Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем с ТПС на Selespeed

  1. #1
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default Проблем с ТПС на Selespeed

    Значи когато се запали на място колата държи около 1000-1100 оборота но когато се изфорсира оборотите застават на около 1500 и след това падат до 1400 и не падат . Проблема се е получил след почистване на дроселова клапа, затова решиш че ще мога да помогна на моя приятел и колегаа от студентските години и човека пропътува 100 км за да дойде. Но значи селеспиида явно е с друг инжекцион защото с алфадиага не искаше да си прави тестовете на активаторите(иначе си чете грешките и датчиците в реално време) когато е избран 1.5.5. а на 3.1 ги правеше, но там няма опция за ресетване на ТПС а и не съм сигурен точно кой е модела на инжекциона колата е произведена ноември 1998г. Селеспиида е с друг ТПС и клапата не се задвижва със жило а е електронна.
    Не знам дали просто дали алфадиага няма такава опция или просто с не е предназначен за ресетване на такива ТПС.
    Колеги моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #2

    Default

    Мисля че в алфа156.нет бяха писали по тоя въпрос, но не се зачетох, щото не ме касаеше.....иначе ако няма опция за ресетване в софта, то значи наистина е много възможно да няма......или пък дросела да се ресетва заедно с другите параметри.....ресетнахте ли всичко друго????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Няма опции за ресетване само за тест на няколко нпараматъра инжектори вентилатори соленоидите на вариатор колектор оборотомер и още няколко но много по малко в сравнение с 1.5.5 няма я и опцията за ресет на ЕКУ-то а на като пробвам на 1.5.5 ми дава грешка.
    Може ли да ми пуснеш линк към тази станица ако ен те затруднява.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    селеспийда не е с 1.5.5. провери буксата на робота. ако не дава добър контакт се случва да държи високи обороти или да ги мени. при тестване се появяват обороти които са два пъти по ниски от действителните.
    най вероятно е с BOCSH МЕ 3.2. Той се монтира по принцип след 2001 год в останалите коли но в селеспиида е още от 1998. Не знам с какво тестваш, но при избора трябва да избереш selespeed.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тествам с Alfadiag но там има motronic 3.1 няма 3.2 и проблема е че няма опция за зануляване на настройки на компа и на клапата, но ти благодаря все пак.
    При тестване не обърнах внимание какви обороти отчита но гледах ъгъла на отваряне на клапата при работа на двигателя след стартиране беше мисля 2,38 но след подаване на газ (и задържане на високи обороти) ъгалана който е отворена клапата оставаше по голям някъде около 3,8 (но не съм сигурен за точните цифри). След загасяне и запалване на двигателя ъгала пак е 2,38
    Last edited by Novachev; 04-10-2008 at 20:21.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Значи когато се запали на място колата държи около 1000-1100 оборота но когато се изфорсира оборотите застават на около 1500 и след това падат до 1400 и не падат . Проблема се е получил след почистване на дроселова клапа, затова решиш че ще мога да помогна на моя приятел и колегаа от студентските години и човека пропътува 100 км за да дойде. Но значи селеспиида явно е с друг инжекцион защото с алфадиага не искаше да си прави тестовете на активаторите(иначе си чете грешките и датчиците в реално време) когато е избран 1.5.5. а на 3.1 ги правеше, но там няма опция за ресетване на ТПС а и не съм сигурен точно кой е модела на инжекциона колата е произведена ноември 1998г. Селеспиида е с друг ТПС и клапата не се задвижва със жило а е електронна.
    Не знам дали просто дали алфадиага няма такава опция или просто с не е предназначен за ресетване на такива ТПС.
    Колеги моля ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели.
    и при мен беше същото след почистване на дросела, но го правеше от време на време това с оборотите 1500-1800, смених МПХ-100лв. втора ръка, после я настройха и сега да кажем е добре, като запаля не отива на 1300, а на 1100, после си падат нормалните обороти, сега остана малко играене 1000-600 като спра, но го прави само 1 и после си застават нормално

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #7
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    и при мен беше същото след почистване на дросела, но го правеше от време на време това с оборотите 1500-1800, смених МПХ-100лв. втора ръка, после я настройха и сега да кажем е добре, като запаля не отива на 1300, а на 1100, после си падат нормалните обороти, сега остана малко играене 1000-600 като спра, но го прави само 1 и после си застават нормално

    при мен е същата работа
    но не съм сменял МПХ
    при спиране на светофар например
    има еднократно колебаене от 1000 до 600
    и после всичко си е нормално
    не знам на какво се дължи
    уж всичко и е наред
    абе дърти са си вече ...
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #8
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Тук става въпрос за Селеспиид там тпс-а е различен от този на тези с ръчни скороти там няма жило на газта резлична бира е
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #9
    Болен алфист vegatta's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    1,811

    Default

    пробвай да го четеш като Мотроник 7.3.1
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD...Alfa Romeo 155 2.0 8V TS Turbo... Alfa Romeo 75 2.0 TS...Powered By ...

  10. #10
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Тествам с Alfadiag но там има motronic 3.1 няма 3.2 и проблема е че няма опция за зануляване на настройки на компа и на клапата, но ти благодаря все пак.
    При тестване не обърнах внимание какви обороти отчита но гледах ъгъла на отваряне на клапата при работа на двигателя след стартиране беше мисля 2,38 но след подаване на газ (и задържане на високи обороти) ъгалана който е отворена клапата оставаше по голям някъде около 3,8 (но не съм сигурен за точните цифри). След загасяне и запалване на двигателя ъгала пак е 2,38
    Може и МЕ 3.1 да е. При мен имаш е момент в който си менеше оборотите и се дължеше на лоша връзка.
    riders, МПХ то при селспийда е в дросела. газта е с кабел, а не с жило. но проблема малко вероятно да е в това. едва ли при почистването са отворили дросела и да са повредили графитните пътеки(макар че аз съм ги отварял и съм ги чистил- не помага)
    Last edited by fiore; 06-10-2008 at 16:27.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  11. #11

    Default

    ми при мен беше може би от това, сега си имам резервно МПХ марак и с проблеми, дано скоро не ми се налага пак да се прави, че ново било 290лв.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •