Results 1 to 5 of 5

Thread: Интересен проблем с локва в колата

  1. #1

    Default Интересен проблем с локва в колата

    Влизам аз в колата в неделя, след големите порои от събота вечерта и гледам в краката до шофьорската седалка една истинска локва.. а никъде не беше мокро- нито седалката, нито, около таблото или вратата на колата- отзад също сухо.. И се питам от къде по дяволите беше влезнал тоя над 1л вода в краката на пасажера? Не е да съм карал колата в дъжда да кажеш, че отдолу е влязла някъде.. После като я попих с гъба и паркирах колата с предницата нагоре някъде отдолу се изля поне още литър вода... Някой да има предположения как е влязла водата?
    Lexus IS200

  2. #2
    Болен Алфитист Nasko_77's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    887

    Default

    Като първи варянт... уплатнението на вратата разбира се..
    ALFA ROMEO 145 1.4TS "lusso"..

    ROVER 200 RF 2.0TDI

  3. #3
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    колега, имаш събран кереч от вътрешната страна на калника, пред предното стъкло (дано ме разбра къде, че ич не знам как му се казва на това нещо; абе в края на 'легена' дето стои моторчето на чистачките), съответно водата не може да се изтича през дупките и влиза в купето... не съм поглеждал на алфата как е, ама с един голф2 такъва веселба беше....
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  4. #4
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Пипни долната част на вентилатора на парното. Ако е мокра значи пластмасата под чистачките ти пропуска.
    Сваляш я , мажеш тънко със силикон и слагаш обратно. На мен от там през филтъра на купето и влизаше в краката на пътника до шофьора.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    ... пред предното стъкло..
    точно от там и на мен капеше,беше се заталачило това казанче и като се напълни от една дупка дет минават кабелите влизаше вътре,махаш пластмасата от ляво дет е чистачката и чистиш казанчето,има едно парче маркуч около 4 пръста е дълго от единя край сплескан нещо като сифон е на дъното на казанчето ,сигорно се е запушило
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •