Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Питане за шума при дизеловите 156-ци

  1. #16

    Default

    Аз мога да кажа , че алфите дизеляци са направо супер (в тези който сам се возил поне..) Един приятел има ауди А4, като спре на някои сфетофар чак си подигам газът* от многото вибраций, да не говориме за скоростния лост,шета си се как си иска....

  2. #17
    започва да се пристрастява pechenia's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Bourgas
    Posts
    81

    Default

    Абе има нещо вярно, ако си карал на бензин по принцп първоначално шумът и звукът на дизела е съвсем по друг,в бургаска автокъша отидох да гледам 147 , понеже се двуомях дали спортна физиономия 147 1.6 или по добър разход спрямо повече мощ 156 2.4 и отидох в автокъщата да видя по обява една 147, нямаше я вече но викам да се кача в дизел да видя, казват че ако те грабне колата значи си е за теб, ей запалих го тоя 1.9 ( 156) разбрах че не е за мен дизела и така ....
    Алфа Ромео 147 1.6 TS

  3. #18
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    за сравнение пробвай и някой мерцедес дизел
    Quote Originally Posted by Boriio View Post
    здравеите Алфисти
    за колегата които е пуснал темата,не се 4уди,а вземаи 156 жтд 2.4.аз имам приятели със нови фордове,тоиота,дизели.и мога да ти кажа 4е отвън ако ги 4уе6 дайе мойе и да са малко по 6умни от алфата която ми е 1998жерно те имат по добър разход но автомобил 1998 и 2008 за какво говорим.доколкото за шума във купето ами къв шум пук има алфата напулно нормален си е.според мене си един много сполу4лив автомобил(екстри,визия перфектна,и цена идеална)успех
    Quote Originally Posted by Djalev View Post
    Аз мога да кажа , че алфите дизеляци са направо супер (в тези който сам се возил поне..) Един приятел има ауди А4, като спре на някои сфетофар чак си подигам газът* от многото вибраций, да не говориме за скоростния лост,шета си се как си иска....
    Quote Originally Posted by pechenia View Post
    Абе има нещо вярно, ако си карал на бензин по принцп първоначално шумът и звукът на дизела е съвсем по друг,в бургаска автокъша отидох да гледам 147 , понеже се двуомях дали спортна физиономия 147 1.6 или по добър разход спрямо повече мощ 156 2.4 и отидох в автокъщата да видя по обява една 147, нямаше я вече но викам да се кача в дизел да видя, казват че ако те грабне колата значи си е за теб, ей запалих го тоя 1.9 ( 156) разбрах че не е за мен дизела и така ....
    Братле 1 ще ти кажа за Алфа дизел-немат грешка!!!

    Забрави за вибрации, забрави за шумно тракане тип трактор БЕЛАРУС както работят TDI-моторите, абе подготви се за един иситнски расов дизел

    В никакъв случай, Не СИ КУПУВАЙ кола, още повече дизел от БГ, в НИКАКЪВ!!!!!

    Колкото до вибрацийте в 156-ците, които си карал ветоятно имат скъсани тампони на мотора, които на моята 147-ца са цели 5 на брой.

    Колега моята Алфетка също тресеше много гадно при палене, но след консултация и интервенция от добър майстор проблема се отсрани, а той бе свързан именно с 1 от тампоните на двигателя!

    Алфата ми няма абсолютно никакви вибрации в купето, отделно самото купе е супер излирано от външната среда, а двигателя ми даже по-тихо работи и от мерцедесовия ми дизелов мотор на Рекстъна, ти сам си направи сметката

    Успех и със здраве
    Last edited by ЗМЕЯ!; 22-11-2008 at 15:47.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  4. #19

    Default

    Колега, и чисто нова да е 156 2.4 вибрира и се усеща в купето. Двигателят е 5 цилиндара. А когато има проблем този двигател ще вибрира още повече. Аз се движа повече от колкото да седа на празни обороти и не ме дразни толкова . Но пък звука на 5така в действие ми пълни дошата. Въпрос на избор. Имам и новото Гранде Пунто на място няма вибраций никакви но като трагнеш с него е доста шумничко. И не върви )))))))
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #20
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by 136 View Post
    Колега, и чисто нова да е 156 2.4 вибрира и се усеща в купето. Двигателят е 5 цилиндара. А когато има проблем този двигател ще вибрира още повече. Аз се движа повече от колкото да седа на празни обороти и не ме дразни толкова . Но пък звука на 5така в действие ми пълни дошата. Въпрос на избор. Имам и новото Гранде Пунто на място няма вибраций никакви но като трагнеш с него е доста шумничко. И не върви )))))))
    Еми колега моем да поспорим с тебе по въпроса за магданоза

    Аз онзи ден карах една 156-ца 2003-та 2.4 JTD 150-ка нито вънка нито вътре имаше вибрации, а и не би следвало да има причина за такива...

    Това пък за 5-те цилиндъра освен да е в + за по плавната и мека работа на мотора за друго нещо немоа да се сетя за кво може да е а?
    Last edited by ЗМЕЯ!; 22-11-2008 at 21:46.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  6. #21
    Запален алфист adrian07's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pernik
    Posts
    149

    Default

    За мен лично най-добрия мотор дизел е на алфа 1.9жтд ,па кой кво иска да казва.Карал съм много други дизели щото бащата се занимава с вкараване и продажби на коли.Досега такъв пъргав дизел не бях карал.(стига да е запазен).Един приятел си зема ауди А8 вярно пълно с екстри 3.3 тди ,мога да кажа,че мотора се чува от километър ,а е подържан и е 2003 година. А между А4 и 156 1.9 няма второ мнение ,които ги е карал и двете знае...колега ако намериш читава алфа 156 1.9 жтд мога да ти кажа само едно ЗИМАЙ Я !
    Alfa Romeo 156 1.9JTD 105hp

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    VIVA ALFA ROMEO 1.9 JTD !!!!!

  8. #23
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега zmeycho, всичко е много вярно което го пишеш, но само при едно, единствено условие, което го е посочил колегата adrian07, а именно да е читав дизела. За жалост да уцелиш читава дизелова алфа "горублянка" над 6 години, в която да не налееш минимум 2-3К лева за да я направиш прилична кола е по-трудно и от това да уцелиш 6-ца от тото-то.
    А иначе винаги дизела (и чисто нов) си е бил една идея малко по-шумен от аналогичен бензин, но при новите коли разликата почти не се усеща на практика
    Last edited by AlfaMan; 23-11-2008 at 14:42.

  9. #24
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега zmeycho, всичко е много вярно което го пишеш, но само при едно, единствено условие, което го е посочил колегата adrian07, а именно да е читав дизела. За жалост да уцелиш читава дизелова алфа "горублянка" над 6 години, в която да не налееш минимум 2-3К лева за да я направиш прилична кола е по-трудно и от това да уцелиш 6-ца от тото-то.
    А иначе винаги дизела (и чисто нов) си е бил една идея малко по-шумен от аналогичен бензин, но при новите коли разликата почти не се усеща на практика
    На моята палавница направо мърка
    Отвън, не и се чува гласа, а вътре в купето пък си е абсолютна мъртвилница е в положителния смисъл разбира се...
    Last edited by ЗМЕЯ!; 24-11-2008 at 23:47.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    36

    Default Работа на Дизел

    Колега, аз съм горд собственик на едно 2,4 ЖТД от малко повече от година, колата верно не е на много километри, но по работата на двигателя не може да се каже , че е нафтова печка той направо си мърка ( П.С. освен ако не го сръчкаш в ребрата, тогава почва да реве)) ) ,така че може просто да си попаднал на погрешната кола. Желая ти късмет с търсенето.
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD

  11. #26
    Бъдещ алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Teteven (Sofia)
    Posts
    1

    Default Alfa romeo 156 1.9 JTD

    Ако е възможно някой който има повече опит с алфите (дизелите) да каже как са след като минат 200 000 киломотра. Предварително благодаря.

  12. #27
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by ico_hph View Post
    Ако е възможно някой който има повече опит с алфите (дизелите) да каже как са след като минат 200 000 киломотра. Предварително благодаря.
    На тоя въпрос някой колега с повечко километри зад гърба ше може да ти отговори
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Sofia
    Age
    55
    Posts
    50

    Default

    Моята има вибрации в купето, май ще трябва да сменя тампоните да видим. Пък ако не стане, може би маховикът ще се гледа.
    156 2.4JTD '99 - продадена
    Nissan Murano '05 - не знам дали някога пак ще се кача на кола

  14. #29
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Те повечето дето влизат в България са на толкоз, че и на повече.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  15. #30

    Default

    добре на моята сам и навъртял за 2 год. 96000 км,в момента е на 204000 км.нямя разлика.дизелака иска хубави масла и винаги да се изчаква двигателя да загрее сутрин.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •