Results 1 to 15 of 26

Thread: Въпрос относно работа на мотора.

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default Въпрос относно работа на мотора.

    Значи както знаете колата е от подписа ми. Та чуденките ми са две:

    1. При чукване рязко на газта имам едно замисляне от 1 секунда някъде. Първо се чува как засмуква въздух и тогава оборотите се качват. Въпреки, че на всички такива мотори които съм виждал работят по съшия начин ми се струва, че не би трябвало да е така. Или е нормално?

    2. При съшото чукване рязко и махане на крака от педала след като се форсира на края от суспуха се чува пукане. С нови свещи съм. Другия месец ще сменя и кабелите. Всичко друго работи напълно изправно, по показания на диагностичния софтуер. (това пукане го има само на загрял мотор).

    Да отбележа, че ангренажа е презацепван 2 пъти, поради смяна на водна помпа и вариатор. И преди и след това пукането си го има. всъщност тези два проблема си ги има от как купих колата. Сменил съм много неща по нея. Подобрения след смяната много, но точно тези два не мърдат.

    ЕДИТ: 3 чипа смених. Последния като че ли най-добре се държи, но пукането не се влияеше от тях. Това много ми прилича на запалване на неизгоряло гориво в ауспуха, но пък свешите ми са бели...

    Ако някой има идея да помогне, че вече се предавам.
    Last edited by oem; 17-10-2008 at 00:31.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •