Results 1 to 5 of 5

Thread: Търся място за ремонт на клеми на акумулатори

  1. #1
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default Търся място за ремонт на клеми на акумулатори

    Здравейте!

    Имам следния проблем:
    Вследствие на силна отечка и хлабави връзки между кабелите и входните клеми, на 2 акумулатора са се стопили оловните клеми.
    Имам нужда от информация за това, къде в София могат да ги възстановят, както и как ще го направят.
    Ако някой има опит или знае, нека сподели!

    Благодарско

    Тони
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails misc 010.jpg   misc 012.jpg  

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    как става мога да ти кажа,а след това сам преценявай.Зарежда се акумулатора,на мястото на стопената клема се слага калъп с олово и се дава на късо акумулатора,до като се разтопи оловото и се получи нова клема.След тая простотия си представи колко добър ще е акумулатора.Това се правеше,когато нямаше какво друго да се прави.Единствено само на по-големите,имаше някакъв резултат.Малките не издържат тая процедура и дават бързо фира.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Точно така си оправяхме проблемите с хлабава маса на камионите в казармата. Клема на акумулатор и клема на кабел - всичко ставаше едно цяло и никакви проблеми с хлабава маса повече. Това, обаче си е "войнишка работа". Не може да няма някакво по-интилигентно решение.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Точно така си оправяхме проблемите с хлабава маса на камионите в казармата. Клема на акумулатор и клема на кабел - всичко ставаше едно цяло и никакви проблеми с хлабава маса повече. Това, обаче си е "войнишка работа". Не може да няма някакво по-интилигентно решение.
    Има и друго:разпробиваш клемата с 8мм бургия и нарязваш резба М10.Там навиваш болт М10 А2-70(неръждавейка) и на него с кабелна обувка,без клемата,свързваш съответния кабел.Стана , като "направи си сам",но върши работа.Проблема е,че тия простотии могат да направят следния проблем и за това не ги препоръчвам.Ако по някаква причина:корозия , не добро затягане и тн,при откачане на акумулатора в двигение и при калпав кондензатор на генератора,генератора лавинообразно си повишава напрежението и изгаря всичко , което е включено.Електроника,релета,крушки и тн.Всеки сам си решава!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Мерси момчета за отговорите. и аз знам за тоя вариант с отливането на оловото като му окъсиш полюсите, както и да е, намерих човек, който ги прави, така че ще ги възстановим (а те и двата са сравнително нови и доста големи)
    Ще пиша как е станало после

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •