Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: само грижи

  1. #1
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Angry само грижи

    отново проблем колеги.направо ми идва да и слагам табелите вече,нищо,че отскоро я имам.сега прави други мискинлици.търсих из форума и темите за тея признаци,но не намерих нищо.първото което е,4е като я карам извън града на 3000 оборота и и подам газ дори на 3500 се зачудва,какво да направи,да тръгне или да спре.пътувах до бургас днес и след кратък престой се качвам,паля и ще тръгвам,но....при подаване на газ тя не иска да захапе изобщо.като е на място няма проблеми и си върви на обороти.в момента в който крака ми доближи газта и тя иска да гасне.това в продължение на минути.накрая захапа и и изкарах душата от гърч.та искам да попитам най-накрая,от какво аджеба мой да е това.ламбда,дебитомер,дросел или да и лепвам табелките докато не съм я полял с бензин и да я запаля.благодаря ви предварително.ноу съм и бесен на лиглата.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    дай малко повече информация за колата-коне,кубици,газ,бензин и др.но по това което казваш и ако и гласчето и е като дизелак това е общата алфа болка-вариатор .има много писано за него .точно това кара хората да не харесват тази марка.

  3. #3
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    156 2.0 само бензин

  4. #4
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by saint78 View Post
    отново проблем колеги.направо ми идва да и слагам табелите вече,нищо,че отскоро я имам.сега прави други мискинлици.търсих из форума и темите за тея признаци,но не намерих нищо.първото което е,4е като я карам извън града на 3000 оборота и и подам газ дори на 3500 се зачудва,какво да направи,да тръгне или да спре.пътувах до бургас днес и след кратък престой се качвам,паля и ще тръгвам,но....при подаване на газ тя не иска да захапе изобщо.като е на място няма проблеми и си върви на обороти.в момента в който крака ми доближи газта и тя иска да гасне.това в продължение на минути.накрая захапа и и изкарах душата от гърч.та искам да попитам най-накрая,от какво аджеба мой да е това.ламбда,дебитомер,дросел или да и лепвам табелките докато не съм я полял с бензин и да я запаля.благодаря ви предварително.ноу съм и бесен на лиглата.
    Здарсти колега,аз съм от малкото които по-ред причини не можаха да отидат на феста и ти пиша.
    1.Има една диагностика която е наложително да я направиш и то при добър майстор,във форума ще намериш телефони.
    2.Пиши поне каква е колата.
    3.Не ти е виновна колата че ти кога си я купувал не си гледал.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by saint78 View Post
    156 2.0 само бензин
    гласът и какъв е?

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    ДИАГНОСТИКА при РАЗБИРАЩ !!! Само това ще те спаси от излишни разходи от типа на "смени.." , " а сега смени..." и накрая се оказват излишно сменени неща,съответно и излишни разходи.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    shumen
    Age
    53
    Posts
    791

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    ДИАГНОСТИКА при РАЗБИРАЩ !!! Само това ще те спаси от излишни разходи от типа на "смени.." , " а сега смени..." и накрая се оказват излишно сменени неща,съответно и излишни разходи.
    прав си колега но при разбиращ майстор а не при касапин.1 приятел ходи на диагностика на автомобил мазда със същите признаци като на колегата самочи изобщо не се подема,но преди да се изръси 25кинта за диагностика (понеже българинае как бъде пари не дава)той ходи от гараж на гараж.те съответно смени това дай онова.авера вика 800лв изръсих и няма и няма.накрая отиде на диагностика и излезе запушено гърне,а ко ши кажите ремонт почти безобиден ама назад със 825лв.

  8. #8
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    чудя се само колеги,как да отида до Софиа само заради една диагностика.това са все пак 330 км.не знам.напълно се отчаях от тази колица.до сега съм нямал такива проблеми с кошничките които съм имал.не знам направо,какво да права.

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Ямбол а ?
    Ми че там си имате един тесен специалист Hit-ko му викат , поне може да те насочи и да я прослуша
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #10
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Question

    колеги помощ.колата отказа нацяло да пали и я замъкнах в сервиз.там ми казаха,че имобилайзера се прецакал,като и направиха диагностика и трябвало да се препрограмират ключовете,но трябвало код записан на неква карта закрепена към сервизните документи а аз нямам такива,нито карта с код.някой сблъскал ли се е с бодобен проблем.казаха че било болка при алфите.също така казаха,и че можело да не стане.отчаян съм направо.

  11. #11
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    след пълната диагностика се изплюнчиха,4е не бил имобилайзера пък сега,но колата не иска да запали.аман от псевдо майстори вече.колеги моляви ако някой е имал такъв проблем да сподели,че се побърквам

  12. #12
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    А не ти ли казаха какъв е проблема?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  13. #13
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    не могат да го открият и те майсторите

  14. #14
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Гасне ли ти ключа на таблото? Една лампичка с ключ и пише code май под нея. Ако не гасне, проблема наистина ти е в имболайзера. Отиди при човека, който ти препоръчват колегите, от пишман майстори им се носи лошата слава на алфите.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  15. #15
    Запален алфист saint78's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Usa
    Posts
    187

    Default

    ключето си изгасва и приема кода без грижа.но не иска да запали хайвана.а по компютър всички системи и работят без проблем

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •