Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Питане за шума при дизеловите 156-ци

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Питане за шума при дизеловите 156-ци

    Колеги, това е първият ми пост в този форум, и предполагам не и последен. В момента съм пред дилема за покупка на 156-ца и се нуждая от вашата компетентна помощ. Принципно съм бензинджия и винаги съм имал предубеждение към дизела на старо, още от времето преди 12 години когато карах едно 6 годишно типо, което ми смилаше мозъка от вибрациите вътре в купето на празен ход. Едвам го изтърпях няколко месеца и няма кола, която да съм продал с по-голямо удоволствие от нея. Именно оттогава не исках и да чуя за втора ръка дизелова кола, обаче доста мои проятели си накупиха 10-12 годишни дизелови A4-ки, които колкото и шумни да са отвън, вътре в купето много леко се усещат неприятните вибрации на празен ход и са що-годе поносим вариант. Това ми даде повод, както и мнението на няколко човека, (а и се возих на едно 2.4JTD 2005г., което направо ми взе акъла) че дизеловите мотори на 156-та са много добри. Проблемите започнаха, когато отидох на оглед на две коли съответно 1.9JTD и 2.4JTD, които бяха на по 8 години, като на пръв погглед бяха доста добре поддържани, едната беше карана мисля близо 3 години у нас, а другата от година и половина и според собствениците им са обслужвани само във ванто. Двигателите работеха и на двете равномерно, както и вървежа им беше идеален, но тук пак се сблъсках с познатия проблем на непроятни вибрации в купето на празен ход, което е отново на път да ме откаже от дизела и да си взема бензин - вече определено започнах да се оглеждам за бензинки. Въпроса е аз ли съм попаднал на такива екземпляри или просто това е положението при всички 156-ци, като навъртят километри ?
    Много ще се радвам да споделите мненията си, защото вече доста хора започнаха да ми се подиграват, че съм се вманиачавал и принципно да съм си избиел от главата, че мога да намеря някакъв стар, но тих италиански дизел.
    Last edited by AlfaMan; 15-10-2008 at 14:34.

  2. #2
    Запален алфист n_netov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    309

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Проблемите започнаха, когато отидох на оглед на две коли съответно 1.9JTD и 2.4JTD, които бяха на по 8 години, като на пръв погглед бяха доста добре поддържани, едната беше карана мисля близо 3 години у нас, а другата от година и половина и според собствениците им са обслужвани само във ванто.
    Човече, моето мнение е да не си купуваш кола карана в България. Дали са добре поддържни, или напудрени....Никой няма да ти каже а бе тя не е поддържана.
    По добре нов внос пък какъвто ти е късмета.
    А за дизелите не знам, но като чета на колегите мненията ми се струват добри. И не горят много, а вървят много
    Alfa Romeo 156 1.8 T.SPARK

  3. #3
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Решението е следното: Отиваш на среща на Алфа Ромео в града, в който живееш(или съседния, ако няма в твоя) и се качваш на всички дизелови 156-ци там. Не вярвам някой от колегите да ти откаже!
    Успех!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  4. #4
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    То май най-добре така и ще направя

  5. #5

    Default

    за сравнение пробвай и някой мерцедес дизел

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    132

    Default zdraveite

    здравеите Алфисти
    за колегата които е пуснал темата,не се 4уди,а вземаи 156 жтд 2.4.аз имам приятели със нови фордове,тоиота,дизели.и мога да ти кажа 4е отвън ако ги 4уе6 дайе мойе и да са малко по 6умни от алфата която ми е 1998жерно те имат по добър разход но автомобил 1998 и 2008 за какво говорим.доколкото за шума във купето ами къв шум пук има алфата напулно нормален си е.според мене си един много сполу4лив автомобил(екстри,визия перфектна,и цена идеална)успех
    156 2,4jtd

  7. #7
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Не е нормално да има вибрации в купето на 156, и все пак двигатела стои на 4 тампона на обща стойност приблизително 300лв,сменяш ги и колата спи.Освен ако двигатела не е дроп.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  8. #8
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    мноо спецове ей
    я са кажете нещо за демферния маховик
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #9
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    мноо спецове ей
    я са кажете нещо за демферния маховик
    Ами колегата гледам пита за празния ход, а не по време на движение,та затва.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Ами колегата гледам пита за празния ход, а не по време на движение,та затва.
    Аз се сещам за един съфорумник, който поназнайва как демпферния маховик може да повлияе на вибраците на празен ход ...фром битър експириънс

    Понеже гледам, че и за шумоизолацията на моторния отсек е станало дума, тая кора под двигателя, освен да събира маслото, което традиционно се стича от италианските двигатели, тя има и такава функция
    Last edited by trustworthy; 15-10-2008 at 16:17.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    преди няколко месеца можех да ви демонстрирам как бензинов двигател може да трака и клати повече от дизел, ама уви вече я нямам тая екстра
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Асеновград
    Age
    40
    Posts
    512

    Default

    Аз зех миналия ден 1.9 JTD вътре ни са разбира че е дизел ама като потегла на малки обороти с по малко газ и тресе нещо двигатела и гумите ама като дигне малко оборот и са оправа. секи различно вика. един казва съединител , друг тампони. имаше и трето мнение ама го забравих. абе върви екстра само иска стягане. да чукна на дърво.

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano View Post
    Ами колегата гледам пита за празния ход, а не по време на движение,та затва.
    Да колега, именно за празния ход става дума. Като влязат в обороти изобщо няма такъв проблем.

    Абе честно и аз си го мислех това за тампоните, но просто си признавам, че не познавам дизелите и несъм наясно до каква степен могат да окажат положително влияние нови тампони и дали няма някакъв друг подводен камък, за който не знам.

  14. #14
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Aми това са само най вероятните предположения,най добре е да посетиш читав сервиз,там ще ти кажат точно какъв е проблема. Това с маховика също не е за пренебрегване, търтея знае какво говори.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    По техническата част немога да се изкажа,но моята джетка и на место и при потегляне на ниски обороти е стабилна и без вибрации,което си е нормалното състояние на тези автомобили.За имформация е на почти 9 години.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •