Quote Originally Posted by salih84 View Post
Здравей колега,сега прочетох темата за обогатитела.Моя също не работи, и като я запаля даржи доста ниски обороти и ме дразни.Аз също намерих такъв термопатрон(по спомен беше около 60 лв.)това беше март 2011,но април заминах в чужбина и не си взех,сега се прибрах и се разрових из форума и видях темата.Ако разбереш че този за 28 лв. става пиши ще си взема и аз.
ПОЗДРАВИ!
Да,термопатрона е същия като на Пежо,Рено,Ситроен 1.9дизел/без турбина.Единственото което се преправя е по-късото жило.Но,проблема е решен,ще се опитам да обясня по-понятно; от магазин за велосипеди,се взима жило с тефлонова сърцевина (няма как да ръждяса),трябват ти 20-ина сантиметра.Взима се също и "обтегач" за жило (прилича на разпробит болт от отдвете страни има "легла" за бронята на жилото).Въпросния обтегач се разпробива поради нуждата от по-голям диаметър,заради "снаждането" на жилото (с поялник).
Цялата "операция" отнема около 10 минути,но спестява около 30-40 лева.И по-важното което,този вид термопатрон е много по издръжлив отколкото италиански му аналог.
Изобщо след като го смених,ми е кеф да я паля сутрин на студено