Results 1 to 7 of 7

Thread: ПРОБЛЕМ С ХИДРАВЛИЧНА ПОМПА

  1. #1
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default ПРОБЛЕМ С ХИДРАВЛИЧНА ПОМПА

    здравейте колеги някой да знае помпата за хидравликата подлежи ли на ремонт.Става въпрос за разбит лагер май.Чува се много странен звук като например паднал болт вътре при ангренажния ремък и дрънчи но не е от там а от пистовия ремък,като го махнах спря.Трака само на тихи обороти(800)вдигна ли ги на 1000 спира .Започнах да проверявам една по една ролките(уж са нови но знае ли човек)както и да е всичко добре само помпата като врътна рязко напред назад шайбата се чува тракане и според мен е разбити лагери .Ако на някой му се е случвало такова нещпо нека сподели как да се оправям.Тя цялата работа идва от един "майстор"за който бях писал в други теми при смяна на ангренажния ремък ми натисна семеринга на коляновия вал,текнаха масла като лейка>Върнах се при него за рекламация евала пое си разходите но при сглобяването тъпана не е стегнал шайбата на хидравличната помпа и тракаша.Даже бях се видял в чудо с това тракане пак бях писал в една тема и накрая го токрих след 2 скъсани ремъка и един хвърлен и имам съмнения че от тогава са се поразбили лагерите и сега вече напълно разбиване,и между другото да спомена че и от казанчето на хидравличното масло има една дупчица с клапанче като отдушник излизало е масълце от там през последните 2 дена незнам дали има връзка с разбит лагер но да го спомена (голям роман написах ама какво да се прави трябва да си я оправям че по майстори съм казал вече твърдо НЕ)
    156 1,9JTD 2000

  2. #2
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    никой ли не може да ми помогне
    156 1,9JTD 2000

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    54

    Default

    По принцип подлежи на ремонт, но все пак зависи от това какво ще откриеш след като я разглобиш. Така или иначе явно помпата ти е заминала - сваляй и разглобявай. Ако е само лагер - не мисля че ще има проблем. Ако е друго... тогава ще му мислиш.
    Колкото по-дълго я караш тракаща толкова по-малък е шанса да я спасиш с ремонт.
    Alfa 156 1.8 TS
    FIAT Tipo 2.0 i.e. GT

  4. #4
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Проблема при тези помпи е, че лагера е плъзгащ.
    Тръгне ли веднъж направо си купи втора употреба помпа и не се занимавай да правиш развалената.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  5. #5
    Запален алфист borislav82's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Добрич
    Posts
    190

    Default

    съжалявам колеги но съм се подвел че и вас не е помпата тракащото нещо оказа се че демферната ми шайба вече не е демферна гумата я няма това е все пак благодаря за съветите
    156 1,9JTD 2000

  6. #6

    Default скъсана ос

    Здравейте. Моята хидравлична помпа спря да работи от един път. Нямаше теч на масло, нито някакви шумове. Оказа се скъсана оста вътре в помпата, при шлиците. Но не мога да сваля оста, евентуално за изработка на нова. Да има някой представа как става?
    Колата е Алфа 145 16V 1.4

  7. #7
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    До последно хидравликата на волана бе ОК. Днес като запалих сутринта волана бе твърд. Реших ,че ще изкара деня така, но уви след 5-6 км се скъса оста и изхвърли хидравличното масло.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •