Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Катализатор, спъва ли колата?

  1. #1

    Default Катализатор, спъва ли колата?

    Здравейте, от скоро имам моята 156. Нямам представа дали има катализатор изобщо, а ако има, то трябва ли да се махне и смени с права тръба или резонантно гърне?

    Възможно ли е да гори повече заради задръстен катализатор?

    Ще се прецака ли новата ми ламдба сонда от работата на ауспуха без катализатор?
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #2
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Здравейте, от скоро имам моята 156. Нямам представа дали има катализатор изобщо, а ако има, то трябва ли да се махне и смени с права тръба или резонантно гърне?

    Възможно ли е да гори повече заради задръстен катализатор?

    Ще се прецака ли новата ми ламдба сонда от работата на ауспуха без катализатор?
    Ако е задръстен катализатора много неща може да ти прави. Не слагай тръба, а си сложи гърненце. Иначе шумничко става. Като гледам годината май имаш една сонда и тя е преди катлизатора, така че нямаш проблем, нека ако има някой по вещ потвърди, но според мен е така.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  3. #3
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Първо иди да ти проверят дали е изобщо от катализатора, защото общо взето тая мода с махането е глупост, ако катализатора ти има живот.Проверки правят в М комплект инжинеринг, може и на други места, не знам, позаинтересувай се.
    Ако се наложи смяна, тогава го сменяй при грамотни хора, може да сложиш така наречените универсални катализатрои /около 300 лева май са/, а старият се изкупува, твоя трябва да е поне 100 лева. А без пари ще ти излезе, ако ти сложат подходящо гърне.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  4. #4
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Първо иди да ти проверят дали е изобщо от катализатора, защото общо взето тая мода с махането е глупост, ако катализатора ти има живот.Проверки правят в М комплект инжинеринг, може и на други места, не знам, позаинтересувай се.
    Ако се наложи смяна, тогава го сменяй при грамотни хора, може да сложиш така наречените универсални катализатрои /около 300 лева май са/, а старият се изкупува, твоя трябва да е поне 100 лева. А без пари ще ти излезе, ако ти сложат подходящо гърне.
    Тва с тия катализатори дето са по 300 лв е голям смях. Това е катализатор колкото морското свинче е прасе. Направо гърне слагай и тва е.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  5. #5
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Аз доколкото видях на мойта кола в корпуса, в който е катализатора, след катализатора има и нещо като гърне, т.е. катализатор и гърне са в един корпус. Изтърбуших катализатора и сега карам така. Над 3500 об./мин. се чува един режещ звук, който преди го нямаше, но се свиква. Иначе не знам дали си внушавам, ама май колата се чувства по-добре сега без катализатор.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  6. #6
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Тва с тия катализатори дето са по 300 лв е голям смях. Това е катализатор колкото морското свинче е прасе. Направо гърне слагай и тва е.
    E не знам какви се, това е написано, иначе аз нямам преки впечатления. Сигурно не върши точно рабатата на оригиналния, но ще е по качестен от гърне си мисля, и всенякоя сажда ще прихваща

    http://www.emk-33.com/shop/index.php...eab1a0645f8ea7

    А тука попаднах на едни по стари коментари, но има полезни неща, така че има все пак такаво чудо, като унинерсален катализатор, колкото и условно да е това. Но ако прочетеш, ще видиш че един колега е карал с такъв и след година /бил минал 15 Км/ е направил проверка на газовете и те са били в нормата:
    http://fiat-bg.org/mobile/thread.php?topic_id=10035
    Last edited by fred; 22-10-2008 at 16:04.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    1

    Default

    аз моя катализатор го махнах преди 10 дена и колата гори по малко и бега повече, доволен съм. само дето сложих 2 гърнета на мястото на катализатора 130лв цялата работа

  8. #8

    Default

    Готово, катализатора е премахнат и на неговото място има резонантно гърне.

    Сега трябва да отида да ми настроят газ-инжекциона сякаш. Надявам се разхода да падне и вървежа да се подобри, сега нямаше къде да я тествам, защото такива задръствания са в София.

    На 10 години беше стария катализатор, времето отдавна му е дошло.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Готово, катализатора е премахнат и на неговото място има резонантно гърне.

    Сега трябва да отида да ми настроят газ-инжекциона сякаш. Надявам се разхода да падне и вървежа да се подобри, сега нямаше къде да я тествам, защото такива задръствания са в София.

    На 10 години беше стария катализатор, времето отдавна му е дошло.
    Ти какво направи? Махна цялото оригинално гърне с катализатора и сложи друго? Щот аз мисля само да изтърбуша катализатора от старото.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ти какво направи? Махна цялото оригинално гърне с катализатора и сложи друго? Щот аз мисля само да изтърбуша катализатора от старото.
    Ооо така е звука е невероятно гаден.Аз направих тази грешка като я купих и още ме е яд. Все нямам време да и сложа едно резонаторче.Както написа колегата по-горе,като включи вариатора звука е като на Жигула с изгоряло задно гърне.След 5500об/мин се оправя.

    П.П.Имам предвид,ако само изтърбушиш катализатора.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Аз пък бях с резонансни гърнета даже два броя и звука ме дразнеше не беше като оригиналния едно звънтеше пак тунко но звънтеше. Един ден след около година и нещо експлоатация ми писна махнах катализатора от оригиналното гърне сложих вътре тръба мисля че беше ф60 вътреотидох при един заварчик (мазач) замазая от вътре на няколко места от към оригиналното гърне във катализатора затвори изрязаните ламарини от катализатора на аггон и завари тръбата от предния кран на гърнето . После монтирах при друг.
    Резултата колата взе да дрънчи повече (чува се сякаш от задното гърне но може и да е от от пред щума просто да се разнася) ,но бръмчи до 3000 оборота от там нататък звука е перфектен и звънти само ако е подадена много газ ако газта се дава постепенно звука го няма и звънти само при преход от един кум друг режим когато газта е постоянна звука е добър. А вървенето се подобри.
    И още нещо тия резонатори дето ми ги бяха сложили гледам взели да излизат разни вати от тях и единия даже беще с напуката ламарина и изпускал от напуканото пълна нашивка ан 100лв за тия гърнета. Ако някой иска ще му ги дам и двете за 20 лв заварени едно за дръго едното беше 50 а другото 45мм едното е видимо здраво.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    738

    Default

    Quote Originally Posted by suscrofa View Post
    Ако е задръстен катализатора много неща може да ти прави. Не слагай тръба, а си сложи гърненце. Иначе шумничко става. Като гледам годината май имаш една сонда и тя е преди катлизатора, така че нямаш проблем, нека ако има някой по вещ потвърди, но според мен е така.
    Резонаторно гърне сложи и не махай ламбдата

  13. #13
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Е сега какво стана? Някой намерил ли е добро решение като се махни катализатора да се запази звука поне малко , защото сега с катализатор като дигна над 3000 оборота и имам чуството че карам феррари . Също някой запознат ли е какви са точно симтомите на не работещ катализатор. Също така колко $ струва тази проверка на катализатор?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Е сега какво стана? Някой намерил ли е добро решение като се махни катализатора да се запази звука поне малко , защото сега с катализатор като дигна над 3000 оборота и имам чуството че карам феррари . Също някой запознат ли е какви са точно симтомите на не работещ катализатор. Също така колко $ струва тази проверка на катализатор?
    Като загрее колата почва да мирише на яйца от ауспуха и колата е запушена, мъчи се... тва е един вид да ти сложат коркова тапа и после да те карат да пръднеш- Е няма как да стане!
    Last edited by zdravio; 02-06-2009 at 14:55.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  15. #15
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Stranger65 View Post
    Абе слагай резонаторно гърне и стига си задавал въпроси
    По спокойно бре колега, какво си зел да ми се караш е това човек да не попита нещо. Отщя ми се да правя каквото и да е по тази кола.

    Питам защото всеки казва различно , и аз знам , че като не бачка катализатора мирише на развалени яйца , ама виж какво казват колеги махнали катализатор и колата им се е отпушила а съм 100% сигурен , че не им е миришело на развалени яйца.
    А това да махна катализатора и колата да ми дранчи кат жигула немога да го понеса, затова и питам с това резонаторно гърне толкова ли е зле или почти няма разлика.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •