Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Катализатор, спъва ли колата?

  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    По спокойно бре колега, какво си зел да ми се караш е това човек да не попита нещо. Отщя ми се да правя каквото и да е по тази кола.

    Питам защото всеки казва различно , и аз знам , че като не бачка катализатора мирише на развалени яйца , ама виж какво казват колеги махнали катализатор и колата им се е отпушила а съм 100% сигурен , че не им е миришело на развалени яйца.
    А това да махна катализатора и колата да ми дранчи кат жигула немога да го понеса, затова и питам с това резонаторно гърне толкова ли е зле или почти няма разлика.
    Абе аз съм с резонаторно гърне, хем върви, хем не дрънчи. Послушай ме де - опит. Само, че си вземи хубаво резонаторно гърне, не от тия по 35лв.

  2. #17
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ако не е запушен, въобще не го махай.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Абе аз съм с резонаторно гърне, хем върви, хем не дрънчи. Послушай ме де - опит. Само, че си вземи хубаво резонаторно гърне, не от тия по 35лв.
    Ти какво би предложил, като марка... и съответно каква му е цената?
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  4. #19
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Мх дай някаква цена? Че аз се тъкмих да свалям катализатор и пари да прая от него тои май ще трябва да доплащам.Fred как се проверява тоз катализатор !? Колко пари искат за проверка знаеш ли?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  5. #20
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Без катализатор съм- махнах го 2-3 седмици след като купих колата! Нито ми прави проблеми, нито дрънчи като "жигула" !

    КОлата се отпуши, разхода ми падна! Сложих си резонаторно гърне! Съвета ми е да направиш същото, особено ако колата ти на повече от 150 000км
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    http://automaniasliven.hit.bg/parts.html
    Виждаш какво ти трябва, обаждаш се, питаш, поръчваш. Като решиш да правиш поръчката, търсиш Пламен и му казваш, че неговия познат от
    РОЕ-България ти е дал координатите и евентуално ще има отстъпка
    Скоро ще отварят магазина си в София

  7. #22
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Crazy_Element;491407]Мх дай някаква цена? Че аз се тъкмих да свалям катализатор и пари да прая от него тои май ще трябва да доплащам.Fred как се проверява тоз катализатор !? Колко пари искат за проверка знаеш ли?
    В сервиз се прави проверката, не е скъпа, то една диганостика е 30-40лева цялостна, та това повече от 15 лева няма да е/или си направи цялостна, като искаш и проверка на катализатора/.Иначе във фирми /по сериозните/, където се монтират такива неща би трябвало да има такава техника.В София знам за М Комплекта, Ванто Трейд, ама точно във Вантото някой се жалваше че му казали че е запушен, а файда никаква нямало като го махнал /нито си решил там проблема/.Катализаторити ги изкупуват около 80-100 лева за двулитровите, във форума има няколок обяви, а един тарикат наскоро подбива цената
    Last edited by fred; 03-06-2009 at 09:20.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #23
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Аз моя го махнах тея дни и има подобрение, ама може и да е заради смяната паралелно и на вариатора.
    На моя катализатор за 1.6 мотор ми дадоха към 30тина лева. Тоест направо бартер за 1 резонантно гърне.
    156 TS
    ex. Spider TS

  9. #24
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    прецакали са те! Моя го дадох за 80лв
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #25
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    прецакали са те! Моя го дадох за 80лв
    Казвай къде го даде,че моя виси така в къщи
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  11. #26
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #27
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Аре и аз го разкарах моя днес. Звукът малко се промени, преди беше по-басов. А за вървенето не мога да преценя, добре си ми върви колицата...

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    Аре и аз го разкарах моя днес. Звукът малко се промени, преди беше по-басов. А за вървенето не мога да преценя, добре си ми върви колицата...
    Качил си с 4-5 коня

  14. #29
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Качил си с 4-5 коня

    хаха чак пък да е качил 4-5.....По-скоро е изкарал от реанимацията 2-3 от стандарните 150
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Здравейте, от скоро имам моята 156. Нямам представа дали има катализатор изобщо, а ако има, то трябва ли да се махне и смени с права тръба или резонантно гърне?

    Възможно ли е да гори повече заради задръстен катализатор?

    Ще се прецака ли новата ми ламдба сонда от работата на ауспуха без катализатор?
    да възможно е. аз си махнах моя и на негово място сложих резонатор махнах си и задното гърне и там имам резонатор та сега съм с два има много готин звук но ми мени оборотите успех и си мисли
    има хуваби коли има газарски коли но наи-маняшките са алфите те са за маняци?????

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •