Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46

Thread: Питане за шума при дизеловите 156-ци

  1. #31
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Quote Originally Posted by ico_hph View Post
    Ако е възможно някой който има повече опит с алфите (дизелите) да каже как са след като минат 200 000 киломотра. Предварително благодаря.
    Колега,аз си купих Алфа Ромео 156 с 2,4 ЖТД мотора,2001 година ... на тахо километрите и тогава бяха 157 000,но в действителност след като направихме диаг ностика на двигателят разбира се преди да купя колата се оказа че всъщност реалните и километри тогава бяха 270 000 ... !
    Първоначално се стрснах,но след като се качих да я покарам всичките ми опасения изчезнаха и с кеф купих колата.
    Сега тя е с на около 290 000 км...не тресе,не е по-шумна от Алфата на съседа която е с 3 год по-стара,но пък на доста по-малко километри...
    Няма следи двигателят да е отварян и правен,а в същото време колата си върви доста добре.
    Нямам проблеми с динамиката,нито с поддържането на високите скорости,а още по-малко със завишен разход на гориво или масло!
    Сега през зимата е малко по-шумна признавам си,но след като се стопли двигателят не се чува нищо необичайно ...
    Според мен 2,4 ЖТД е по-добрият вариант от 1,9 защото съм карала такава кола и макар да беше на 80 000 км за една година се скапа всичко по нея...а 2,4 двигателят съм чувала че именно защото е по-голям и с 5 цилиндъра има по-голяма продължителност на живот.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    31

    Default

    Колега, карам 156 2.4ЖТД от март месец насам и трябва да ти кажа, че няма такъв мотор! Наистина ''петака'' отвън мърка шумничко,но като си в купето не се чува нищо, сравнявайки го със пасатора(VW Passat 1.9 TDI '96) който карах преди това. До този момент не съм усетил каквито и да било вибрации нито при ниски, нито при високи обороти. А пълното удоволствие идва като разревеш звяра с 3000+ оборота....
    Качествата на този двигател съчетана с красотата на купето при 156-цата немогат да намеря ценови аналог на пазара за момента. Това е твоят мотор - 2.4 ЖТД !
    П.П.Ако беше и малко по-просторна, щеше да е идеалната кола за мен ! Затова има и 166, но късно научих.....
    ex ALFA ROMEO 156 2.4 JTD '98

  3. #33
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by al bano ot bane View Post
    ...Наистина ''петака'' отвън мърка шумничко...
    Ами шумнички са им веригите на маслените помпи на 2.4-ките в НЕпърва младост
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #34
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    "В никакъв случай, Не СИ КУПУВАЙ кола, още повече дизел от БГ, в НИКАКЪВ!!!!!"
    Абе Змейчо, като тръгнеш да си продаваш 147-цата ще съжалиш за тези си думи
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #35
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    "В никакъв случай, Не СИ КУПУВАЙ кола, още повече дизел от БГ, в НИКАКЪВ!!!!!"
    Абе Змейчо, като тръгнеш да си продаваш 147-цата ще съжалиш за тези си думи
    То така или иначе този дизел от България вероятно ще е нтос от Италия...а там никой не си купува дизел да си му стои в гаража.В Благоевград има една Капа с тоя мотор и е на около 600000 и мога да кажа,че си е много добре
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  6. #36
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    То така или иначе този дизел от България вероятно ще е нтос от Италия...а там никой не си купува дизел да си му стои в гаража.В Благоевград има една Капа с тоя мотор и е на около 600000 и мога да кажа,че си е много добре
    Те пък немците като са си закупували нафтови печки да им седят паркирани пред тях
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #37
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    "В никакъв случай, Не СИ КУПУВАЙ кола, още повече дизел от БГ, в НИКАКЪВ!!!!!"
    Абе Змейчо, като тръгнеш да си продаваш 147-цата ще съжалиш за тези си думи
    Спокойно бате, когато реша да продавам моята Беллисима (ако изобщо някога я продам) съм убеден, че кандидатите за нея ще са минимум 2 цифрено число майна...

    Колкото до думите ми, понеже виждам че се хващаш за тех, отново само лекичко за n-ти пореден път ще напомня, че колите в БГ са внос предимно от Италианските гробници и да попаднеш на свестна кола, още повече дизел си е като сеедно да удариш Джекпота батенце...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #38
    156 2.4jtd SW toshi...9's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    92

    Default

    колега аз имам 2.4 жтд и сам много доволен и нямам такива проблеми с тресене или вибрации колата си е много тиха даже за такав двигател и то дизел а относно покупката савета ми е да си вземеш големиа мотор кефа е много по голям а като го изнерви6 малко и отка4а особено след 4ипосване не е на себеси

  9. #39
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    30

    Default

    аз карам алфа 156, 2.4 JTD. отвън е доста шумна, но вътре няма почти никакви шумове или вибрации. шума вътре е доста тих дори за хора карали доста по-добри автомобили ( пасат 5 например ). всички те са ми казвали, с изключение на един ( кара пежо ), че колата работи като часовник

  10. #40
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Burgas
    Age
    37
    Posts
    13

    Smile

    Моятя джетка като е на място си държи 800-900 оборота,и имам леки вибраций на вратите на закопчалките трака!!!

  11. #41
    Barbarian AttilaSL's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Weston-super-Mare UK
    Age
    45
    Posts
    312

    Default

    Quote Originally Posted by archer View Post
    аз карам алфа 156, 2.4 JTD. отвън е доста шумна, но вътре няма почти никакви шумове или вибрации. шума вътре е доста тих дори за хора карали доста по-добри автомобили ( пасат 5 например ). всички те са ми казвали, с изключение на един ( кара пежо ), че колата работи като часовник
    При мен е абсолютно същото а е на 250000 км,само да си оправя веригата на маслената помпа,че много ме дразни.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 2003 г 150+

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    както обичам да казвам дизела прай "дъгър дъгър дъгър" . ми дизел е бе хора. аз например съм много чуствителен на звука на вентилаторите на компа и колкото и безшумен да е се ги чувам и ме дразнат. така че карал ли си тихи бензини после неможеш да свикнеш на шумен дизел. и обратно. като са кача в дачията на баща ми и са чуда тоя двигател работи ли неработи ли и са дразна от тишината. ако ти пречи бобчето под 9-то дюшека си земи бензинова

  13. #43
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    моята печка си е смея да твърдя доста тиха в сравнение с др дизели като марка, за сеат ибиза и ауди а3 и а4 говоря, сравнявал съм, и вътре си е доста обезшумена, нямам проблеми с дъдър дъдър

    п.с. но съм забелязал, че под капака оплатнението от вата е доста солидно, в страни на калниците и в подкартерната кора е доста, а и като съм отварял вратата видях че там е уплътнено солидно

    Gulfstream G650 with Italian design...

  14. #44
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Карам алфа 166 2,4 jtd 1998 г.Колата е на 368000км.Докарах я лично от Германия.Разхода и до България беше 5,4 л/100км.Разход на масло абсолютно никакъв.По книжка беше с масло 5W40 a самото масло беше на 10000 км пробег.В купето може да се разбере че работи двигател само по леките вибрации които усещам като държа волана,а когато е по на безшумно място се чува звук но той е подобен на звука от бензинов двигател.Е, след определен брой зареждания от нашенски бензиностанции звука се засили и даже почнаха да се чуват леки детонации но след като налях лики моли супер дизел адитив нещо в работата на двигателя се промени и то в положителен аспект.В заключение,като цяло работата на двигателя на празен ход е забележително тиха, единствения проблем е че като слушаш от вън се чува едно зъркане от пред в дясно,същото такова съм чувал и при други дизелови 166-ци.Знаещите казват че е от някаква верига на маслената помпа.Не знам мен това нещо много ме дразни защото на фона на перфектната работа на двигателя е доста неуместно,но хубавото е че след като сложих гореспоментата добавка и това зъркане се "укроти",е не се е загубило съвсем но стана по поносимо.
    Last edited by balev64; 30-05-2009 at 14:37.

  15. #45
    започва да се пристрастява annihilator's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Шумен
    Posts
    45

    Default

    Имам Алфа 156 1,9 JTD `98г. от 4 месеца.
    Отвън е малко шумна , но вътре нищо не се чува /или поне не повече от бензинова кола/.Вибрации вътре - абсолютно никакви!
    Така че според мен е нормално за модела да НЯМА вибрации.Ако ги има,значи нещо е за ремонт.
    ALFA 156 1.9 JTD `98г.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •