Results 1 to 15 of 31

Thread: Как работи автоматичния обогатител на 145 1.9ТД

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default Как работи автоматичния обогатител на 145 1.9ТД

    Здравейте отново колеги имам един нов въпрос към хората който разбират от дизелаци.

    Въпроса е казан в заглавието и е как рабори автоматичния обогатител на Алфа Ромео 145 1.9 ТД ,четох тук една стара тема и един юзър бе задал същия въпрос но остана без отговор та сега питам и аз.

    На помпата се вижда само едно палче с колелце на него и са място за жило ,но жило няма ,та искам да знам какво е неговото действие щото зима иде и ако има проблем да бъде отстранен.

    Благодаря предварително.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    Здравейте отново колеги имам един нов въпрос към хората който разбират от дизелаци.

    Въпроса е казан в заглавието и е как рабори автоматичния обогатител на Алфа Ромео 145 1.9 ТД ,четох тук една стара тема и един юзър бе задал същия въпрос но остана без отговор та сега питам и аз.

    На помпата се вижда само едно палче с колелце на него и са място за жило ,но жило няма ,та искам да знам какво е неговото действие щото зима иде и ако има проблем да бъде отстранен.

    Благодаря предварително.
    Моята също няма жило,но в аутодата пише,че от там се регулират ниските обороти.Миналата зима нямах никакъв проблем с паленето.

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    жилото е 80тина лв...и не знам защо, но и аз нямах...някаква мистика е тва
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    т'ва е много съществен въпрос ако някой има идея как действа... при студен старт колата държи ниски обороти а зимата още по-ниски,няма проблем с паленето но е малко кофти интересно как се и регулира
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

  5. #5
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Може да се орегулира от помпата, но тогава като загрее ще държи по-високи....и харчи повечко
    Просто я дръжте вие на 1200-1300об/мин 30сек и проблема е решен...веднъж дневно не е толкова проблем.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #6

    Default

    Ако имате autodata погледнете каква информация има там-опитах се да я копирам,но не става.Ниските обороти трябва да са 900+-20 при загрял мотор.На това въпросното лостче има един вертикален винт за реглаж с контра гайка който го дават точно за реглаж на ниските обороти,но освен това прави мотора по-пъргав.Над тези обороти вече мотора почва да харчи-поне моят.
    Last edited by victtorbg; 20-10-2008 at 01:20.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •