Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Скрибуцане от корите на вратите

  1. #1
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default Скрибуцане от корите на вратите

    От 2 месеца е моя, в началото пак си скрибуцаше нещо от към вратите, но сега доста се засили. Не съм сигурен че е от корите, но нямам друго обяснение. А по принцип много внимателно минавам дупките ако не мога да ги избегна. Има ли някой друг подобен проблем и какво е решението. Иначе в купето нямя никакви шумове и това разваля кефа от возенето. Благодаря предварително за вашите мнения.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  2. #2
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    При всички 155 - ци е така....в повечето случай е от гумените уплатнения!!!
    Ако не ти се инвестира в смяна....незнам откъде ще намериш нови!.... намажи ги с некви мехлеми...спрейове....най различни има!
    Не, че ще оправиш много нещата с тях...но пробвай, до някъде има ефект..
    Това скрибуцане осезателно се влияе от температурите.....лятото изчезва
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #3
    болен алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    134

    Default

    На мен ми скърцаха механизмите/бравите/ на вратите,напръсках ги с WD-40 и сега са добре.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    понякога малко грес намазана върху оста на скобата която е между езика на бравата и колонката върши чудеса
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    На мен ми скърцаха корите 1 година.... Опираха в боята и много ме дразнеха.... Накрая преди да я продам за 1 ден ги свалих и подложих вата.... И настана Тишина.....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  6. #6
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Благодаря за отговорите. Наистина днес сутринта към 8 ми изпили нервите, а пък вечерта на по-топличко почти не се чуваше. Ще пробвам придложенията ви. Шдуь хь XaBu4ko естествено звучи най-ефективно, но не знам дали няма да изпочупя нещо по кората ако пробвам да я сваля. Не съм свалял кора досега.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

  7. #7

    Default

    Аз моите вече няколко пъти ги свалям и още не съм ги счупил, а не съм особено сръчен,
    тъй че ако ти писне-давай смело.

  8. #8
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by Vesko84 View Post
    От 2 месеца е моя, в началото пак си скрибуцаше нещо от към вратите, но сега доста се засили. Не съм сигурен че е от корите, но нямам друго обяснение. А по принцип много внимателно минавам дупките ако не мога да ги избегна. Има ли някой друг подобен проблем и какво е решението. Иначе в купето нямя никакви шумове и това разваля кефа от возенето. Благодаря предварително за вашите мнения.
    Колега оправия с пластмасите няма.... Мойте колко пъти ги мажа уплатнявам и т.н. още 330 неща,но нестава! Свиквай зимата ще е така


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  9. #9
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Каква зима, сега не е зимно време и скрибучка та си е.ало мам...
    Пръсках силиконов спрей - нищо.
    Верно е че имаме и пътища да си е..ат и те мамата...
    Но на магистралата няма пук нито скръц, ама след 160 километра в час, иначе пак скърца мама и проклета.
    ПП забравих да кажа, че моята скърца от предните врати
    ....вероятно и от някъде другаде
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  10. #10
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Каква зима, сега не е зимно време и скрибучка та си е.ало мам...
    Пръсках силиконов спрей - нищо.
    Верно е че имаме и пътища да си е..ат и те мамата...
    Но на магистралата няма пук нито скръц, ама след 160 километра в час, иначе пак скърца мама и проклета.
    ПП забравих да кажа, че моята скърца от предните врати
    ....вероятно и от някъде другаде
    Да и при мен е така! Корите на предните врати нещо са много разлшякани........ нервя им се ама кво да ги правя ?! Жабката и тя горката ...... на няколко пъти когато прекалено почне да скърца се отваря от мен и се затваря с тупаница (после става кофти .... ) Вариянта е сваля се абсолютно всичко дето го има по вратата...... нови кори...... уплатнения и всичките му там мизерий иначе оправия няма


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  11. #11

    Default

    Днес си мислех какво става с колата, а то каква била работата, как може така да скърца, ,дразнещо е, аз даже го чувам и от тавана...

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  12. #12
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    деба това от вратите ли е ?аз имам чувствоното ,че при мен скърца и от седалката,но и от вратите .Чувам шум от къэм горната част на вратата ,понякога е супер досадно.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  13. #13
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Аз гумите на вратите след всяко миене ги пръскам със спецален силиконов спрей....

    Жабката я оправих много лесно...... - Там където са каналите за затваряне ( които бяха износени ) навих от външната им страна по една видичка ( много къса самонарезка беше ) така че главата на видата да компенсира износването на канала.... И резултата беше зашеметяващ.

    И корите след като ги уплътних с ватичка направо заспа...

    Имах и един шум отзад ( някакво дрънчене от бас касите ) и там малко ватичка, притягане и колата влезе в режим СТЕЛТ

    Колегата Доко я кара преди да я продам... Ако искайте го питайте няма ни скръц ни пук.....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  14. #14
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Аз гумите на вратите след всяко миене ги пръскам със спецален силиконов спрей....

    Жабката я оправих много лесно...... - Там където са каналите за затваряне ( които бяха износени ) навих от външната им страна по една видичка ( много къса самонарезка беше ) така че главата на видата да компенсира износването на канала.... И резултата беше зашеметяващ.

    И корите след като ги уплътних с ватичка направо заспа...

    Имах и един шум отзад ( някакво дрънчене от бас касите ) и там малко ватичка, притягане и колата влезе в режим СТЕЛТ

    Колегата Доко я кара преди да я продам... Ако искайте го питайте няма ни скръц ни пук.....
    Айде бе !!! Ти да не си фокусник бе колега. Кажи колко искаш да ми направиш тоз фокус и на моята?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  15. #15
    Старши алфист Vesko84's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София, Пазарджик
    Age
    40
    Posts
    535

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Аз гумите на вратите след всяко миене ги пръскам със спецален силиконов спрей....

    Жабката я оправих много лесно...... - Там където са каналите за затваряне ( които бяха износени ) навих от външната им страна по една видичка ( много къса самонарезка беше ) така че главата на видата да компенсира износването на канала.... И резултата беше зашеметяващ.

    И корите след като ги уплътних с ватичка направо заспа...

    Имах и един шум отзад ( някакво дрънчене от бас касите ) и там малко ватичка, притягане и колата влезе в режим СТЕЛТ

    Колегата Доко я кара преди да я продам... Ако искайте го питайте няма ни скръц ни пук.....
    Колега, къде по-точно я слагаш тази вата? Откъде мога да си купя вата. Мерси за помощта.
    2003 166 3.0 V6 Distinctive, 2016 Skoda Fabia 1.2TSI DSG
    ex 33 1.5 Boxer, 155 1.8 T.S., 156 2.0 T.S., 166 2.5 V6, 159 2.4 JTDm Q-Tronic

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •