Здравейте колеги,днес ме сполетя нещо много гадно,както си карах по магистралата от Варна в посока Стара Загора и нещо израка,колата взе да губи мощност,да се тресе ,яки вибрации под педалите.Отбих от пътя,слизам чува се ужасен шум,стърже трака,особено като подам малко газ нещо грозно се получава.Цялата работа ми се стори че е само от лявата страна на двигателя,или по скоро от лявата глава,защото от там излизаше пушек и тракането се чуваше от там.След като я изгасих се опитах пак да я запаля но сякаш нещо затягаше и не можа въобще да завърти,но след като я засилих по нанадолнището и вкарах на скорост запали,на самоход с 30-40км/ч изминах околко 7-8км но размислих и се обадих на един приятел да ме драпне до Варна.
100% нещо се счупи в мотора но и идея си нямам какво е?Интересното е че си потдържа оборотите нормални,не загрява а след това придвижване от 7-8км вече не затяга и пали с ключа.Само знам че трака много грозно и не знам от какво,дали счупи бутало,дали сегмент,или лагер?
Ако някой има мнение по вапроса ще сам му много благодарен,благодаря предварително!