Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Как работи автоматичния обогатител на 145 1.9ТД

  1. #16
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Аз като си включа климата на Делтата падат за секунда и после си се връщат обратно на 900....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #17
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Аз като си включа климата на Делтата падат за секунда и после си се връщат обратно на 900....
    твойта със същия двигател ли е
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  3. #18
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    твойта със същия двигател ли е
    Мхм..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #19
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    При мене беше май на термостата това жило?!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by alfatras View Post
    При мене беше май на термостата това жило?!
    При мен на термостата изобщо няма място за жило.

  6. #21
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Quote Originally Posted by victtorbg View Post
    При мен на термостата изобщо няма място за жило.
    Незнам с кой мотор си-2.0тд или 1.9тд от типо дето го ползват?Моя беше от типото и имаше жило,после смених термостата и сложих обикновен без жило!
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  7. #22
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by alfatras View Post
    Незнам с кой мотор си-2.0тд или 1.9тд от типо дето го ползват?Моя беше от типото и имаше жило,после смених термостата и сложих обикновен без жило!
    2.0тд и 1.9тд е един и същ мотор 1929 кубика 66 киловата (90 конски сили)


    2.0тд е само надписа отзад и е абривиатура само за Германия а тия който за италянските си пише само ТД отзад без числа.

    Може да има само разлика през годините тоя обогатител да е подобряван и от там да са разликите в него.

  8. #23
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    колеги давайте да го разбереме тоя обогатител как бачка
    сутринта като я запалих вместо да си стоя на завед в колата,отворих капака и бутнах това палче,колата заработи на 1100 .... не е като да и дадеш малко газ

    сега мнгого ме гложди,защо щом е полезнен го няма на нито едно ТД от нашите може би като вдигне обороти после не може да ги върне както трябва

    трябва да попитаме във Фиат-форума,при тях този двигател е по-разпространен
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by reptli View Post
    колеги давайте да го разбереме тоя обогатител как бачка
    сутринта като я запалих вместо да си стоя на завед в колата,отворих капака и бутнах това палче,колата заработи на 1100 .... не е като да и дадеш малко газ

    сега мнгого ме гложди,защо щом е полезнен го няма на нито едно ТД от нашите може би като вдигне обороти после не може да ги върне както трябва

    трябва да попитаме във Фиат-форума,при тях този двигател е по-разпространен
    Аз си мисля,че трябва да играе ролята на смукач-като при Ладите например.Като е студена колата дърпаш жилото,като загрее го връщаш.Странното при мен е,че като е студена колата работи на около 700 оборота,а като позагрее изведнъж ги вдига на 900-все едно,че се включва някакъв механизъм.

  10. #25
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default Аз съм със жило

    Здравейте.Чета че вие повечето нямате жило за обогатитела.Аз имам такова жило но при мене проблема е че нещо не му е на ред на саммия механизъм и той се включва когато си поиска.А когато не се включи сутрин при първото палене се налага да въртя по 2-3 пъти докато захапи.Проблема е само при първия старт на колата,след тва си пали без никви проблеми.Незнам но ме съмнява че има някоя пружина която е отслабнала вече и трябва да се смени,но не смея да барам на посоки защото само ЧупЯ и става по лошо.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by patrona View Post
    Здравейте.Чета че вие повечето нямате жило за обогатитела.Аз имам такова жило но при мене проблема е че нещо не му е на ред на саммия механизъм и той се включва когато си поиска.А когато не се включи сутрин при първото палене се налага да въртя по 2-3 пъти докато захапи.Проблема е само при първия старт на колата,след тва си пали без никви проблеми.Незнам но ме съмнява че има някоя пружина която е отслабнала вече и трябва да се смени,но не смея да барам на посоки защото само ЧупЯ и става по лошо.
    А къде отива другия край на жилото?

  12. #27
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Еи тва не съм много сигурен къде е точно.На дърз поглед някъде под термостат отива ама ще погледна еи ся.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  13. #28
    ШоФеР patrona's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    39
    Posts
    161

    Default

    Отива в термостата.
    Alfa Romeo 146 1.9 td
    А3 1.8Т,Lada 1500s


  14. #29
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default обогатител

    Така,да изровим нещо от нафталина Ако някой все още не е разбрал,едно бързо инфо.
    Автоматичния обогатител,предтставлява (термопатрон) така го пишат в другите сайтове.В което тяло има пружина,дейставаща на принципа на термостата.Когато е студено,тя се свива и опъва жилото което е закачено за един палец,който от своя страна обогатява горивото впръскано в цилиндрите и от там по-високи обороти.Когато антифриза се стопли до 60 градуса,пружината се разпъва и от там връща оборотите.Моя неработи,останал е в максимално "студено" състояние и беше откачен от палеца.

    Такаа,моделите са два,единия е на механичен принцип (термопатрон).Другия е електронен,с датчик завит на на мястото на термопатрона.Второто е по-удачния вариант,поради това че при пуснат климатик,не позволява да паднат оборотите под 920.НО,няма начин да се сложи електронен,на мястото на механичния датчик,защото просто я няма нужната електроника която да го командва.Докато обратния вариант е възможен.

    След бърз поглед по интернет магазините,разбрах че цената му е около 60 лева.Естествено ще търся по-евтин,или ако има колега който го е сменял и помни колко струва,да си спестя обикалянето.
    Другото нещо е че въпросния термопатрон,върви в комплект с жилото и след случайно ровене,видях че при пежо и ситроен въпросния термопатрон е абсолютно същия (поне на вид и резба,както и на действие) Та ако някой има правени опити,нека сподели дали става.Защото цената на такъв,в предтсавителството на пежо струва 28 лева,с марка BERH,докато тези за алфа,фиат и ланча,нямат дори и марка.
    Last edited by митака-пловдив; 16-10-2011 at 12:34. Reason: самосезиране за правопис :)

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sarnitsa
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега,сега прочетох темата за обогатитела.Моя също не работи, и като я запаля даржи доста ниски обороти и ме дразни.Аз също намерих такъв термопатрон(по спомен беше около 60 лв.)това беше март 2011,но април заминах в чужбина и не си взех,сега се прибрах и се разрових из форума и видях темата.Ако разбереш че този за 28 лв. става пиши ще си взема и аз.
    ПОЗДРАВИ!
    Фиат Мултипла 1.9 жтд фейслифт / Алфа Ромео 146 1.9 ТД ех/ Лада 2105 ех
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят.
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат.
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •