Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Друсат ли и вашите 145 като моята???

  1. #1
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default Друсат ли и вашите 145 като моята???

    Здравейте колеги имам един въпрос спрямо возията на моята 145-ца 1.9тд.
    Когато карам по прав път по който няма дупки и знаете някъде пътя е съединяван и има нещо като малка цепнатина на пътя или пък се е изронил съвсем леко горния слой на асфалта ,та като преминавам през тия работи ги усещам с бъбреците си ,а ако пътя е кърпен или има капак на шахта усещам всяка една кръпка все едно минавам през легнали полицай.
    А най лошо е на път с дупки ,направо е някакъв ад все едно съм в излитаща совалка чувам тупкането по купето си а колата все едно пада от два метра в пропаст при преминаването им.

    Окачването си е нормално колата си е доста висока ,предните амортисиори са monroe ,задните не съм ги гледал.

    Прегледал съм окачването освен един шарнир/носач няма друго за смяна ,всичко си е здраво.

    За база за сравнение аз съм карал и съм се возил в астри и голфчета 3-ки който возят каде каде по добре ,някой ми казват ми Алфа твърдо вози ,защо е така и може ли да се коригира по някакъв начин?

    Та така ли е и при вас?
    Last edited by RokFort; 14-10-2008 at 01:00.

  2. #2

    Default

    я пробвай да те вози некой друг, седни отдясно и слушай дали тропа
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  3. #3

    Default

    Клега щом вози по зле и от голф,значи нещо не е наред.Моята 145-ца е със спортно окачване,но въпреки тва вози по добре от голф Нещо яко си вдървил,и си пази бъбреците че за тях рзервни части няма
    145 1.6 TS 120hp
    Всички коли свършват в"НАДИН"-*ALFA ROMEO* където си поиска.......

  4. #4
    щар по щар gaidata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    сливен
    Age
    24
    Posts
    393

    Default

    не се оплаквай щом е само това карай и си свиркай . аз със мойта на скоци минавам града

  5. #5
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Да разбирам ли ,че само моята вози като картинг.???

  6. #6
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Вози зле или така да се каже е много шумна и всяка неравност се усеща добре, но не като друсане, ами като звук. Нещо не мога да се изразя добре, но моята вози добре според мен, но ме дразни как въпреки, че окачването е ок си "думка" по дупките.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  7. #7
    Заклет сектант RokFort's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    гр.Добрич
    Age
    36
    Posts
    115

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Вози зле или така да се каже е много шумна и всяка неравност се усеща добре, но не като друсане, ами като звук. Нещо не мога да се изразя добре, но моята вози добре според мен, но ме дразни как въпреки, че окачването е ок си "думка" по дупките.
    Точно казано направо си усеща всяка една неравност по пътя и се усеща от пътниците в колата като в някакъв бус на "ПП" .

    Въпроса ми е може ли да се направи някаква корекция на окачването за да стане с по мека настройка и да не друса като ремарке на ресори???
    Last edited by RokFort; 14-10-2008 at 14:02.

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами двигателя ти е дизел и е по-тежичък. освен това с тия монрота и ако и пружините са сменени с твърди "спортни" много ясно че ще вози като каруца, а ако и задните амортисьори са поизтекли е съвсем нормално така да прави. моята като изключим че е сравнително шумна през дупките, возията е стегната и не друса особено.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by RokFort View Post
    Точно казано направо си усеща всяка една неравност по пътя и се усеща от пътниците в колата като в някакъв бус на "ПП" .

    Въпроса ми е може ли да се направи някаква корекция на окачването за да стане с по мека настройка и да не друса като ремарке на ресори???
    Ами може братле,сменяме ти амортесьорите и пружините и се оправя работата
    145 1.6 TS 120hp
    Всички коли свършват в"НАДИН"-*ALFA ROMEO* където си поиска.......

  10. #10
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Вози зле или така да се каже е много шумна и всяка неравност се усеща добре, но не като друсане, ами като звук. Нещо не мога да се изразя добре, но моята вози добре според мен, но ме дразни как въпреки, че окачването е ок си "думка" по дупките.
    ндаааааа
    по-точно не може да се каже
    аз отначало си мислех, че трябва да сменям цялата предница...минах само един стенд
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  11. #11
    Squadra Corse StarChild's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    437

    Default

    Това си е Алфата твърдото окачване аз като мина по жълтите павета си броя кътниците в което мисля, че му е чара мен си ме кефи!
    Ex ALFA 145 JUNIOR 1.4.16V T.SPARK SeXy Line
    FIAT STILO ABARTH 2.4L 20V 171HP+

  12. #12
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Ако се возиш на дясната седалка усещането е доста приятно,но ако шофираш спокойно може да се заблодиш,че си каруцар.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  13. #13
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Както неведнъж е ставало дума, окачването на 145/6 не е твърдо, а просто 'дървено' Това, съчетано с пословичната неманевреност и склонността към презавиване (специално при 146), допринася за 'комфорта' по време на път
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    ... но пък всичко това се компенсира с "релсово" поведение на дълъг път, особено с по-висока скорост. Както неведнъж съм казвал - не може и душата в рая.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    присъединявам се към предположението на "kolev" а освен тези неща си провери гумите да не са прекалено напомпени. моите когато ги направих 2,3 ми се струваше, че вози доста по твърдо и джаджите дето си нося в жапката, прелопваха когато си ги върнах на 2,0 - 2,1 атмосфери .. веднага ми се нормализира всичко ...
    Има голямо значение височината на гумата .. че тя си е добър демпфер като цяло
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •