Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 131

Thread: Какво НЕ трябва да правите с вашата 145-ца

  1. #16
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ма аз гледам, че и клапаните да ударени!?!? Или така ми се привижда на едната снимка???

    П.С. И все пак с какво масло беше колата?

    Клапани, свещи, всичко е леш. Парченца буталца и биелки са си играели на спорт тото в цилиндрите. Точно какво е маслото - трябва Радо да каже. Ако се прибере изобщо от сервиза довечера.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Клапани, свещи, всичко е леш. Парченца буталца и биелки са си играели на спорт тото в цилиндрите. Точно какво е маслото - трябва Радо да каже. Ако се прибере изобщо от сервиза довечера.
    Оооффф... лоша работа... ам дано с новия мотор само да дава газ и да не му се случват повече такива неприятности на момчето, че е кофти... много кофти
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    От тоя мотор кат гледам са ти останали доста неща за сувенирчета, от буталото например става перфектен клучодържател Майтапа на страна аз кат видях потресаващата гледка още на магистралата и ми стана много гадно за колата на твое място нямаше да ми е до никав фест ама евала
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  4. #19
    започва да се пристрастява dyni's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Варна
    Posts
    77

    Default

    И на мен ми се случи нещо подобно тази пролет, но се размина доста по леко от екшъна при колегата, смених само две биели и колянов лагер.Пробвах кога ще изключи на трета и..... КРАЯТ!
    Само че нямах дим и колата даже се мъчеше да запали със зверско тракане отпред....
    После в сервиза ми казаха че всичко тръгнало от лошо работеща маслена помпа.Колата преди това доста тракаше като дизел, а в интерес на истината сега е значително по тиха.
    156 1.8 TS '98

  5. #20
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Уви съвсем нормално сътояние за 16 клапанов ТС . На новия мотор сложете Рейсинг и ако направите качествен чип може и да му се размине такава случка.

  6. #21
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Уви съвсем нормално сътояние за 16 клапанов ТС . На новия мотор сложете Рейсинг и ако направите качествен чип може и да му се размине такава случка.
    Преди феста Радо искаше да се срещнат там с Бобо и да говорят за чип. Не толкова да вдига коне, а да подобри някои параметри на мотора. Е, час преди да се срещне с него и да се разберат, стана тази умопомрачителна случка и затова въобще и не говори с Бобо. Надявам се скоро като имаме път към София да минем двамата - и аз с GTV-то, та да побъзикаме малко тия пусти компютри.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #22
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    класика в жанра..

    иди обяснявай за какво си трябва яип тунинг, ДОБЪР ЧИП ТУНИНГ

    Това упражнение и аз съм го правил с 145 1,8 ТС

    След като 20 минути се движих между 180-220 (по километраж) в един момент тъкмо викам на пътника до мен гледай 230..........и тъкмо да кажа двеста и четери......."ДУМ" тътен отпред и същото състояние (после обаче си купих цял двигател 1,8 ТС 144 к.с и ..смяна в Пловдив - колата запали от първи опит с новия двигател и газ към София.

    Та цитирам Нео защото е прав - една от възможните причини това да се случва е бедна горивна смес (при цитираните по горе обстоятелства) а това може да се промени с чипа след като се нагласи на високите да обогатява повече.
    втора възможна причина е маслото след такава експлоатация и достигната температура вече да загуби смазочни свойства- то затова Нео е с масло по над 25 лева литъра (аз бях с някакво Q8 на 2000 км от смяна- нямаше друго в Свищов а там бях чукнал картера в събота две седмици преди това и принудително сменях)

    П.П. И на мен ми се случи на най крайния цилиндър. Като гръмна изпуши като формула 1 с гръмнал двигатела най страшното беше че едно метално парче от двигателя мина под задната гума и я спука при скорост над 230км/ч
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Това упражнение и аз съм го правил с 145 1,8 ТС

    След като 20 минути се движих между 180-220 (по километраж) в един момент тъкмо викам на пътника до мен гледай 230..........и тъкмо да кажа двеста и четери......."ДУМ" тътен отпред и същото състояние (после обаче си купих цял двигател 1,8 ТС 144 к.с и ..смяна в Пловдив - колата запали от първи опит с новия двигател и газ към София.

    Та цитирам Нео защото е прав - една от възможните причини това да се случва е бедна горивна смес (при цитираните по горе обстоятелства) а това може да се промени с чипа след като се нагласи на високите да обогатява повече.
    втора възможна причина е маслото след такава експлоатация и достигната температура вече да загуби смазочни свойства- то затова Нео е с масло по над 25 лева литъра (аз бях с някакво Q8 на 2000 км от смяна- нямаше друго в Свищов а там бях чукнал картера в събота две седмици преди това и принудително сменях)

    П.П. И на мен ми се случи на най крайния цилиндър. Като гръмна изпуши като формула 1 с гръмнал двигатела най страшното беше че едно метално парче от двигателя мина под задната гума и я спука при скорост над 230км/ч

    Колега как си ги правил тея скорости, мойта на 225 по километраж удря прекъсвач
    Alfa 145 1.8 TS '97

  9. #24
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Ужас!!!
    Вече съм се наплашил с тези 16клапанови Твинспарци!
    И все пак освен на хубаво масло на какво друго трябва да се обърне внимание,за да не се случват такива работи?
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  10. #25
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    Ужас!!!
    Вече съм се наплашил с тези 16клапанови Твинспарци!
    И все пак освен на хубаво масло на какво друго трябва да се обърне внимание,за да не се случват такива работи?
    Основното, на което да се обърне внимание е да не се кара с над 200, повече от 5 минути.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #26
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    чип му е майката ора,тези коли над 200 са бедни,затова се получават такива салатиИначе както каза Гиги нищо необичайно за Т.С.чак толкова помлян не бях виждал,но за всичко си има първи пътУспех с новия мотор,и ако искате да го карате така,задължително му сложете чип
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #27
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Основното, на което да се обърне внимание е да не се кара с над 200, повече от 5 минути.
    Това е ясно,макар че мойта едва ли ще стигне до толкова
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #28
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    малииии верно голяма метална салата се е образувала
    и аз не бях виждал така добре надробен мотор, ама що сувенири може да станат от частите
    Успех с новия мотор


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #29
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    малииии верно голяма метална салата се е образувала
    и аз не бях виждал така добре надробен мотор, ама що сувенири може да станат от частите
    Успех с новия мотор
    Вече си гепих буталцето за ключодържател и биелката за отварачка за бира
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  15. #30
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Аууу! Баси гледката

    Давам левче за разкривената биелка от последната снимка.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •