Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40

Thread: Колата ми не върви както трябва

  1. #16
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Е някой няма ли идея от какво може да е, да не би да няма центровка или...?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #17
    Запален алфист JACCOMO's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    СОФИЯ
    Posts
    297

    Default

    Според мен цялата работа идва от зацепване на ремък, свещи и дебитомер.Но си мисля че е от свещи.Като казвам свещи имам предвид бубини лули и кабели.Провери ги и мисля че проблема с невървежа ще се оправи.Имал съм го този проблем и с малко корекций по тази част колата се промени много и много леко вървеше и много коректно!Пробвай!
    Алфа Ромео 156 1,8TS/ГИ EasyGas

  3. #18
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Да си сменял ангренаж скоро.......
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  4. #19
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Значи днес гледах центровката перфектна е , закачихме колата с Виза и на място дебитомера при 7000 об стига до 300кг/ч, като го откача програмата показва 408кг/ч.
    Закачихме едно Фиат Купе 20 клапана и дебитомерат му който е различен от моя и самата програма показва куб.м/ч достигаше до 50 и като го задържим малко показва 408, като откачим дебитомера пак показва същото.
    Дали дебитомер ми е заминал?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #20
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Днес я закачихме в движение и дебитомера показва на 2ра с 7000об 300-305 кг/ч и на място ми показва това, Интересното е 4е и с друга такава алфа като и взема дебитомера пак не върви колата дори на място мудно се изфорсирва,а неговата е 6 и с моя преди я кара и си вървеше пак така.
    Гледахме и показанията на ланда сондата в движение, показваше при тия високи обороти 6000-7000 бедна смес някъде около 0,2-0,3
    Какво да правя вече незнам?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  6. #21
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Ама като закачиш дебитомера му трябва един ден каране за да се адаптира...
    На колегата crashtest като му сложихме новия никва разлика.... Той тъкмо взе да се нервира... НО вечерта изведнъж взе да мърка..... Направо и се промени гласа.... Сутринта се качва и докато вкара ключа вече беше запалила без тресене и прекъсване.....
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  7. #22
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by XaBu4ko View Post
    Ама като закачиш дебитомера му трябва един ден каране за да се адаптира...
    На колегата crashtest като му сложихме новия никва разлика.... Той тъкмо взе да се нервира... НО вечерта изведнъж взе да мърка..... Направо и се промени гласа.... Сутринта се качва и докато вкара ключа вече беше запалила без тресене и прекъсване.....
    Ами ок ама дадахме ресет на екю чрез Виза
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #23
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Е хубу де , тя не трябва ли малко да се покара....
    Въздушния филтър как ти е???
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  9. #24

    Default

    Аз лично съм забелязъл че като си ресетна екуто, и сякъш в началото вариатора не се усеща на 2800 оборота да сработва......минават 2-3-4-5 паления и карания докато почна да усещам характерното дръпване напред при 2800 оборота......
    Другото което забелязъх е че когато правя ресет на дросела при студен двг и винаги празния ход се прецаква.......направя ли го на горещ двг и всичко е ток.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #25
    Старши алфист XaBu4ko's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Бургас / София ( Младост )
    Age
    34
    Posts
    527

    Default

    Коли с характер..... Иди ги разбери....

    Ама и аз имах предвид това че каквото и да правиш за да има резултат трябва да се покара колата..........
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '95 - Ex ... Alfa Romeo 156 2.0 TS '99 - Ex ...
    Alfa Romeo 156 SW Facelift 2.4 JTD M-JET 20v '04 +++
    Alfa Romeo GTV Phase 1 2.0 20v Тurbo '95 + Още едно 2.0 ТС ....

  11. #26
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Значи отново никой не може да каже нещо по въпрос или ако някой каже че колата му не върви добре и отговорът на всички е един Дебитомер
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  12. #27
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Кажи стойностите на компресията която си замерил
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  13. #28
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Като новобранец във форума ще изкажа и аз някои впечетления(тази седмица и аз замервах дебитомер, ламбда правиха адаптации и всякакви там прочие) , защото започвам вече да се обърквам вече от всичко писано.
    Дебитомера ми е 0 281 002 199 -в каталога на Бош е посочен за дизелова система-445 лева.(с него си доиде колата от италия)колегата Пинко е изброил десетина дебитомера, които са с еднакъв сензор, вкл. и този което ще рече че работи като 0 280 218 019.
    На осцилоскоп кривите и на двата сигнала на дебитомера съвпадат със сравнителната крива, пика е на 4 волта и температурния датчик на въздуха отчиташе 17 град.Ц. но дебита беше 110кг/ч при 7000 об. на място, а не като на колегата Версаче 300кг/ч.
    Има и други аномалии :
    при 7000 об. компютъра спира да отчита още на 2250 об.
    а за дросела показва 36 град. отворен. На контакт отчита 77 град. при натиснат до дупка педал.

    На колко градуса трябва да отваря дросела ?
    Датчика за пълана мощност е не активен.

    със сигурност знам че ми е изгоряла ламбдата(забила е на 0,46 волта)
    Та осн. въпрос ми е ламбдата ли причинява тези ниски отчетени стоиности или тестващата програма не може да хване високите.
    извинявам се за дългия роман
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  14. #29
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Кажи стойностите на компресията която си замерил
    Не съм мерил компресия
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  15. #30
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by muchev View Post
    Като новобранец във форума ще изкажа и аз някои впечетления(тази седмица и аз замервах дебитомер, ламбда правиха адаптации и всякакви там прочие) , защото започвам вече да се обърквам вече от всичко писано.
    Дебитомера ми е 0 281 002 199 -в каталога на Бош е посочен за дизелова система-445 лева.(с него си доиде колата от италия)колегата Пинко е изброил десетина дебитомера, които са с еднакъв сензор, вкл. и този което ще рече че работи като 0 280 218 019.
    На осцилоскоп кривите и на двата сигнала на дебитомера съвпадат със сравнителната крива, пика е на 4 волта и температурния датчик на въздуха отчиташе 17 град.Ц. но дебита беше 110кг/ч при 7000 об. на място, а не като на колегата Версаче 300кг/ч.
    Има и други аномалии :
    при 7000 об. компютъра спира да отчита още на 2250 об.
    а за дросела показва 36 град. отворен. На контакт отчита 77 град. при натиснат до дупка педал.

    На колко градуса трябва да отваря дросела ?
    Датчика за пълана мощност е не активен.

    със сигурност знам че ми е изгоряла ламбдата(забила е на 0,46 волта)
    Та осн. въпрос ми е ламбдата ли причинява тези ниски отчетени стоиности или тестващата програма не може да хване високите.
    извинявам се за дългия роман
    Ти с каква програма я закача. И на мене при доркай натиснат педал ми показва някаде около 70-75 градуса вече направо се омотах
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •