, когато си пъхнеш ключа, той сваля кода на ключа и централата го приема/отхвърля. Най-лесно можеш да провериш дали имобилайзера ти е шунтиран, като извадиш платката от ключа (мисля че на нея беше и тага) и пробваш да запалиш само с ключ, ако запали значи е ясна работата. Батерията не играе. Лош вариант е когато ти светне CODE ERROR-а. Тогава колата не пали. В този случай сваляш декоративния капак на волана отдолу, проследяваш кой е кабела на сивия пръстен-четец, опъваш го леко и го фиксираш със свински опашки. Така на мене Новачев ми спести некой и друг лев, че има и хора са им сменяли цялата централа (над 1000-ка).
    Alfa Romeo 156 2.0TS '98 - произведена, '99-'06 - 1-ви собственик
    Alfa Romeo 145 1.6TS 11.2000 - на жената


  4. #4

    Default

    Разтворих ключа (много лесно имайки в предвид ужасното му състояние), махнах платката и батерита. Остана само ключа и половината пластмаса на дръжката. Запали като пич, пак светна лампата в началото, ама то всичките светват тогава, явно ми е шунтиран емобилайзера, което може и да има своите добри страни, смяната на ключа ми става доста по-евтина. Мисля да си го направя сгъваем с дистанционното на алармата в тялото на ключа, много е гъзарско.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Разтворих ключа (много лесно имайки в предвид ужасното му състояние), махнах платката и батерита. Остана само ключа и половината пластмаса на дръжката. Запали като пич, пак светна лампата в началото, ама то всичките светват тогава, явно ми е шунтиран емобилайзера, което може и да има своите добри страни, смяната на ключа ми става доста по-евтина. Мисля да си го направя сгъваем с дистанционното на алармата в тялото на ключа, много е гъзарско.
    Чипа не е в платката. Чипа се намира точно до металната част на ключа. Представлява едно черно правоъгълниче. То е залепено за пластмасата. Платката е за централното.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Чипа не е в платката. Чипа се намира точно до металната част на ключа. Представлява едно черно правоъгълниче. То е залепено за пластмасата. Платката е за централното.
    Това го има, ама много ситно ми се вижда. Не може да се махне, залепено е, няма как да пробвам дали работи без него.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  7. #7

    Default

    Махнах го чипа на имобилайзера и слагайки ключа и давайки на контакт лампичката "CODE" не загасва, а като тръгна да паля все едно няма бензин. Значи имобилайзера ми работи.
    Дадох ключа на едни пичове от един ключарски магазин, те ще ми направят сгъваем с вградено дистанционно.
    100% ще го направят калпаво, особено копчетата на алармата, но после мога да се хвана да си ги разместя по платката, но това е тема на друг разговор. Ще пусна снимки как е станало.
    Last edited by crocodil; 28-10-2008 at 14:20.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  8. #8

    Default

    Готово. Ключа стана горе-долу.


    Единсвено няма емблема от задната страна и бутоните на платката не пасваха. Това, което направих по въпроса беше, че изнесох бутоните на платката на дистанционното под тези на новия ключ. Сега се натискат. За тази операция загубих близо 2 часа, но си струва. Иначе трябваше да натискам на точно определени места, които нямаха нищо общо с действителността.
    Имобилайзера е стария, от миналия ключ.
    45 лв струва новия ключ с мой имобилайзерен чип, и напасване на платката. Не мога да искам от тях да я модифицират така че да става, вкъщи с поялника и силикона стана та се кине.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Братле от София ли си? Става ли да ми кажеш къде си прави ключа за тия 45лв...Моят много е изстрадал горкия и ми се ще да го сменя с такава "черупка" като твоята....Айде ако нямаш нищо против драсни едно ЛС.
    Ще съм ти много благодарен, ако можеш да ми напаснеш и моята платка, че да действат копчетата Ще почерпя бира/водка/ракия/мастика/уиски или там каквото пиеш на корем!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •