Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с накрайник на жило към скоростната кутия на 156 2.0ТС

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Red face Проблем с накрайник на жило към скоростната кутия на 156 2.0ТС

    Здравейте колеги, днес привечер имах много неприятен проблем в задръстването - прецакаха се скоростите (156 2.0ТС), та добре, че беше останала на втора и бях блозо до вкъщи та усях да я дотътря криво-ляво. След кратък оглед се оказа, че се е прецакал накрайника на едото жило към скоростната кутия. Набързо го свалих и хукнах към най-близкото място до нас (T&H кар на бул. Гоце Делчев), където продават части за Алфа, за да не затворят. Да, ама не. Продавача ме изгледа доста учуден и рече, че такава част (самостоятелна) не е виждал през живота си и единственото което продават е комплект две жила с накрайници, където цената отива на 390 пари. Тъй като не можа да ми отговори отделно може ли да се намери този накрайник, искам да ви попитам, накой сблъсквал ли се е с този проблем и наистина ли трябва да купувам цяло жило (поне да е едното само, че две жила заради един накрайник.....), което ми се струва доста малоумно, ама като нямаш избор, какво може друго да направиш?
    Лошото е, че другата кола вчера я вкарах за ремонт на тенекийте и в момента съм с вързани ръце и немога да ходя по моргите, та ако някой може да ме насочи конкретно къде мога да намеря такъв накрайник (или цяло жило в краен случай), ще съм му много благодарен, че ако трябва с таксита да обикалям утре, през носа ще ми излезе.

    Давам снимки как изглежда накрайника. Извинявам се, че са толкова лоши, ама ги правих с телефона.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00638.JPG   DSC00648.JPG  

  2. #2
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default RE

    Колега,утре 6те проверя в нашия магазин дали знаят нещо по въпроса и ще ти пиша.дано и да работят де.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    sofia
    Age
    44
    Posts
    14

    Default

    Колега такива накрайници за съжаление като резервни части 99% съм сигурен че няма как да се намерят...мисля сиобаче че в работилницата за жила в княжево ще могат да ти помогнат
    Lancia Lybra SW 2.4 JTD 150hp

  4. #4
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мерси колеги за отзивчивостта! А къде точно в Княжево се намира въпросната работилница и дали утре работят ?

  5. #5
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    колега пробвай в моргите на враня- "анкол" имат доста неща по принцип. Съседната е "касто" Можеш да провериш и по телефона и да отидеш само ако има това което търсиш. Телефоните мисля излизат в интернет. звънни и в магазина на Стамболийски. там често се намират разни екзотики където другаде ги няма.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  6. #6
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Днес открих един колега от форума, който продава комплект жила и евала на момчето, че се разкара от Панчерево до Княжево на момента, за да ги вземе, че бяха при майстора му, ама пуста каръщина се оказа, че точно този накрайник липсва. Ходих при жиларите в Княжево, ама човека който се занимава точно със скоростите, работи само през седмицата. Та накрая се хванах и го ремонтирах накрайника, колкото да го закрепя за няколко дена, за да обикалям по моргите, че както и предположиха колегите, не се продава отделно.

  7. #7
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Колеги имам същия проблем, някой има ли решение на проблема ,как да се ремонтира този накрайник.

  8. #8
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Аз имах проблеми тея дни с този накрайник, но благодарение на Румен и Радко и тяхното custom произведение отново съм на пътя! Та варианта ти е да търсиш втора употреба или да си намериш накрайник от друга кола, който да пасва на ябълката на твоята кутия и да му направиш резба, за да го монтираш на твоето жило.

  9. #9
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    Ето и моя накрайник
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160524_183058.jpg  

  10. #10
    Запален алфист alfon156's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Dobrich
    Posts
    150

    Default

    От моргата ги взех тези елементи ,но ми се струва че трябва да са слепени,защото мойта ябълка е изкочила и съм я изгубил и в момента жилото с пръстена съм го вързал с едни парцали за основата с металната главичка където се набива ябълката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160524_182956.jpg  

  11. #11

    Default

    Имам един комплект жила.
    Ако ви интересуват - звъннете.
    Колкото до Княжево - веднъж бях там и за двете жила да ми ги направят ми поискаха 175лв. някъде. Те много добре знаят колко струват нови и цепят наполовина

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Наи-евтиния вариант е Надин,до битака има 2-3 бракувани Алфи,а цените са меко казано смешни.Уловката е само ,че дадената част всеки сам си я демонтира
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •