Results 1 to 3 of 3

Thread: Съвет за боя.....

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default Съвет за боя.....

    Правиха ми колата в сервиз на армеец и наистина се постараха цевта е един хамелеонест.........ама си стана добре, останах доволен............до днес.
    10 дни след като я боядисаха реших да я измия и..........
    шибаната боя се бели като тиксо.
    Те това какво е,има ли някой който знае как се отстранява.В сервиза казват,че ще я оправят ама........
    споредмен ако основата се бели........не занам.
    Искам съвет от патило или от знаещ.
    Защо ще се бели боята и защо е мека на пипане след като е печена в камера?
    Как и дали въобще може това да се отстрани,струва ми се че само боя върху това като основа........нещо не ми допада идеята.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2

    Default

    отстранява се с ново боядисване като сегашната се сваля до здрав слой ...... най-вероятно или са позлвали някакъв боклук за основа (ако се бели от основата(фюлер)), или някой не се е постарал да я поизтърка с шкурка, или самата боя е боклук
    какво ще рече "мека"? като натиснеш с пръст, остава ли отпечатък? ако е така, е много вероятно да не са сложили втвърдител в лака(така няма да втвърди ако ще я пекат до другото лято), но това не е причина да се бели
    ALFA ROMEO 156 2.0 16V 155hp 98г

  3. #3
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    самата боя се бели като тиксо от основата,основата я изтъркаха с шкурка лично видях,като натиснеш оставя отпечатък и може с нокът да я забелиш.
    май пак се вкарах в някакво приключение но твърдо няма да оставя нещата така.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •