Results 1 to 12 of 12

Thread: НЯКОЙ ЗИМНИ ВЪПРОСИ

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия
    Posts
    14

    Default НЯКОЙ ЗИМНИ ВЪПРОСИ

    стана студено и ми се въртят някой въпроси който може и да са обсъждани някаде из форума но неможах да открия нищо Става дума за електрокалорифер за кола включва се на мястото в гнездото на запалката както много други неща 150 вата мощност, ама дали няма да направи някакви проблеми на електрото на автомобила някой ползвал ли е такова нещо ?

    другото е за замръзването на вратите как решавате този проблем.,дали ако се намаже по краищата вратата с парцалче напоено с антифриз преди затваряне ще има някакъв ефект или нещо друго

  2. #2
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    1,362

    Default

    Къде ще го сложиш тоя калорифер бре човек?!?! Иначе има разни малки духалки дето е продават.Специално за кола са, демек на 12V и се включват на мястото на запалката. Нямам идея обаче колко са ефективни. За замръзването има всякакви препарати и тем подобни. Масово са на основата на глицерина. Много по-евтино обаче е да ги мажеш директно с глицерин вместо с разни такива препарати.Знай обаче, че той се отмива от водата. За това за мен най-доброто и трайно решение е течен силикон. Не се отмива и не замръзва. Мажеш гумените уплътнения и си готов. Миналата година само веднъж съм ги мазал и ми беше достатъчно за целия зимен сезон.
    The greatest of all scientific hobbies!

  3. #3
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    41
    Posts
    350

    Default

    Има течен силиконов спрей по бензиностанциите! Пръскаш и си готов,ама след 2-3 автомивки пак пръскаш иначе се отмива!
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  4. #4
    Запален алфист Grizoo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София, кв. Обеля 1
    Age
    34
    Posts
    151

    Default

    На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа . За този проблем има ли лечение?
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD 01' ex
    SAAB 9-3 SS 1.9TiD
    http://clubalfaromeo.com/forum/picture.php?albumid=7&pictureid=163

  5. #5
    Клуб 1.9 JTD Пазарджик Az4o's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, Пазарджик
    Posts
    584

    Default

    Quote Originally Posted by Grizoo View Post
    На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа . За този проблем има ли лечение?
    Явно ключалките на JTD-тата не се кефят на студеното време
    Вчера и аз какъв цирк бях .. 15 минути не мога да си заключа колата - докато захапят и четирите врати едновременно и включи алармата .. ужас
    Може би ще проверя самата ключалка на пасажерската врата, че тя прави големите номера

    П.П. Иначе гумените уплътнения ги намазах обилно с глицерин, но ключалката все пак не ми позволи да си влезна в колата по нормалния начин
    Last edited by Az4o; 24-11-2008 at 09:07.
    Alfa Romeo 155 1.8TS '93
    Alfa Romeo 146 1.9JTD '99

  6. #6
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by Grizoo View Post
    На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа . За този проблем има ли лечение?
    За заключването пак пръскане и мазане му е майката, само че ще травба не само ключалката ами и лостовата система под кората. Играчка си е ама няма начин, щом прави проблеми.
    The greatest of all scientific hobbies!

  7. #7
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Grizoo View Post
    На мен пък снощи централното ми полудя. Няма никакъв синхрон между вратите, една се отваря, друга се заключва, трета пък само щрака.... абе голяма играчка пада докато я заключа . За този проблем има ли лечение?
    И аз се забавлявах с лудото централно. В крайна сметка установих, че ключалката на пасажерската врата прави проблем. И с ключ като я отключвам и заключвам, понякога запъва, та ако я оставиш в запънато състояние, централното не може да я напъне странично както аз с ключа и отказва. Решението беше да напръскам обилно със спрей за оръжия(маха нагари, обира влагата и т.н.) в ключалката и вече нямам проблем.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Перник
    Posts
    12

    Default

    И на мен ми замръзват вратите и се чудя вече с какво да ги мажа да не замръзват така
    Alfa Romeo
    145 2.0 16V T.SPARK(+.....)
    Не е важно как стоиш до колата си,важно е как я караш!!!

  9. #9

    Default

    Миналата зима и аз се сблъсках с този проблем-не искаше да се заключи.Напръсках всички ключалки с WD-40 и се оправи.Тази зима още не съм ги пръскал,но ще изчакам да видя дали ще ми го прави пак този номер.

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Перник
    Posts
    12

    Default

    Ако минеш през автомивка със сигорност ще замръзнат пак колега,но с WD-40 няма да имаш проблеми и аз го ползвам и съм доволен!
    Alfa Romeo
    145 2.0 16V T.SPARK(+.....)
    Не е важно как стоиш до колата си,важно е как я караш!!!

  11. #11
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Колега ,каде се продава това WD40,и какво представлява?Масло ли е?

  12. #12
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    1,362

    Default

    Във всяка железария го има.Това е спрей и е вид универсална смазка. Около 7 лв струва.
    The greatest of all scientific hobbies!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •