Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 51

Thread: Някои досега спечелил ли е войната срещу дрънчащите тропащи и скърцащи салони на 145

  1. #16

    Default

    за пък разкарах цялата кола

  2. #17

    Default

    има само един начин да намалиш друсането и скарцането на 145/6 - намаляш малко налягането на гумите когато караш в града . Действа гарантирано
    Всичките ми приятели мя бяха научили че при влизане или излизане от града следваше спиране на бензиностанция за регулиране налягането на гумите .
    редовно в града карах на 1.8 отпред и 1.6 отзад , извън града 2.5 отпред 2.3 отзад
    Last edited by SFINKS; 28-10-2008 at 20:15.

  3. #18
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    редовно в града карах на 1.8 отпред и 1.6 отзад
    Сега, ако напишеш и че не си се разбил да изправяш джанти, направо няма да ти повярвам. Миналата зима карах с железарките, както ги дават по книгите 2.2 - 2.0 и след зимата 3 ми ги изчукаха, а една директно в кофата отлетя. Лятото леТните са ми 2.5-2.5 и хич не ме интересуват 1000-ите скърцорения в купето, за това си има музика. По нашите пътища танк къса верига, аз ще се чудя `що всичко ми скърца. Гума прежалвам - джанта не.
    Музиката е отговора колега, войната е загубена кауза в нашата държавица.
    Last edited by TRENDi; 28-10-2008 at 21:02.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #19

    Default

    е какво да ти кажа , аз зима лято винаги с алуминиеви джанти съм карал и никога не съм ги кривил или удрял при положение че съм карал с по ниско налягане от предписаното . Ти си карал с тва което е предписано и си ги помлял , къв е извода , че не е в налягането на гумите проблема с кривенето на джанти

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by CHIKI View Post
    увеличаваш музиката и всичко спира да тропа ,да скърца
    Това е начина!!! Без да съм си пуснал музиката не тръгвам!

  6. #21
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Да кажа и аз скърцания почти не чувам, или съм углошал(сигурно от силната музика). Дразни ме само скрибуцането на ключалката на задната врата!
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  7. #22
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз също си карам на яка музика и всичко ми е наред,но извън майтапа има един хубав спрей на Макита за болтове и изобщо за резбови съединения,против ръждясване и корозия.Съдържа цинк,молибден,графит и още полезни мерудии и откакто напръсках скрибуцащите места-се родих.Това от около две години.Друг ,проверен метод е местата,дето скърцат, да се надраскат.Друг метод против определени скърцания е да смениш автомобила.Пак ще скърцат,но други работи
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #23
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 09-02-2019 at 20:05.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #24
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Мен зверски ме дразни скърцането във лявата предна врата.Направо е нетърпимо(сещайте се колко като се има предвид че 3-ти месец не мога да се наканя да си купя "щипки" и да си оправя тапетът) но колата не сменям!То не стига че пътищата са като лунен пейзаж ами като превят "ремонти" не ги маркират.Не танк!Луноход да беше пак щеше да се скапе!
    И при мен скърцането от там е най-дразнещо!Някай знае ли къде и какво опира за да скърца така?
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  10. #25
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Баси, на нашата кола нищо не и скърца, нищо не и тропа, освен единия носач. Просто нямам от какво да се оплача. Някой ден.....евентоално, ще и купя нови носачи и съвсем ще стане като стелт. Единствено MANOWAR вдигат врява от време на време или Deep Purple...
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  11. #26
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Баси, на нашата кола нищо не и скърца, нищо не и тропа, освен единия носач. Просто нямам от какво да се оплача. Някой ден.....евентоално, ще и купя нови носачи и съвсем ще стане като стелт. Единствено MANOWAR вдигат врява от време на време или Deep Purple...
    Ееее айде сега. Поне вратите не потракват ли като минаваш през дупки? При мен това е дразнещото нещо, иначе от корите и таблото тракане и скърцане почти няма.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Казанлък
    Posts
    42

    Default

    Абе хора,кат прочетох темата и аз се заслушах доста в колата си....даже и Metallica спрях да слушам за няколко дни....
    Ама никво скърцане не чувам - само в някой огромни трапове кат вляза проскърцва шофьорската врата и се оказа че скърца свръзката на въздуховодите от таблото към вратата което със смазване се оправя.

    И все пак по евтиния и добър вариянт е Metallica на MAX ...или танк !!!
    Last edited by SigSauer; 01-11-2008 at 11:43.
    Alfa Romeo 146 1,9JTD /2000/

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by SigSauer View Post
    ...или танк !!!
    на танка ще му скърцат веригите
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  14. #29
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Има надежда войната да бъде спечелена колеги.........

    Днес се захванах и разбрах че много от скърцанията в салона идват от не добре уплътнени пластмаси а заводско е имало нещо като плат при свръзките на пластмасите ,и в течение на времето това упатнение се е износило и е започнало триене пластмаса в пластмаса.

    Единия вариант е да вземете някоя стара дреха една ножица и силикон и да възстановите това уплатнение а другия е да се ползва само силикон като се разглобят тапицерии табла и всички допирни точки източници на скрибуцания и им бъде нанесен един много тънък слой силикон изчаквате 15 минути и след това сглобявате.
    Получава се нещо като гума което обезшумява тапицериите.

    Играчка е но си струва ако искате да си пестите нервите.

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    40

    Default

    и моята така... като я взех потропваше само задната кора, обаче сега след 7 месеца... като карам по паветата на Цар Борис 3 например имам чуството, че корите ще ми окапят... за съжаление установих, че Голф 3-ка на колега с 3 години по стар дрънчи много по малко по същия път...

    има и други интересни скърцания които се появяват дори на сравнително равен път от време на време )))

    обаче аз си обичам количката... и откакто сложи 2 Kenwood -ки в предните врати нямам мн грижи с това
    159 1.9JTDM

    146 ti

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •