Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Пазете се от тополи...

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, кв. Лозенец
    Posts
    72

    Default Пазете се от тополи...

    Не паркирайте в близост до тополи, поне не и в кв. Лозенец в София. Това се случи на ул. Кораб Планина зад сградана на Енергопроект в неделя към 17:00 ч. Въпреки, че имам пълно каско и колата вече е в сервиз смятам да заведа дело срещу общината защото падналото дърво е маркирано като опасно и въпреки това не е премахнато, до падналата топола има и още една маркирана но сигурно ще я отрежат когато смаже още нечии коли. Ако някой до момента се е сблъсквал със съдебни искове срещу общината моля да сподели опит, аз ще потърся и адвокати за консултация. Няма да ги оставя на мира, можеше аз да съм в колата или на нейно място да е имало човек...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails web_alfa.jpg  
    Аlfa Romeo 156 16V 1.6 Twin Spark...

  2. #2
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Ауу, ужас доста гадно изглежда
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  3. #3
    Conquestador bokota's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Любимец/Пловдив
    Age
    36
    Posts
    226

    Default

    Ужас.Нали няма пострадали ?
    Un Amore Grande!
    Alfa Romeo 147t.s. 2002
    Skoda Favorit 94 с АГУ (ама не инж. )
    http://www.bokota.snimka.bg/album.ph...=6687668&lp=30

  4. #4

    Default

    Оф ужасна гледка..лошото идва мн бързо Добре че е нямало някой около колите. Несе отказвай от съда..

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Стара Загора
    Posts
    53

    Default

    Това направо не е човешко. Някой е сякъл читави дървета, а оставил болните.
    Мечтите стават реалност...Ама как..!?
    Alfa Romeo 156 SW 2.0ts

  6. #6
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    много гадно

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  7. #7
    that's me in the corner JAMAL's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    475

    Default

    Какво странно виждате в обстоятелствата...аз нищо.
    Напълно нормална ситуация. Кога се е чуло и видяло в България да се предприеме действие без да има жертви, без да има злополуки, без да има произшествие. Ами имало шанс и да падне и на това са разчитали. Ако не беше паднало, държавата щеше да спести 5-6 лева за 200мл гориво за резачката и двама експрети по рязането.

    Alfa Romeo 156 2.0 TS - the current one
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer - the second one
    Alfa Romeo 33 1.7 boxer - the first one

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София, кв. Лозенец
    Posts
    72

    Default

    Няма пострадали, за радост...
    За момента разбрах, че трябва да си изкарам удостоверение от пожарната /за София на ул. Екзарх Йосиф 46/ удостоверението се издава след попълване на молба и се получава след три работни дни, внася се по банков път такса от 2.50 лв.

    Ще се опитам в тази тема да опиша какво трябва да направи човек ако реши да съди общината заради подобни малоумщини случващи се под път и над път в нашата прекрасна държава.

    Най-искренно се надявам да не се случва на никой друг да си види колата в побно състояние. Но ако за нещастие се случи нещо подобно, да знаем как да си търсим правата, защото не стига, че плащаме данъци и си трошим колите по дупките ами вече трябва да внимаваме и да не се стовари някой дънер отгоре им...
    Аlfa Romeo 156 16V 1.6 Twin Spark...

  9. #9
    социалдемократ Susscrofa's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    2,238

    Default

    Quote Originally Posted by Raddo View Post
    Няма пострадали, за радост...
    За момента разбрах, че трябва да си изкарам удостоверение от пожарната /за София на ул. Екзарх Йосиф 46/ удостоверението се издава след попълване на молба и се получава след три работни дни, внася се по банков път такса от 2.50 лв.

    Ще се опитам в тази тема да опиша какво трябва да направи човек ако реши да съди общината заради подобни малоумщини случващи се под път и над път в нашата прекрасна държава.

    Най-искренно се надявам да не се случва на никой друг да си види колата в побно състояние. Но ако за нещастие се случи нещо подобно, да знаем как да си търсим правата, защото не стига, че плащаме данъци и си трошим колите по дупките ами вече трябва да внимаваме и да не се стовари някой дънер отгоре им...
    Напълно съпричастен съм с това, което те е сполетяло. Важното е, че си жив и здрав. Подобни неща се случват в цял свят. Преди години една топола уби деца в един училищен двор във Франция. Мисълта ми е да не започваме веднага да се вайкаме и да плюем държавата НИ. Да наистина има проблеми, но не чак толкова страшни. Простотията е направена по времето на соца.., няма по скапано дърво от тези тополи за засаждане в населени места, но тогава са търсили бърз резултат и понеже те растат бързо и за това са ги цвъкали навсякъде, без да мислят какво ще стане след години. Доста от тези дървета бяха отстранени от столична голяма община, но е нормално някое да е пропуснато. Виждам, че си от лозенец, и в тази връзка почти съм убеден, че в близост до тази топола е имало много жилищни сгради, може би това е причината да не са я отстранили. Хубаво е, че имаш застраховка, търси си и правата по съдебен път и ни дръж в течение . УСПЕХ.
    "Моралните устои не могат да бъдат създадени с параграфите на закона".
    К.М.

  10. #10
    Запален алфист краси's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    110

    Default

    Колега , освен да кажа Съжалявам няма друго какво , и също така ,че почти знам какво ти е било .Виж преди време аз какво преживях Не й беше писано обаче , точно в този ден да бъде смачкана !!!Подпря се пустото дърво гадно и мръсно на един комин
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails post.jpg   1.jpg  
    Last edited by краси; 07-10-2008 at 16:03.
    Alfa 156 2.4 JTD
    Honda CBR600RR 2008

  11. #11

    Default

    Късметлия.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    започва да се пристрастява gundiz's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    47

    Angry Пазете се от тъпаци ...

    И тва заради несвършената работа на некой тъпак.

    Добре, че не си бил вътре ! Пий една бира и тегли една ма*на на сички !

  13. #13
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    То е едновременно много просто да се констатира и безнадеждно да се преодолее...Очевидно всички (е поне повечето) си плащаме данъците, но като възнаграждение затова получаваме: ями по пътищата, убийствена инфлация, неадекватна здравна, образователна и пенсионна системи, падащи дървета, несигурност в следващия ден, камо ли за по-далечно бъдеще и т.н. Така ли е!? Така е! Ами аз предлагам да излезем най-после на тая пуста улицата с фишовете за платени данъци, такси смет и какво ли не още, като доказателство, че сме изрядни граждани на тази разкапваща се страна и да протестираме най-после пред тия изедници! В крайна сметка ние си плащаме сметката, а насреща нищо. Това го няма и в Сомалия. Тук държава на практика няма от много години. Има само показност, фарс, скандалчета, отвличащи вниманието на гладния българин, прием на делегации от цялата вселена на наш гръб, лична облага на оправници и т.н. Стига с това робство бе!
    Осъзнавам, че прекалих! Знам, че мнението ми е отклоняване от темата и какво ли още не, но не може да продължава така. Ние сме си виновни, защото продължаваме да търпим тези душмани.
    Сега ме трийте, да не зацапвам форума, но преди това, нека всеки, който прочете тези редове да се замисли сериозно, защо стотици хиляди и милиони българи емигрираха и продължават да емигрират...Еми основно заради горните причини, които могат да се обобщят така - плащаш, но не получаваш.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  14. #14
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  15. #15
    Запален алфист slaviego's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Кюстендил/София
    Age
    39
    Posts
    106

    Default

    ей тва е в България. Режът ти главата без да се замислят навсякаде.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •