Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95

Thread: Впечатления от Италфест 2008

  1. #16
    Запален алфист Grizoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София, кв. Обеля 1
    Age
    34
    Posts
    151

    Default

    И на мен този фест ми беше първия. Правя "евала" на организаторите за труда но имаше доста пропуски. Първото впечатление ми направи това, че нямаше достатъчно хора които да подредят както трябва колите и хоратя които идваха накрая паркираха де има място. За да неповтарям пропуските които колегите преди мен отбелязаха ще кажа, че и аз съм на същото мнение. Дано другата година да се помисли върху тези неща и да се направи един наистина хубав и запомнящ се фест!
    За финал ще кажа, че несъжалявам за това, че дойдох и другата година живи здрави ще дойда отново но наистина трябва да се помисли върху пропуските от тази година и да направиме един запомнящ се фест.
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 01' ex
    SAAB 9-3 SS 1.9TiD
    http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=7&pictureid=163

  2. #17
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Супер беше феста. Доволен съм. НО до момента с драг-а. Какво беше това мотане, какво беше това чакане, какво беше това чудо. ТРИ ЧАСА след началото още не се беше състояла и една нормална "дръпка" и тогава си тръгнах вече.
    Май не са ти издържали нервите

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  3. #18

    Default

    бях на феста 2006та и сега на този.Бил съм и на други авто форуми та имам база за сравнение.Определено сега имаше повече феновеи малко по добра организация от преди 2 год.

    п.п.евала на организаторите за хвърлените усилия да организират това мероприятие
    Last edited by santo_traficante; 11-10-2008 at 20:35.
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  4. #19
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Феста беше добър,само драга накрая не издържах да гледам,може би защото щеше да ми се пръсне главата (много ме болеше).Имах по големи очаквания за състезанията и драга и майсторското.Момчето със митото много ми хареса как е завъртя колата с ръчна 2 пъти на пробните обиколки ,и се чудя защо не излезна после Нео също се представи доста добре.
    До година дано всичко да и по добре и да не ме цепи тиквеника толкова
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  5. #20
    Запален алфист EH4464's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Плевен
    Age
    37
    Posts
    375

    Default

    Oценявам положително събитието като цяло положени са доста усилия за организацията за което благодарим на организаторите, но все пак неможе да е зле когато има толкова много ''италянки'' на едно място Моето мнение обаче е че има какво още да се желае, надявам се догодина феста да се разнообрази и да се подобри малко както казаха колегите по нагоре може и да се наблегне малко на рекламата и международното участие.... УСПЕХ догодина пак
    Alfa Romeo 156 2.0 T.S

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Ромео , и това във времето, когато се стремял да победи Алфите, Enzo Ферари плачел като бебе

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default :)))

    Колеги, на мене това пък ми е първия фест на който отсъствам. Познавам почти всички стари форумци и поздравявам всички по-отскорошни. Макар да не влизам често много ме доядя, че не успях да дойда, ми удариха италянката миналата седмица, разходи, много работа и прочие ... Искам нещо да кажа специално на по-новите фенове и посетители на Италфест-а. Този фест като идея и като факт винаги е бил с програма /класации, драгове и т.н./ предназначен за обикновени редови автомобили. А те какви са - нови/стари, бързи/бавни, шофьорите им опитни/неопитни това е без значение, важно е желанието. Така е идеята поне, докато не се смени. И нека не забравяме, че цялата организация лежи всяка година на едни и същи хора, на доброволни начала. Спомням си първия фест с какъв ентусиазъм беше направен, колко аматьорски, с импровизирана програма и въпреки това всички бяхме опиянени. Дължим на всички, които помагат това да продължава да се случва едно голямо БЛАГОДАРЯ. Спонсори, промени, идеи има много, но някой трябва да ги случи и повярвайте ми това никак, ама никак не е лесно. Всяка година има някакви проблеми и без такива едва ли ще мине всяка поредна. Важното е да ни има и поне веднъж годишно да се посъбереме и погледаме италянките, другото както дойде. И за финал пак повтарям, всичко е доброволна жертва на лично време и усилия, с малко събрани пари. Мене лично винаги ми е била достатъчна дори и само гледката на толкова италянски коли събрани заедно. И ако има тук таме някоя ретро красавица, че и някое ново моделче, че и някои мераклии да ни порадват с шофиргане... какво повече му трябва на един фен! Поздрави от мен!

    Да ви припомня началото:






  7. #22
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Порядъчно закъснях (правя ремонт) та коментарите ще са за след 13:00.
    Още с идването ми направи голямо впечатление бройката автомобили - представянето на феновете беше на ниво.
    Организацията също беше добра като имаме предвид, че организаторите не са професионалисти.

    Както писах преди дни, на живо адашчето изглежа в пъти по-добре от снимките:



    Позабавлявахме се с майсторското (тия красавици нашите това им е слабо място - повратливоста).
    Забелязах някои да се бяха поуморили ... явно в листата на организаторите трябва да се предвиждат пейки



    Имаше доста добри ретро екземпляри, най-радва ей тая красавица:



    Драга беше забавен но и забавянето стана изморително, за това се изнесохме на малка почивка в колата, пътьом мернах баба и внуче:



    И моята красавица, самотна встрани (така става - който закъснява...)



    После си тръгнахме, някак ни хвана мързела да стоим на крака повече... като за първо идване без записване и подготовка, чудесно си беше
    Следващия път повече
    Всички снимки и клипове от майсторското ще бъдат качени в дата.бг - можете да видите адреса от темата за снимки и видео.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #23
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by krasyb View Post
    Колеги, на мене това пък ми е първия фест на който отсъствам. Познавам почти всички стари форумци и поздравявам всички по-отскорошни. Макар да не влизам често много ме доядя, че не успях да дойда, ми удариха италянката миналата седмица, разходи, много работа и прочие ... Искам нещо да кажа специално на по-новите фенове и посетители на Италфест-а. Този фест като идея и като факт винаги е бил с програма /класации, драгове и т.н./ предназначен за обикновени редови автомобили. А те какви са - нови/стари, бързи/бавни, шофьорите им опитни/неопитни това е без значение, важно е желанието. Така е идеята поне, докато не се смени. И нека не забравяме, че цялата организация лежи всяка година на едни и същи хора, на доброволни начала. Спомням си първия фест с какъв ентусиазъм беше направен, колко аматьорски, с импровизирана програма и въпреки това всички бяхме опиянени. Дължим на всички, които помагат това да продължава да се случва едно голямо БЛАГОДАРЯ. Спонсори, промени, идеи има много, но някой трябва да ги случи и повярвайте ми това никак, ама никак не е лесно. Всяка година има някакви проблеми и без такива едва ли ще мине всяка поредна. Важното е да ни има и поне веднъж годишно да се посъбереме и погледаме италянките, другото както дойде. И за финал пак повтарям, всичко е доброволна жертва на лично време и усилия, с малко събрани пари. Мене лично винаги ми е била достатъчна дори и само гледката на толкова италянски коли събрани заедно. И ако има тук таме някоя ретро красавица, че и някое ново моделче, че и някои мераклии да ни порадват с шофиргане... какво повече му трябва на един фен! Поздрави от мен!

    Да ви припомня началото:





    Ето това е приказка на място .. водещото е желанието , а не подробностите

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Ето това е приказка на място .. водещото е желанието , а не подробностите
    Джорко, дължиш ми една лепенка със ник-а, така за утешение поне бе.
    А сервиз "Екстрийм Тунинг" да се стягат, че мойта белла така я мунинговах в един бус
    Сега разхождам един стар Пасат, на дядо ми каруцата по-добре возеше и вървеше

  10. #25
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by krasyb View Post
    Джорко, дължиш ми една лепенка със ник-а, така за утешение поне бе.
    А сервиз "Екстрийм Тунинг" да се стягат, че мойта белла така я мунинговах в един бус
    Сега разхождам един стар Пасат, на дядо ми каруцата по-добре возеше и вървеше
    Няма подходяща емотиконка , с която да изразя срама си относно стикера , явно съм забравил за това ... ... и въпреки , че съм занемарил контактите си в тази сфера , ще се опитам да ти направя ник-че , че "белла"-та като се оправи , да я окичиш гордо

    П.П. Жорко , не джорко

  11. #26
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Eeeeй, Краси, отде изрови тоя архив бре - че даже и мен си ме лепнал да ми се смее народа
    А сега по темата - наистина начина на провеждане на Феста не се е променил, има си пропуски както беше изброено по-горе, но съм напълно съгласен, че това е сбирка за феновете. Да се съберем с хора, които познаваме задочно от форума, или не сме виждали много отдавна (т.е. от предния Фест...), да се полюбуваме на страхотната гледка на толкова много красиви коли, и да си направим шоуто, колкото и да е аматьорско
    В предвид на затрудненията на клуба, браво на организаторите, че все пак успяха да постигнат това ниво!!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #27
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Благодаря на всеки ангажиран по какъвто и да е начин с организацията на Италфест 2008. Впечатленията ми - отлични.
    Естествено , че е могло да стане и по-добре , естествено , че ще има и недоволни. Аз съм доволен , надявам се догодина още - по-доволен. А недоволните сега , да събират идеи за догодина
    Супер беше.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #28
    залухав алфист GT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    355

    Default

    Жестока гледка, тази година се събраха около 400 автомобила.
    Само спомена за паркираните автомобили може да ме крепи до другия фест. Страхотно, радвам се, че се събрахме толкова много. Не дочаках драга, но от другите кокурси ми хареса ретрото, олеле малеле, каква красота. Прави сте, че нещата се повтарят, трябваше да е другояче, но уви. Вече и на мен малко ми омръзна този сценарий. Имаше много планове, за сцена, конкурси, провеждане и тн. Нямаше кеш, нямаше ресурс и след всички тези лайна, които се сипят от ляво и от дясно, и желанието се посмачка.
    Честито, тази година освен Алфа, Ланча и Фиат, се появиха цели две Мазератита + моя мед, няколко Дукатита, ей това вече е Италфест
    Kawasaki Z1000 2013
    Moto Guci Breva

  14. #29
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Много масово присъствие,много адреналин,много емоции.Така бих описал четвъртия фест на който присъствах.Това,което ми направи впечатление беше стриктното подреждане на колите.Колоните се подреждаха много добре и изглеждаха много красиво отстрани.Ретро конкурса също ме впечатли много.Имаше невероятно красиви автомобили.Евала на собствениците!
    Пистата също беше супер.Евала и на организаторите и всички,които по някакъв начин са допринесли за ИталФеста.Единствената ми забележка е към драг състезанията.Малко дълго се проточиха,но пък беше интересно.Още веднъж заслужени адмирации за всички!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  15. #30
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Като изключиме,че брояча на драг-а небеше точен (с много) всичко беше супер ! Браво на организаторите


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •