Results 1 to 14 of 14

Thread: 146 jtd

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    plovdiv
    Age
    43
    Posts
    100

    Default 146 jtd

    здравеите колеги мисля да сменя 164 с 146 jtd 2001 г какво бихте ме посаветвали за този автомобил разход и мотор и т.н
    alfa romeo 164 super 2.0 бивша
    fiat bravo 1.6 16v 103 кончетa
    alfa romeo brera 3.2 jts 280 кончета

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Пусни търсачката и гледай какво става
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Добър разход, динамика, здрав двигател, не е скъп за поддръжка, голяма цифра са турбото и нафтовата помпа. Преди да я вземеш, я водиш на диагностика за преглед - ще ти кажат и реалните километри на колата, а те са няколко пъти по тези на километража. Чипва се лесно и тръгва бързо
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  4. #4
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by миро View Post
    Добър разход, динамика, здрав двигател, не е скъп за поддръжка, голяма цифра са турбото и нафтовата помпа. Преди да я вземеш, я водиш на диагностика за преглед - ще ти кажат и реалните километри на колата, а те са няколко пъти по тези на километража. Чипва се лесно и тръгва бързо
    За поддръжка не е много скъп, но ако става дума за ремонти, не е и от най-евтините
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  5. #5
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    От 164-ка на 146 не е ли малко от кон на магаре? Аз още не мога да се самонавия да сменя 155-цата за 146 ЖТД, че какво остава ако си свикнал на 164-ка...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    От 164-ка на 146 не е ли малко от кон на магаре? Аз още не мога да се самонавия да сменя 155-цата за 146 ЖТД, че какво остава ако си свикнал на 164-ка...
    Двигателят си е основното (и едно от малкото, няма какво да се лъжем ) предимство. Друг плюс е, че багажникът на 146 е що-годе с приличен обем за класа си...което не може да се каже за 'по-модерните' 156 и 147

    А що се отнася до сравнението 'от кон на магаре', то просто трябва да се прецени дали да е позастаряващия кон или по-младото, но леко дръгливо магаре
    Last edited by trustworthy; 09-10-2008 at 13:53.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    plovdiv
    Age
    43
    Posts
    100

    Default

    аз 164 сам си много доволен ама с тея задрастваня и неста за паркиране се замислих за по малка кола а не мисля да изневерявам на марката . а и ми иазлезна изгодно 146 2001 г
    alfa romeo 164 super 2.0 бивша
    fiat bravo 1.6 16v 103 кончетa
    alfa romeo brera 3.2 jts 280 кончета

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    146 определено не е най-доброто решение за задръстени места и безпроблемно паркиране. Маневреността при паркиране е уникално слаба с тея огромни радиуси на завиване
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    146 определено не е най-доброто решение за задръстени места и безпроблемно паркиране. Маневреността при паркиране е уникално слаба с тея огромни радиуси на завиване
    Ич не съм съгласен с теб. Преди алфа-та карах една Корса и се паркирах на уникални места, сам си се чудех как успявам. С алфата очаквах да ми е много тегаво, но се оказа, че колата се паркира много лесно, вижда се добре навсякъде, назад също, може да се качва по МНОГО високи бордюри само от едната страна без проблем, нищо че е ниска, а това си е редовна поза за паркиране. Огромните радиуси на завиване не виждам каква роля ограят, навиваш си повече волана и се мушваш където си искаш. Хидравликата е много по-лека от на другите конкурентни коли и с това паркирането става още по-лесно.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Ич не съм съгласен с теб. Преди алфа-та карах една Корса и се паркирах на уникални места, сам си се чудех как успявам. С алфата очаквах да ми е много тегаво, но се оказа, че колата се паркира много лесно, вижда се добре навсякъде, назад също, може да се качва по МНОГО високи бордюри само от едната страна без проблем, нищо че е ниска, а това си е редовна поза за паркиране. Огромните радиуси на завиване не виждам каква роля ограят, навиваш си повече волана и се мушваш където си искаш. Хидравликата е много по-лека от на другите конкурентни коли и с това паркирането става още по-лесно.
    Аз пък не съм съгласен ич с тебе Не те знам дали имаш отзад спойлер или не, но при моята видимостта назад клони към нула. В най-добрия случай виждам перчема на хората в задния автомобил и тавана му Това благодарение на спойлера и задната чистачка
    Откак се помня, паркирам ежедневно по най-невралгичните места в центъра на Варна и по-немареврена кола до момента не съм карал. Деу ланос е около 4-500 пъти по удобно за паркиране. Пежо 406 - също.
    По много високи бордюри аз мога да си кача само задна гума, а не съм със спортно окачване. Не те знам как не опираш отпред по тея бордюри
    Воланът се навива до едно положение, но проблемът е, че ъгълът, под който се 'чупят' предните колела е отчайващо малък
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Аз пък не съм съгласен ич с тебе Не те знам дали имаш отзад спойлер или не, но при моята видимостта назад клони към нула. В най-добрия случай виждам перчема на хората в задния автомобил и тавана му Това благодарение на спойлера и задната чистачка
    Откак се помня, паркирам ежедневно по най-невралгичните места в центъра на Варна и по-немареврена кола до момента не съм карал. Деу ланос е около 4-500 пъти по удобно за паркиране. Пежо 406 - също.
    По много високи бордюри аз мога да си кача само задна гума, а не съм със спортно окачване. Не те знам как не опираш отпред по тея бордюри
    Воланът се навива до едно положение, но проблемът е, че ъгълът, под който се 'чупят' предните колела е отчайващо малък
    Нямам спойлер. Назад не се вижда перфектно, но е ок, а като погледнеш вече в страничните огледало си се вижда всичко. Не знам кое му е по-маневренето на деу или пежо, може да е така, но 146-цата е достатъчно маневрена. Всеки ден се паркирам в баш центъра на София, където е ад. В момента съм спрял на супер висок бордюр, освен да ходя да се снимам. Качвам задната и още малко назад, после плътен десен и качвам предната.

    Идеята ми беше, че няма абсолютно никакви драми с паркирането на 146-ца, колкото всяка друга кола е лесна за паркиране, толкова е и тази.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  12. #12
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    СЕга ще кажеш и, че с обратните завои по тесни улици нямаш проблеми
    Освен това, аз визирам най-вече нормалното паркиране - не е въпросът да я забиеш половината на тротоара, а да маневрираш успешно на тясно за паркиране място Тогава ми става жал за хидравликата и гумите...
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #13
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    СЕга ще кажеш и, че с обратните завои по тесни улици нямаш проблеми
    Освен това, аз визирам най-вече нормалното паркиране - не е въпросът да я забиеш половината на тротоара, а да маневрираш успешно на тясно за паркиране място Тогава ми става жал за хидравликата и гумите...
    С обратните е друга бира. Прав си, че ако се организира състезание за паркиране с най-малко усилия и по най-ленсия начин, сигурно няма да сме от първите, но колата пак си е лесна за паркиране, само трябва да се нагодиш към спецификите и вече си по-добър от 90% от шофьорите, дори и да са с рено туинго.

    Може би мнението ми се е изградило на база, че очаквах да ми е много трудно паркирането с алфа-та, но съм приятно изненадан. Карал съм и съм паркирал много по-отвратилтени коли.
    Last edited by DerMeister; 09-10-2008 at 16:23.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  14. #14
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    За да не оспамим темата на колегата, ще пусна една анкета по случая - цък
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •